چهارشنبه  20  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
مروری بر مهم‌ترین عناوین روزنامه‌های انگلیسی‌زبان

واشنگتن در تیررس موشک‌های کره‌شمالی/ بریتانیا برای چهار دهه هزینه‌های اتحادیه اروپا را پرداخت خواهد کرد

چهارشنبه 08 آذر 1396 ساعت 10:53
آزمایش موشکی جدید کره شمالی، پرداخت بدهی مالی سنگین دولت بریتانیا به اتحادیه اروپا و تلاش برای تصویب لایحه اصلاح مالیاتی دولت ترامپ از مهم‌ترین عناوین روزنامه‌های انگلیسی‌زبان هستند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، مهم‌ترین عناوین امروز روزنامه‌های انگلیسی زبان جهان بدین شرح است:
واشنگتن در تیررس موشک‌های کره‌شمالی

روزنامه واشنگتن پست در مطلبی با اشاره به آزمایش موشکی جدید دولت کره شمالی تاکید کرد که این موشک به راحتی می‌تواند واشنگتن را هدف را قرار دهد.

موشک بالستیک بین قاره‌ای کره‌شمالی هم به اذعان مقامات این کشور و هم به اعتراف کارشناسانی که روزنامه واشنگتن پست نظرات آنها را نقل می‌کند، نزدیک 13 هزار کیلومتر برد دارد و و تمام شهرهای این کشور، از جمله واشنگتن که پایتخت و در شمال غربی آمریکا قرار دارد را می‌تواند مورد هدف قرار دهد.بریتانیا برای چهار دهه هزینه‌های اتحادیه اروپا را پرداخت خواهد کرد

به گزارش روزنامه تایمز، دولت بریتانیا بعد از قبول پیشنهاد اتحادیه اروپا برای پرداخت‌ بدهی‌های مالی به این اتحادیه باید تا چندین دهه صورتحساب‌های اتحادیه اروپا را پرداخت کند.

ترزا می نخست وزیر بریتانیا، پیشنهادی را به اتحادیه اروپا در هفته آینده ارائه می‌دهد که طی آن، بریتانیا باید هزینه‌‌های تمام پروژه‌های فعلی خود با اتحادیه اروپا و مستمری پروژه‌های پایان یافته تا زمانی که عضو اتحادیه اروپا بوده است را پرداخت کند.

این بدهی‌ها چیزی در حدود 40 تا 50 میلیارد یورو خواهد بود که احتمالاً در بازه‌ای 40 ساله پرداخت خواهد شد.قدم‌های مثبت جمهوری‌خواهان برای طرح اصلاح مالیاتی

روزنامه گاردین در یادداشتی با اشاره به حمایت‌های اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از برخی نمایندگان کنگره آمریکا، از تلاش‌های موفقیت‌آمیز وی و برخی نمایندگان جمهوری‌خواه برای تصویب لایحه اصلاح مالیاتی خبر داد.

ظاهراً اکثریت جمهوری‌خواهانی که با تصویب این لایحه موافقت داشتند در جلب رضایت دو نماینده جمهوری‌خواهی هم که با تصویب این لایحه موافق نبودند، موفق شده‌اند و دو نماینده جمهوری‌خواه هم به صف تمامی جمهوری‌خواهان کنگره که با تصویب لایحه مالیاتی موافق موافقند، پیوستند.

لایحه اصلاح مالیاتی دولت دونالد ترامپ به خاطر درنظر گرفتن منافع کارفرماها و به دلیل آسیب‌های احتمالی آن برای طبقات متوسط و ضعیف آمریکایی، با مخالفت اعضای حزب دموکرات کنگره و اکثر مردم آمریکا مواجه شده است.

http://ana.ir/i/236465
چین بزرگ‌ترین طلبکار آمریکاست

چین بزرگ‌ترین طلبکار آمریکاست