شنبه  27  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

آلمان به استقبال روز «درهای باز مساجد» می‌رود

سه شنبه 26 شهریور 1398 ساعت 21:00
شورای هماهنگی مسلمانان در آلمان از تمام شهروندان مسلمان و غیر مسلمان این کشور دعوت کرد تا در مراسم روز «درهای باز مساجد» شرکت کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از سایت اسلام، مراسم روز «درهای باز مساجد» سوم اکتبر (11 مهر سال جاری) با شعار «شهروندان میهن خود را می‌سازند»، برگزار می‌شود. این شعار با توجه به اوضاع سیاسی و اجتماعی کنونی آلمان انتخاب شده است. از منظر مسئولان جوامع اسلامی، همبستگی اجتماعی در وضعیت کنونی آلمان بیش از هر زمان دیگری ضروری و مهم است.

«آیمان مازیک»، رئیس شورای مرکزی مسلمانان درباره برگزاری این برنامه گفت: ما مسلمانان باید روشن کنیم که نژادپرستی و ملی‌گرایی افراطی میهن‌مان را نابود می‌کند. باید بگوییم که وطن بدون دموکراسی معنایی ندارد، همچنین ما در جامعه آلمان به سیاستمدارانی نیاز داریم که به دموکراسی اعتقاد داشته باشند، بنابراین تصمیم گرفته‌ایم که در روز وحدت آلمان، این پیام‌ها را به گوش تمام شهروندان برسانیم.

سال‌هاست که روز درهای باز مساجد با حضور هزاران نفر در آلمان برگزار می‌شود. هدف این رویداد سالانه، تقویت گفتمان و ارتباط بیشتر میان مسلمانان و جوامع اسلامی در آلمان است. در این روز، همچنین بازدیدکنندگان فرصت دارند تا با فرهنگ اسلامی و اعتقادات مذهبی مسلمانان آشنا شوند. شعار این روز، هر سال انتخاب می‌شود و تمرکز برگزارکنندگان آن در چند سال گذشته بر روی حفاظت از محیط زیست، مسئولیت اجتماعی شهروندان، هنر اسلامی و مهاجرت بوده است.

امسال نیز مسئولان بیش از یک هزار مسجد در آلمان، با برنامه‌هایی مانند بازدید از مساجد، سخنرانی‌ها و برگزاری نمایشگاه‌ها پذیرای علاقه‌مندان هستند. مسئولان سازمان‌های اسلامی انتظار دارند که در حدود یکصد هزار نفر در این برنامه‌ها شرکت کنند.

انتهای پیام/4106/4033/

http://ana.ir/i/415946
میلیون‌ها نیازمند در 100 کشور جهان از طریق کمپین عید قربان در آلمان کمک دریافت کردند

میلیون‌ها نیازمند در 100 کشور جهان از طریق کمپین عید قربان در آلمان کمک دریافت کردند

انتقاد شدید روزنامه آلمانی به دلیل استقبال رسمی از سفیر ایران

انتقاد شدید روزنامه آلمانی به دلیل استقبال رسمی از سفیر ایران

حمله افراد ناشناس به مسجدی در شمال آلمان

حمله افراد ناشناس به مسجدی در شمال آلمان