شنبه  16  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

برنامه چارچوب اجرایی همکاری‌های مشترک علمی ایران و ایتالیا تدوین شد

سه شنبه 17 فروردین 1395 ساعت 17:00
در سفر هیات اعزامی از وزارت آموزش و تحقیقات ایتالیا به ایران و تبادل نظر با مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برنامه چارچوب اجرایی تبادلات مشترک برای سال‌های 2018-2016 تدوین شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سفر هیئت اعزامی از وزارت آموزش و تحقیقات ایتالیا به ایران نخستین نشست کمیته مشترک علمی ایران و ایتالیا به ریاست دکتر وحید احمدی، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و با حضور روسای تعدادی از دانشگاه‌های کشورمان و مدیرکل ارتقا، برنامه‌ریزی و هماهنگی همکاری‌های پژوهشی وزارت آموزش و تحقیقات ایتالیا برگزار شد و درباره راهکارهای تقویت همکاری‌های مشترک علمی بین دو طرف تبادل نظر شد.

هیات ایتالیایی با دکتر حسین سالار آملی، قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی نیز دیدار و گفتگو کرد که طرف ایتالیایی از سفر پروفسور جیانینی، وزیر آموزش، دانشگاه‌ها و تحقیقات آن کشور به همراه رئیس‌جمهور ایتالیا به ایران در آینده نزدیک اشاره کرد.

در این دیدار، طرف ایتالیایی هدف از نشست کمیته مشترک را تدوین برنامه‌ای مشخص و دقیق برای همکاری بین دو کشور در زمینه‌های تبادل دانشجو و پژوهشگران جوان و نیز همکاری در زمینه اعطای مدرک مشترک اعلام کرد.

تبادل دانشجو و پژوهشگران جوان و انجام طرح‌های مشترک تحقیقاتی براساس ماده‌های 3 و 4 یادداشت تفاهم بین وزیران علوم دو کشور، مهم‌ترین محورهای مذاکرات دو طرف در این نشست بود.

نخستین نشست کمیته مشترک علمی ایران و ایتالیا پس از دو روز رایزنی با تدوین «برنامه چارچوب اجرایی تبادلات مشترک برای سال‌های 2018-2016 به کار خود پایان داد.

http://ana.ir/i/75771