چهارشنبه  13  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

سیدحسن نصرالله: جنگ علیه ایران یعنی جنگ علیه محور مقاومت/ جنگ با ایران کل منطقه را شعله‌ور می‌کند

دبیر کل جنبش حزب‌الله لبنان در سیزدهمین سالروز پیروزی در جنگ 33 روزه گفت: جنگ علیه ایران یعنی جنگ علیه محور مقاومت، جنگ با ایران کل منطقه را شعله‌ور می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، سخنرانی «سید حسن نصرالله»، دبیر کل حزب‌الله لبنان امروز به مناسبت پیروزی این حزب‌ در جنگ ۳۳ روزه سخنرانی کرد.

وی از طریق ویدیو کنفرانسی در همایش پیروزی بزرگ موسوم به «نصر و کرامه» در سیزدهمین سالگرد پیروزی حزب‌الله در این جنگ و شکست ارتش رژیم صهیونیستی با مردم لبنان سخن گفت.

سید حسن نصرالله در ابتدای سخنرانی خود این پیروزی را به مردم لبنان و جنوب این کشور تبریک گفت و تأکید کرد که آبادانی شهرک‌ها و روستاهای مرزی نشان‌دهنده اعتماد مردم به توانایی مقابله با دشمن صهیونیست است.

او با بیان اینکه «صحت و امنیت دو نعمت ناشناخته‌ای هستند»، اظهار داشت که جنوب لبنان در مقایسه با گذشته و زمان جنگ، از امنیت و ثبات برخوردار است و این امنیت و ثبات از موضع قدرت و پیروزی است و باید از آن‌که اوجب واجبات است، حفاظت کرد.

سید حسن نصرالله یادآور شد: زمانی که از موازنه قدرت و بازدارندگی و مقابله با دشمن و ترس آن از مقاومت و حمله به لبنان سخن می‌گوییم، این مسئله با خطابه گفتن‌ها و شعارها محقق نمی‌شود.

وی در مورد علت ادامه جنگ 33 روزه (جنگ ژوئیه یا حرب تموز) خاطر نشان کرد که این جنگ، اسرائیلی نبود بلکه در ادامه حمله آمریکا به افغانستان و عراق بود.

سید حسن نصرالله افزود: قرار بود اسرائیل در روز اول و [بعد از] به اسارت گرفتن سربازهای اسرائیلی‌، به این مسئله واکنش نشان دهد ولی آمریکا آن را به جنگ تبدیل کرد و خواستار ادامه آن شد.

او در ادامه، به اهداف این جنگ و نحوه پایان یافتن آن اشاره و تصریح کرد: یکی از اهداف این جنگ، سرنگونی حزب‌الله و حذف مقاومت در لبنان، عراق و فلسطین، سرنگونی دولت سوریه و محاصره ایران بود.

دبیر کل حزب‌الله یادآور شد: تنها دلیلی که موجب  شد جنگ علیه مقاومت در لبنان متوقف شود این بود که آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها به این نتیجه رسیدند که در این جنگ شکست خورده‌اند.

وی با بیان اینکه اگر رژیم صهیونیستی اگر به جنگ ۳۳ روزه ادامه می‌داد، با فاجعه بزرگی روبه‌رو می‌شد، اظهار کرد: شرایط انسانی و اجتماعی در این جنگ، ما را مجبور کرد که با آتش‌بس موافقت کنیم. این در حالی بود که برخی از فرماندهان با این آتش‌بس مخالفت کردند؛ چراکه آن‌ها مطمئن بودند که نتایج بزرگی خواهد داشت.

سید حسن نصرالله در این باره افزود: برخی در کشورهای عربی ترجیح دادند که برای دو هفته منتظر بمانند با این امید که اسرائیل در این مدت هدفش را (که نابودی مقاومت بود) محقق خواهد کرد.

وی با اشاره به  اظهارات جان بولتون، مشاور امنیت ملی فعلی کاخ سفید در آن مقطع با مقامات عربی اظهار کرد: بولتون در آن زمان گفته بود این جنگ تنها با خلع سلاح و نابودی حزب‌الله متوقف خواهد شد.

سید حسن نصرالله خاطر نشان کرد: بعد از آنکه نماینده دائم اسرائیل در سازمان ملل خواستار توقف جنگ شد، جان بولتون نیز با آن موافقت کرد.

سیدحسن  نصرالله با تشریح توانمندی‌های امروز مقاومت لبنان گفت: آنچه مقاومت امروز در اختیار دارد قابل قیاس با آنچه در جنگ ۳۳ روزه داشت، نیست. او گفت که آنچه جنگ رژیم صهیونیستی علیه لبنان را متوقف کرد، قدرت حزب‌الله و «معادله طلایی» این حزب در مقابله با دشمن صهیونیست بود.

دبیر کل حزب‌الله لبنان مواضع «میشل عون»، رئیس‌جمهور لبنان در جنگ ۳۳ روزه را شجاعانه و قوی خواند و ادامه داد: مواضع او یکی از دلیل ناکامی دشمن در تحمیل شکست علیه لبنان بود.

وی پیروزی حزب‌الله در جنگ مذکور را نصرتی از جانب خداوند دانست و ادامه داد: این پیروزی هیچ تفسیر دیگری ندارد.

سید حسن نصرالله ادامه داد: «ارتش اسرائیل بعد از آنکه شکست خورد به دنبال دستاورد نظامی زمینی بزرگی بود تا بر آن تأکید کند».

سیدحسن  نصرالله شرایط جنگ در جبهه‌ها را سخت خواند و گفت که نیروهای مقاومت در این جبهه‌ها بافاصله چندم‌تری می‌جنگیدند و درگیری‌ها گاهی اوقات خانه به خانه بود.

وی گفت که شکستی که ارتش رژیم صهیونیستی در «بیت‌جبیل» متحمل شد، عمیقاً در وجدان و حافظه آن‌ها تأثیر گذاشت به‌گونه‌ای که بعد از گذشت 13 سال تا به امروز تلاش دارد که روحیه و اعتمادبه‌نفس خود را ترمیم کند.

سید حسن نصرالله صهیونیست‌ها را خطاب قرار داد و گفت: اگر بار دیگر وارد لبنان شوید، شاهد پخش مستقیم نابودی تیپ‌های ارتش خود خواهید بود.

حزب‌الله در سومین روز جنگ ۳۳ روزه توانست با موشک، ناوچه ارتش رژیم صهیونیستی موسوم به «ساعر ۵» را در ساحل لبنان هدف قرار دهد و سید حسن نصرالله طی پخش زنده‌ای از این حمله خبر داد.

سید حسن نصرالله گفت که حزب‌الله به اینکه بخشی از محور مقاومت است،افتخار می‌کند، چرا که این محور از جنگ ممانعت می‌کند نه اینکه منطقه را به سمت جنگ سوق دهد.

دبیر کل حزب‌الله گفت که «ما در سایه کاهش حرف‌وحدیث‌ها و جاروجنجال آمریکا در قبال ایران، در برابر یک دستاورد واقعی و بزرگی هستیم».

او به سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی در آب‌های سرزمینی ایران طی ماه‌های گذشته اشاره کرد و گفت که «ایران با سرنگون کردن هواپیمای جاسوسی آمریکایی و توقیف کشتی انگلیسی [استینا ایمپرو] شجاعت خود را ثابت کرد».

دبیر کل حزب‌الله لبنان تصریح کرد: اگر جنگی علیه ایران اعلام شود، این به معنای اعلام جنگ علیه تمام محور مقاومت است و به‌منزله منفجرشدن سراسر منطقه خواهد بود.

وی در این باره افزود: آتشی که برخی می‌خواهند آن را در منطقه مشتعل کنند، شعله‌های آن، نه‌تنها دستان آن‌ها بلکه چهره و وجودشان را نیز خواهد سوزاند.

سید حسن نصرالله گفت با اشاره به توان نظامی ایران اظهار کرد: آمریکا از توان نظامی ایران مطلع است و برای همین از جنگ با ایران اجتناب می‌کند.

وی گفت که این بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، عربستان سعودی، امارات عربی متحده و برخی از کشورهای عربی خلیج‌فارس به دنبال سوق دادن منطقه به جنگ هستند و ما به دنبال این هستیم که جنگ در یمن و سوریه متوقف شود و ثبات در لبنان و عراق نیز حفظ شود.

سید حسن نصرالله گفت که آنچه مانع از وقوع «جنگ ویرانگر» در منطقه می‌شود، انسجام جبهه محور مقاومت است و با مقاومت است که نفت، خاک، کرامت، حاکمیت، آبرو و شرف حفظ می‌شود.

وی تاکید کرد: «با قدرت جبهه مقاومت می‌توان قدس و مقدسات اسلامی را بازگرداند و با این مقاومت است که امید در دل‌های فلسطینیان زنده می‌شود».

سید حسن نصرالله به مقاومت در عراق نیز اشاره کرد و گفت که «عراق امروز به نگرانی‌ای برای آمریکا و اسرائیل تبدیل شده است و در یمن بشارت‌هایی وجود دارد که شکست متجاوزان نزدیک است».

دبیر کل حزب‌الله لبنان در بخش‌هایی از سخنان خود به عملیات شهادت‌طلبانه در سرزمین‌های اشغالی اشاره کرد و گفت که شهدای این عملیات نسل جدید فلسطین هستند و این شهدا و شهادت‌طلبان فلسطینی، همان نسل آینده و مقاومت‌اند.

انتهای پیام/4129/

http://ana.ir/i/410738
سید حسن نصرالله: رژیم آل سعود مراحل پایانی عمر خود را طی می کند

سید حسن نصرالله: رژیم آل سعود مراحل پایانی عمر خود را طی می کند

امام خامنه‌ای فرمانده خیمه‌گاه مقاومت است/ حزب‌الله فرزند امام حسین (ع) را تنها نمی‌گذارد

امام خامنه‌ای فرمانده خیمه‌گاه مقاومت است/ حزب‌الله فرزند امام حسین (ع) را تنها نمی‌گذارد

زمان پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی را تنها سیدحسن نصرالله می‌داند/ اجماع ملی بر سر پاسخ مقاومت به اسرائیل

زمان پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی را تنها سیدحسن نصرالله می‌داند/ اجماع ملی بر سر پاسخ مقاومت به اسرائیل

اسرائیل باید بداند که آسمان لبنان به روی پهپادهایش باز نیست

اسرائیل باید بداند که آسمان لبنان به روی پهپادهایش باز نیست

سیدحسن نصرالله: هرگونه پهپاد رژیم صهیونیستی را مورد هدف قرار می‌دهیم

سیدحسن نصرالله: هرگونه پهپاد رژیم صهیونیستی را مورد هدف قرار می‌دهیم

شما صدای رسا علیه آمریکا و ترامپ هستید

شما صدای رسا علیه آمریکا و ترامپ هستید

کتاب سخنان سید حسن نصرالله درباره آیت‌الله بهجت منتشر شد

کتاب سخنان سید حسن نصرالله درباره آیت‌الله بهجت منتشر شد

رئیس قوه قضائیه درگذشت همشیره دبیرکل حزب‌الله لبنان را تسلیت گفت

رئیس قوه قضائیه درگذشت همشیره دبیرکل حزب‌الله لبنان را تسلیت گفت

ماجرای یک جاسوس لبنانی‌الاصل/ حزب‌الله ضامن آزادی زکا شد

ماجرای یک جاسوس لبنانی‌الاصل/ حزب‌الله ضامن آزادی زکا شد