دوشنبه  25  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
اسناد افشاشده نشان می‌دهد؛

ارتباط تیم ترامپ با منافقین به بولتون و جولیانی محدود نمی‌شود

چهارشنبه 17 مرداد 1397 ساعت 22:54
اسناد تازه منتشر شده از دولت آمریکا نشان می‌دهد غیر از بولتون و جولیانی برخی از دیگر مقامات بلندپایه تیم ترامپ نیز با اعضای گروهک تروریستی منافقین در ارتباط هستند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از یک شبکه خبری آمریکایی فعال در یوتیوب با نام تی‌وای‌تی (TYT)، اسناد فدرال نشان می‌دهند بسیاری از اعضای حلقه نزدیکان ترامپ با اعضای فرقه تروریستی منافقین ارتباط دارند.

نکته جالب آنجاست که خود ترامپ همیشه مدعی داشتن مواضع سخت علیه تروریسم بوده است تا جایی که حتی اعضای خانواده‌های افراد مظنون به داشتن فعالیت تروریستی را تهدید کرده است.

پایگاه TYT قبلا گزارش داده بود که گروهک تروریستی مجاهدین ایران در سال‌های 2017 و 2018 حداقل پنج بار جلساتی را با جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید و رودی جولیانی، وکیل دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا تشکیل داده بودند. این جلسات قبل از انتصاب بولتون به عنوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید انجام شده بود. جان بولتون یکی از حامیان بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران بود که اتفاقا پس از انتصابش به عنوان مشاور ترامپ، خیلی زود عملی شد.

مجاهدین خلق یک گروهک تبعیدی ایرانی است که پس از انقلاب سال 57 از ایران گریخت و از آن پس به دشمنی و مخالفت با تهران مشغول شد. حرکات این گروه گاه خشونت‌آمیز بوده و گاه با حمایت سیاستمداران آمریکایی انجام شده است. تا سال 2012، این گروهک توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده به عنوان یک سازمان تروریستی شناخته می‌شد.

مدارک افشا شده از پرونده‌های مجاهدین خلق در وزارت دادگستری آمریکا نشان می‌دهد که ارتباط این گروه با تیم ترامپ بسیار فراتر از بولتون و جولیانی است. از قرار معلوم، گروهک مذکور، بنا به گزارشاتی که قبلا منتشر نشده است، در دو سال گذشته با حداقل چهار شخصیت سیاست خارجی برجسته متصل به دونالد ترامپ ارتباط داشته است. این چهار نفر از تاثیرگذارترین افراد بر رئیس‌جمهور آمریکا در رابطه با سیاست‌اش در مورد ایران هستند.

لازم به ذکر است، پرداخت وجه توسط مجاهدین خلق به جولیانی و وزیر حمل‌و‌نقل آمریکا قبلا گزارش شده است.

در ادامه گزارش پایگاه خبری - تحلیلی TYT‌ می‌خوانیم: «بحث‌برانگیزترین فردی که با مجاهدین ملاقات داشته ولید فارِس است که سمتش مشاور ترامپ برای مبارزه با تروریسم در طول مبارزه انتخابی او بوده است.»

این گزارش تاکید دارد که نقش فارِس به هیچ‌وجه نمادین نبوده است زیرا او ماهانه مبلغ 13 هزار دلار دستمزد می‌گرفته است که به خاطر اظهارات اسلام‌هراسانه‌اش تحت انتقاد شدید قرار دارد.

به عنوان مثال، فارِس ادعا کرده است که مسلمانان حاضر در ایالات متحده قصد براندازی آمریکا را دارند. او همچنین مدعی شده که دولت اوباما و وزیر امور خارجه قبلی ایالات متحده، هیلاری کلینتون، با اخوان‌المسلمین ارتباط داشته‌اند.

اسناد وزارت دادگستری نشان می‌دهد که فارِس دو بار با گروهک مجاهدین خلق ملاقات داشته است. هر دو دیدار مربوط به سال 2016 و پس از پیروزی ترامپ در انتخابات هستند.

کنث بلکول، که نقش نظارت بر مسائل داخلی در تیم انتقالی ترامپ را به عهده داشت و بعدها جزء کمیته تحقیق وی درباره تخلفات انتخاباتی شد از دیگر نزدیکان ترامپ بوده که روز سوم اکتبر 2013 با اعضای منافقین دیدار کرده است.

دیگر عضو نزدیک به ترامپ که چنین دیدارهایی داشته مایکل موکاسی، از شرکای حقوقی قدیمی جولیانی بوده است.

شخص چهارمی که با منافقین دیدار داشته مایکل لدین است که به همراه مایکل فلین کتابی راجع به اسلام رادیکال به نگارش درآورده بود.

انتهای پیام/4077/

http://ana.ir/i/302580
وکیل شخصی ترامپ قصد قطع همکاری با وی را دارد

وکیل شخصی ترامپ قصد قطع همکاری با وی را دارد

وکیل ترامپ سفر خود به اوکراین را لغو کرد

وکیل ترامپ سفر خود به اوکراین را لغو کرد

جنایات منافقین برای تصمیم‌سازان غربی تشریح شود/ لزوم پیگیری حقوقی

جنایات منافقین برای تصمیم‌سازان غربی تشریح شود/ لزوم پیگیری حقوقی