پنجشنبه  30  آبان  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

تن فروشی اجباری زنان نیجریه‌ای در ایتالیا

دوشنبه 18 مرداد 1395 ساعت 11:43
سازمان ملل متحد می گوید 80 درصد زنان نیجریه‌ای که با قایق به ایتالیا مهاجرت می کنند، توسط قاچاقچیان انسان به تن فروشی در اروپا وادار می‌شوند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا به نقل از وب‌سایت گاردین، سازمان ملل متحد می‌گوید، 80 درصد از زنان نیجریه‌ای که در 6 ماهه نخست سال 2016 با قایق به ایتالیا آمده‌اند، برای فحشا قاچاق می‌شوند.

آژانس پناهجویان سازمان ملل متحد هشدار داد، قاچاق زنان نیجریه‌ای از لیبی به ایتالیا با قایق به نقطه‌ای «بحرانی رسیده» است. قاچاقچیان انسان با استفاده از مراکز پذیرش پناهجویان، این زنان را جمع‌آوری و آنها را وادار به روسپیگری در نقاط مختلف اروپا می‌کنند.

بر اساس این گزارش، در شش ماهه نخست سال 2016، حدود 3600 زن نیجریه‌ای با قایق وارد ایتالیا شده‌اند که تقریبا 2 برابر رقم ثبت‌شده در مدت مشابه سال گذشته بوده است.

بر اساس گزارش این نهاد وابسته به سازمان ملل متحد، بیش از 80 درصد از این زنان به قصد فحشا در ایتالیا و سراسر اروپا، قاچاق خواهند شد.

سیمونا موسکارلی، کارشناس مقابله با قاچاق انسان در آژانس پناهجویان سازمان ملل متحد گفت: «آنچه ما امسال شاهد بوده‌ایم یک بحران است. این موضوع کاملا بی‌سابقه است و بیشترین افزایش زنان پناهجوی نیجریه‌ای را داشته‌ایم.»

http://ana.ir/i/108158