سه شنبه  06  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

عربستان عامل انتشار عکس‌های خصوصی ثروتمندترین مرد جهان

چهارشنبه 20 فروردین 1399 ساعت 14:47
متهم پرونده نشر تصاویر خصوصی ثروتمندترین مرد جهان و مالک روزنامه «واشنگتن‌پست» اعتراف کرد منبع اصلی این عکس‌ها عربستان سعودی است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از بیزنس اینسایدر، «مایکل سانچز» متهم پرونده نشر عکس‌های خصوصی «جف بزوس» ثروتمندترین مرد جهان و مالک شرکت «آمازون» و روزنامه «واشنگتن‌پست» اعتراف کرد منبع اصلی این عکس‌ها عربستان سعودی است.

سانچز، متهم این پرونده، از یکی از شرکت‌های مرتبط با نشریه «نشنال اینکویرر» که او را به‌عنوان منبع اصلی انتشار عکس‌های شخصی بزوس عنوان کرده بود، شکایت کرده است.

سانچز همچنین عنوان کرد به‌احتمال‌زیاد این عکس‌ها از طریق هک تلفن همراه بزوس توسط سعودی‌ها منتشرشده‌اند.

سانچز برادر شخصی است که رابطه‌اش با بزوس در گزارشی ۱۲ صفحه‌ای در نشنال اینکویرر منتشرشده بود. او گفت وجود رابطه بین این دو فرد را تأیید کرده است اما منبع عکس‌ها نیست.

بزوس پس از انتشار این گزارش، «گوین دی بکر» را به‌عنوان مشاور امنیتی استخدام کرد تا منبع اصلی آن را بیابد. هنگامی‌که تحقیقات بکر به سمت سانچز و سعودی‌ها متمایل شد، نشنال اینکویرر در بیانیه‌ای اعلام کرد تنها منبع این گزارش سانچز بوده است.

سانچز می‌گوید نشنال اینکویرر از توافق عدم پیگرد قانونی برخوردار است. این امتیاز زمانی به این نشریه داده شد که سعی کرد زنانی که قرار بود به داشتن رابطه با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا شهادت دهند، ساکت کند.

مالک این نشریه از دوستان صمیمی ترامپ است که همواره سیاست‌های دولتش از سوی واشنگتن‌پست موردانتقاد قرارگرفته است.

واشنگتن‌پست همچنین مقالات زیادی را در خصوص اقدامات «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی در نقض قوانین حقوق بشر و آزادی بیان در عربستان سعودی منتشر کرده است.

«جمال خاشقجی» یکی از ستون‌نویس‌های واشنگتن‌پست که به انتقاد از سیاست‌های بن سلمان می‌پرداخت، چندی پیش در سفارت عربستان سعودی در ترکیه به طرز فجیعی به قتل رسید.

پیش‌تر روزنامه «گاردین» در گزارشی نوشته بود، شخص بن سلمان با ارسال یک پیغام در واتساپ به تلفن جف بزوس، تلفن او را هک کرده است. پیغامی که ولیعهد سعودی ارسال کرده حاوی یک فایل ویدئویی بوده که در آن یک ویروس مخفی وجود داشت.

گاردین در یک گزارش جنجالی دیگر نوشت، از یک نرم‌افزار ساخت شرکتی صهیونیستی، برای هک تلفن همراه بزوس و مقامات دولتی چند کشور دیگر استفاده‌شده است.

انتهای پیام/4106/

http://ana.ir/i/481873
کانادا  فروش تسلیحات به عربستان سعودی را از سر می‌گیرد

کانادا فروش تسلیحات به عربستان سعودی را از سر می‌گیرد

هک تلفن مالک روزنامه واشنگتن‌پست به‌وسیله ولیعهد عربستان

هک تلفن مالک روزنامه واشنگتن‌پست به‌وسیله ولیعهد عربستان

ام‌آی‌تی نمی‌تواند از خیر عربستان سعودی بگذرد

ام‌آی‌تی نمی‌تواند از خیر عربستان سعودی بگذرد

دست رد ام‌آی‌تی و هاروارد به عربستان سعودی

دست رد ام‌آی‌تی و هاروارد به عربستان سعودی