شنبه  27  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

وزیر دفاع جدید عراق کیست؟

سه شنبه 04 تیر 1398 ساعت 12:36
حسن علی الشمری در حالی به‌عنوان وزیر جدید دفاع عراق انتخاب شد که برخی او را گزینه آمریکا و عربستان برای تصدی این مسئولیت می‌دانند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا،  پارلمان عراق در جلسه خود پس از آنکه «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر این کشور برای تکمیل چهار وزارتخانه باقی مانده دولت خود، اسامی وزرای پیشنهادی را به نمایندگان ملت معرفی کرده بود، رأی اعتماد داد.

«حسن علی الشمری» متصدی وزارت دفاع عراق شد و از این به بعد وی مسئولیت این وزارتخانه را برعهد دارد. در همین راستا، کاظم الصیادی عضو کمیته پاک‌دستی پارلمان عراق فاش کرد که وزیر دفاع با توافق آمریکا و اردن و تحت نظر ثامر السبهان، وزیر مشاور در امور کشورهای عربی عربستان و ایاد علاوی، رئیس ائتلاف الوطنیه معرفی شده است و این شخص در مرحله کنونی شایستگی لازم برای مدیریت این وزارتخانه را ندارد.

سرلشکر نجاح حسن علی الشمری متولد سال 1967 و وزیر دفاع جدید در حال حاضر 52 ساله است. وی در سال 2008 میلادی با درجه سرلشکری بازنشسته شد. الشمری فرمانده نیروی‌های ویژه ارتش عراق بود. همچنین او بین سال‌های 2003 تا 2004 به‌عنوان فرمانده تیپ عملیات ویژه فعالیت کرد.

او دارای مدرک کارشناسی و فارغ‌التحصیل علوم نظامی در سال 1987 از کالج نظامی است. الشمری همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد در استراتژی امنیت ملی نیز هست. حسن علی الشمری دوره‌های زیاد نظامی و امنیتی را در اردن، آمریکا و عراق گذرانده است.

انتهای پیام/4106/4082/

http://ana.ir/i/400578
کناره‌گیری حکیم از ریاست ائتلاف اصلاح و سازندگی

کناره‌گیری حکیم از ریاست ائتلاف اصلاح و سازندگی

سفیر جدید عراق در ترکیه منصوب شد

سفیر جدید عراق در ترکیه منصوب شد

ترامپ قصد امتیازگیری از عراق را دارد/فضاسازی آمریکا علیه مقاومت

ترامپ قصد امتیازگیری از عراق را دارد/فضاسازی آمریکا علیه مقاومت