يكشنبه  26  آبان  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

تحلیلگر شیلیایی: «معامله قرن» فلسطینی‌ها را بیش‌ازپیش متحد کرده است

پنجشنبه 20 تیر 1398 ساعت 03:30
کارشناس سیاسی اهل شیلی با تصریح بر اینکه معامله قرن فلسطینی‌ها را متحدتر کرده است، تصریح کرد که خاک سرزمین‌های اشغالی قابل معامله نیست.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، نیکلاس هووا، با اشاره به اینکه «معامله قرن» چیزی نبوده است که آمریکا آن را مطرح کند، گفت: این طرحی است که رژیم صهیونیستی آن را تنظیم و تدوین کرده است. البته با کمک مشاوران صهیونیستی که دونالد ترامپ در اختیار دارد، با مشارکت ویژه جارد کوشنر، طرحی که پیاده‌سازی آن به آمریکا واگذارشده است.

این کارشناس سیاسی افزود: این یک طرح صهیونیستی است با اجرای آمریکا، با چراغ سبز حکومت‌های سلطنتی عربی حوزه خلیج‌فارس، که در رأس آن‌ها عربستان سعودی، بحرین و امارات متحده عربی قرار دارند، کشورهای که حرف‌به‌حرف این معاهده را بر اساس منافع صهیونیست‌ها بازگویی و تشریح می‌کنند. این اولین نکته‌ای است که باید مشخص شود، مسئله بعدی آن است که اتحادیه اروپا از روی جاه‌طلبی از این معاهده حمایت می‌کند، در واقع به دنبال یک سری فاکتورهای سیاسی در آمریکاست و آن حذف و نابودی مسئله فلسطین با مشارکت دولت‌های فئودال خائن عربی است. آن‌ها سعی دارند با تحت‌فشار قرار دادن ایران این کشور را نیز از حمایت مردم فلسطین بازدارند و درنهایت تمامی کشورهایی که به محور مقاومت در فلسطین یاری می‌رسانند را از این اقدام بر حذر دارند.

تأخیر اروپا در انجام تعهداتش برای فشار بر ایران است

این کارشناس سیاسی شیلیایی در گفت‌وگو با رادیو اسپانیایی معاونت برون‌مرزی صداوسیما، با اشاره به تأخیری که در عملکرد اروپا در اجرای تعهداتش در برجام دیده می‌شد، گفت: این اتفاق با این هدف بود که ایران را تحت‌فشارهای اقتصادی، سیاسی و نظامی تضعیف کنند تا درنهایت این کشور منزوی‌شده و از حمایت از محور مقاومت به‌ویژه در کشورهای سوریه، لبنان، فلسطین و همچنین یمن دست بردارد. در واقع چیزی که به‌اصطلاح «معامله قرن» نام‌گرفته است تمامی خاورمیانه را شامل می‌شود. آن‌ها نمی‌توانند مسئله فلسطین را محو کنند، نمی‌توانند به این بحران خاتمه بخشند. برعکس، چیزی که در حال انجام است در واقع غارت و چپاول قرن است نه معامله قرن. این معاهده بیش‌ازپیش مردم فلسطین را متحد خواهد کرد. آمریکا و رژیم صهیونیستی قصد دارند تمامی آنچه را در طول سال‌های اخیر ازدست‌داده‌اند در قالب این طرح صهیونیستی بازستانند. قطعاً سنگی که برداشته‌اند و پرتاب می‌کنند، بر سر خودشان فرود خواهد آمد.

بحرین نه‌تنها به مردم فلسطین بلکه به همه مسلمانان خیانت کرد
هووا در ادامه افزود: در مورد محل برگزاری نشست اخیر یعنی نشست منامه باید گفت اینجا بحث مردم بحرین نیست، بحث خانواده سلطنتی این کشور است، کسانی که در رأس قدرت این کشور هستند، نماینده اکثریت ملت این کشور و تمامی فرق دینی بحرین نیستند. دولت بحرین با حمایت‌های عربستان، آمریکا و رژیم صهیونیستی پابرجا مانده است. دولت بحرین به ملت این کشور ظلم می‌کند، هم به شیعیان و هم به اهل سنت تا بر اراده ملت این کشور حکم‌فرمایی کند. بنابراین، بحرین تنها کشوری است که می‌توانست میزبان این کنفرانس باشد. بحرین دارای حاکمیتی است که انگشت اتهام به‌سوی او گرفته‌شده و نه‌تنها به فلسطین بلکه به اسلام و به‌طورکلی به اعراب خیانت نموده است. دولت بحرین به‌خوبی از صهیونیست‌ها آموخته است که چگونه ملت خود را سرکوب کند، البته با حمایت عربستان، امارات و ناوگان پنجم آمریکا که در نزدیکی بنادر این کشور مستقر است. بحرین در واقع یک کشور نیست، بلکه یک پایگاه نظامی برای آمریکا و رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود که به اجرای برنامه‌های سیاسی ایشان برای خاورمیانه کمک می‌کند. به خاطر همین بود که این کنفرانس در بحرین برگزار شد.

نشست منامه باعث تشدید مبارزه فلسطینی‌ها شد
این کارشناس امور سیاسی، با اشاره به اینکه در پی برگزاری این کنفرانس، مبارزات مردم فلسطین شدیدتر خواهد شد، گفت: فلسطینیان احساس اتحاد بیشتری نسبت به یکدیگر خواهند داشت. مردم فلسطین بر سر خاک این کشور معامله نخواهند کرد، چراکه آمریکا کشور قابل‌اعتمادی نیست. هیچ کشوری در دنیا به‌اندازه آمریکا به کشورهای دیگر حمله نکرده است. در 211 جنگی که علیه بشریت صورت گرفته است آمریکا در 201 جنگ آن حضورداشته است. آمریکا به هیچ‌یک از توافقات سازمان ملل احترام نمی‌گذارد. نه به توافقاتی که با کره شمالی دارد نه به توافق هسته‌ای با ایران نه به قطعنامه‌های سازمان ملل در رابطه با سوریه و نه به منشور اساسی سازمان ملل هیچ توجهی ندارد. هیچ قانون بین‌المللی این کشور را از مداخله در امور سایر کشورها بازنمی‌دارد. آمریکا بیش از 20 پایگاه نظامی در سوریه دارد. در تمامی سال‌ها سازمان ملل تحریم‌های آمریکا علیه کوبا را غیرقانونی خوانده است، بااین‌حال این تحریم‌ها همچنان به قوت خود باقی‌مانده است. همچنین تحریم‌های آمریکا علیه ایران که کاملاً غیراخلاقی است. حضور نیروهای آمریکایی در عراق برخلاف خواسته مردم این کشور است. آمریکا بزرگ‌ترین دولت متجاوز، دروغ‌گو، سلطه‌گر در جهان است که تروریسم را اشاعه می‌دهد. آمریکا حامی بحرین است.

رژیم صهیونیستی می‌داند که ترامپ در دور بعدی رأی نخواهد آورد
وی در پایان خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی به‌خوبی می‌داند ترامپ بار دیگر به‌عنوان رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب نخواهد شد. هیچ دولتی در طول تاریخ آمریکا به‌اندازه دولت ترامپ به لابی‌های صهیونیستی احساس تعهد نکرده است، تا جایی که می‌توان گفت ترامپ در آمریکا حکومت نمی‌کند، این رژیم صهیونیستی است که بر آمریکا مسلط است. چون آن‌ها به‌خوبی می‌دانند ترامپ در انتخابات شکست خواهد خورد. به همین خاطر تلاش می‌کنند تا قبل از پایان دولت ترامپ، آمریکا را به حمله به ایران ترغیب کنند. سعی دارند تا زمانی که ترامپ بر مسند قدرت است به مسئله فلسطین پایان بخشند. صهیونیست‌ها می‌دانند ترامپ در انتخابات پیروز نخواهد شد. بدون شک «معامله قرن» منجر به ایجاد دو دستگی در جامعه آمریکا شده است. حمله به ایران نیز از سوی اکثریت مردم آمریکا غیرقابل‌پذیرش است. هر دوی این موضوعات بر روی میز است. این به چه معنی است؟ ترامپ به خاطر فشارهای صهیونیست‌ها اقداماتی ضد منافع کشورش انجام می‌دهد. لابی تل آویو-واشنگتن را در حمله به ایران تشویق می‌کند درحالی‌که می‌داند این جنگ برخلاف منافع ملت آمریکاست.

انتهای پیام/4106/

 

http://ana.ir/i/403708
ترامپ: معامله قرن بعد از انتخابات کنست رونمایی خواهد شد

ترامپ: معامله قرن بعد از انتخابات کنست رونمایی خواهد شد

هیئت عالی راهپیمایی بازگشت: تظاهرات تا تحقق اهدافش ادامه دارد

هیئت عالی راهپیمایی بازگشت: تظاهرات تا تحقق اهدافش ادامه دارد

کوشنر: نشست بحرین شکست خورد/ معامله قرن بدون موافقت فلسطینی‌ها ممکن نیست

کوشنر: نشست بحرین شکست خورد/ معامله قرن بدون موافقت فلسطینی‌ها ممکن نیست

گروه‌های فلسطینی در لبنان: وحدت لازمه مقابله با معامله قرن است

گروه‌های فلسطینی در لبنان: وحدت لازمه مقابله با معامله قرن است

کوشنر: گام دوم معامله قرن هفته آینده رونمایی می‌شود

کوشنر: گام دوم معامله قرن هفته آینده رونمایی می‌شود

پروژه معامله قرن تنها ضربه به فلسطین نیست بلکه علیه تمام منطقه است

پروژه معامله قرن تنها ضربه به فلسطین نیست بلکه علیه تمام منطقه است

آمریکا با معامله قرن به دنبال تقسیم بخش‌هایی از زمین‌های ملت فلسطین است

آمریکا با معامله قرن به دنبال تقسیم بخش‌هایی از زمین‌های ملت فلسطین است

بحرین با میزبانی اجلاس معامله قرن برای آمریکا خوش‌رقصی کرد

بحرین با میزبانی اجلاس معامله قرن برای آمریکا خوش‌رقصی کرد