دوشنبه  07  بهمن  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

اولین تلفات دولت ترامپ مشخص شد

سه شنبه 26 بهمن 1395 ساعت 09:32
مایکل فلین، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ عصر روز دوشنبه بعد از فشارها در مورد گفت‌و‌گویش درباره امکان لغو تحریم‌های آمریکا علیه روسیه پیش از اقدام ترامپ استعفا داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از رویترز،‌ ژنرال بازنشسته کیت کلاگ که رئیس ادره شورای امنیت ملی کاخ سفید است تا زمان تعیین جایگزین فلین به عنوان مشاور امنیت ملی فعالیت خواهد کرد.

یک مقام کاخ سفید گفت: «کلاگ، ژنرال دیوید پترائوس بازنشسته، مدیر سابق سی‌آی‌ای و روبرت هاروارد، یک معاون سابق فرماندهی مرکز ایالات متحده از گزینه‌های مورد توجه برای این پست هستند.»

فلین استعفایش را ساعاتی پس از آن ارائه کرد که دونالد ترامپ از طریق سخنگویش گفته بود که او موضوع گفت‌و‌گوی فلین با مقام‌های روسیه درباره تعلیق تحریم‌های مسکو را بررسی و در این رابطه با مایک پنس معاون رئیس‌جمهوری صحبت خواهد کرد.

فلین به پنس قول داده بود که مذاکره‌ای درباره تحریم‌های آمریکا علیه روسیه نداشته باشد اما صورت جلسه مربوط به مذاکره او با سرگئی کسلیف، سفیر روسیه در آمریکا که از سوی مقامات آمریکایی فاش شده، نشان‌دهنده چنین مذاکراتی است.

این ارتباط از منظر قوانین آمریکایی به ویژه قانون موسوم به لوگان که اشخاص خصوصی را از مداخله در سیاست خارجی منع می‌کند، غیر قانونی بوده است.

http://ana.ir/i/158954