شنبه  10  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

مسمومیت حجاج عراقی به دلیل کیفیت پایین مواد غذایی

چهارشنبه 17 شهریور 1395 ساعت 13:41
رسانه ها و سایت های خبری عراقی امروز چهارشنبه اعلام کردند که تعدادی از حجاج عراقی به صورت مشکوکی با مصرف غذا در عربستان سعودی دچار مسمومیت غذایی شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا به‌ نقل از ایرنا، سایت‌های خبری الحره حدث، ویکی‌لیکس عراق، الغد پرس و چند سایت خبری دیگر عراق در گزارش‌های جداگانه با منتشر کردن ویدئوهایی که از مسمومیت حجاج عراقی در مکه مکرمه حکایت داشت، گزارش کردند: «ویدئوها نشان می‌دهند که به‌دلیل سوء خدمات ارائه شده و کیفیت پایین غذایی که به حجاج عراقی از سوی سعودی‌ها ارائه می‌شود، حجاج مسموم شده‌اند.»

این سایت‌ها و رسانه‌های عراقی افزودند: «مشابه غذایی که سعودی‌ها به حجاج عراقی داده‌اند، تاکنون در عراق مشاهده نشده است، زیرا رنگ گوشت مصرفی به سیاهی می‌زند و برای همین بسیاری از حجاج عراقی ناچار شدند آن را به سطل زباله بیندازند.»

یکی از حجاج به نام حیدر قطب گفت: «غذا بسیار بد است و هرگز به عمرم ندیده‌ام که گوشت سیاه رنگ باشد. آیا مسئولان عراقی چنین غذایی را حاضرند مصرف کنند؟»

عبدالرسول اسدی دیگر زائر عراقی نیز گفت: «از زمان ورود به مکه مکرمه تا به امروز از سوء تغذیه و غذایی که قابل مصرف نیست رنج می‌بریم. بیشتر حجاج دچار مسمومیت غذایی شده‌اند.»

در این ویدئو، حجاج عراقی از مسئولان کشورشان خواستند تا برای ارائه خدمات مناسب به حجاج مداخله و از مسمومیت غذایی بیشتر حجاج عراقی جلوگیری کنند.

ناتوانی در برگزاری مناسک حج از سوی آل‌سعود سال‌هاست که ادامه دارد و تنها چیزی که برای سران سعودی اهمیت ندارد، جان حجاج است. 2 مهر سال گذشته و در روز عید سعید قربان فاجعه‌ای انسانی در مناسک حج رخ داد که در آن هزاران حاجی مسلمان، لبیک گویان به آسمان پر کشیدند که در میان آن‌ها، حدود 500 شهید از حجاج ایرانی بودند.

http://ana.ir/i/116452
مقتدا صدر خواهان منع سیاستمداران عراقی از سفر به حج شد

مقتدا صدر خواهان منع سیاستمداران عراقی از سفر به حج شد