پنجشنبه  28  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رایحه خوش اسلام در اروپا؛

میلیون‌ها نیازمند در 100 کشور جهان از طریق کمپین عید قربان در آلمان کمک دریافت کردند

شنبه 02 شهریور 1398 ساعت 00:05
سازمان‌های خیریه مسلمانان و انجمن‌های اسلامی در آلمان با راه انداختن کمپین عید قربان توانستند به میلیون‌ها نفر از نیازمندان در ۱۰۰ کشور جهان کمک کنند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا از Islam IQ، سازمان‌های خیریه مسلمانان و انجمن‌های اسلامی در آلمان با جمع‌آوری کمک‌ در عید قربان، توانستند نیازمندان و مستمندان زیادی را در سراسر جهان شاد کنند.

سازمان خیریه اسلامی «هازنه اینترنشنال» یکی از نهادهای غیرانتفاعی در آلمان است که در کمپین عید قربان شرکت کرده است. این سازمان با شعار «عید قربان؛ هزار مرتبه شکر» ، ۱۷۱ هزار و ۷۰۰ بسته کمکی را به ۱۰۰ کشور جهان فرستاد تا به نیازمندان این کشورها کمک کند. مسعود گل‌بهار، مدیرعامل این سازمان خیریه گفت: امسال توانستیم کمک‌های بیشتری نسبت به سال‌های پیش جمع‌آوری کنیم. حمایت مردم بی‌سابقه بود. در مجموع ۴۰۰ نیروی داوطلب کمک کردند تا این کمپین شکل بگیرد و من از همه کسانی که به ما یاری رساندند، تشکر می‌کنم.

سازمان «امداد اسلامی آلمان» نیز یکی دیگر از نهادهای غیرانتفاعی فعال در کمپین عید قربان بود. این سازمان با شعار «عید قربان یعنی شریک شدن با یکدیگر» به بیش از 3 میلیون نیازمند در ۳۵ کشور جهان کمک کرد. این سازمان در مجموع ۱۷۳ هزار بسته کمکی برای نیازمندان شناسایی‌شده در کشورهای مختلف ارسال کرد.

نوری کوسلی، سخنگوی مطبوعاتی سازمان امداد اسلامی آلمان در این باره گفت: افتخار بزرگی برای ماست که توانستیم میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان شاد کنیم. کمپین عید قربان توانسته برای بسیاری از نیازمندان جهان مفید باشد. من از تمام کسانی که با این کمپین همکاری کردند، قدردانی می‌کنم.

سازمان خیریه وفا نیز با شعار «عید قربان؛ به اشتراک‌گذاری خوبی‌ها» در مجموع ۳۰ هزار و ۲۴۰ بسته کمکی را به ۳۰ کشور جهان ارسال کرد. مسئولان این سازمان خیریه در شبکه‌های اجتماعی سازمان از حامیان خود قدردانی کردند و نوشتند: با حمایت شما ما نیز توانستیم در این کار خیر سهمی داشته باشیم.

کمال چاباچی که به عنوان ناظر سازمان وفا به کنیا سفر کرده است، گفت: مردم پس از دریافت کمک‌ها بسیار شاد بودند. به دلیل فقر زیاد در این کشور، مردم به گوشت دسترسی ندارند. خوشبختانه توزیع بسته‌های کمکی با سرعت خوبی انجام شد.

علاوه بر این سازمان‌های خیریه، تعداد زیادی از انجمن‌های اسلامی آلمان نیز در کمپین قربان شرکت داشتند، اما هنوز آماری از کمک‌های آنها منتشر نشده است.

انتهای پیام/4106/4033/

http://ana.ir/i/411457
آلمان به استقبال روز «درهای باز مساجد» می‌رود

آلمان به استقبال روز «درهای باز مساجد» می‌رود

حمله افراد ناشناس به مسجدی در شمال آلمان

حمله افراد ناشناس به مسجدی در شمال آلمان

آلمان دفاتر مشکوک به حمایت مالی از حماس را بست

آلمان دفاتر مشکوک به حمایت مالی از حماس را بست

آموزش اسلامی در مهد کودکی مسیحی در آلمان

آموزش اسلامی در مهد کودکی مسیحی در آلمان

 رایزن فرهنگی ایران از موزه یهود آلمان بازدید کرد

رایزن فرهنگی ایران از موزه یهود آلمان بازدید کرد