سه شنبه  06  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه تبریز با بیش از ۲۰۰ دانشگاه دنیا

شنبه 09 آذر 1398 ساعت 12:18
رئیس دانشگاه تبریز در نشست هم‌اندیشی دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در این دانشگاه، از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه تبریز با بیش از ۲۰۰ دانشگاه دنیا خبر داد.

به گزارش حوزه آموزشی پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه تبریز، میررضا مجیدی، رئیس دانشگاه تبریز در نشست هم‌اندیشی دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در این دانشگاه، از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه تبریز با بیش از ۲۰۰ دانشگاه دنیا خبر داد.

مجیدی در این نشست که با حضور با جمعی از مسئولان و مدیران دانشگاه تبریز برگزار شد، با اشاره به سابقه درخشان و طولانی تربیت دانشجو از نقاط مختلف جهان در این خطه گفت: حدود 800 سال پیش ‌دانشگاهی به نام ربع رشیدی در شهر تبریز تأسیس شد که با جذب دانشجویان خارجی به چندین زبان زنده دنیا دانشجو تربیت می‌شد و به‌نوعی یک دانشگاه کارآفرین بود و دانشگاه تبریز نیز در امتداد همان دانشگاه به وجود آمده است.

وی با تأکید بر اینکه شما دانشجویان باید افتخار کنید که دانشگاه تبریز را با توجه به سوابق درخشان در عرصه تولید علم و فناوری برای تحصیل انتخاب کرده‌اید، تصریح کرد: شما دانشجویان خارجی سفیران فرهنگی و علمی کشورتان هستید و ازاین‌رو باید با تحصیل و کسب مهارت‌های لازم دستاوردها و خاطرات خوبی از فرهنگ و دانش این سرزمین به کشورتان به ارمغان ببرید.

مجیدی، انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه تبریز با بیش از 200 دانشگاه دنیا و توسعه مبادلات علمی با دیگر کشورها را نشان از عزم جدی این دانشگاه برای ارتقای سطح بین‌المللی این دانشگاه بیان کرد.

حسین امامعلی‌پور، معاون دانشجویی دانشگاه تبریز نیز در این نشست گفت: در آینده نزدیک دفتر کنسولی در دانشگاه تبریز افتتاح و مسائل اقامتی دانشجویان حل نیز خواهد شد.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای دانشجویان خارجی در حوزه‌های رفاهی و خدماتی افزود: برگزاری اردوهای تبریزگردی و ایران‌گردی، اجرای انواع مسابقات فرهنگی و ورزشی مابین دانشجویان خارجی و مرکز جامعة المصطفی العالمیة ازجمله این برنامه‌ها است.

رضا محمدی، سرپرست اداره دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه تبریز نیز گفت: حدود 300 نفر دانشجوی خارجی از کشورهای عراق، سوریه، یمن، نیجریه، آذربایجان، ترکیه و تعدادی دانشجو نیز از کشورهای دیگر در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و در آینده نزدیک با جذب دانشجویان این تعداد افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/4118/پ

http://ana.ir/i/446419
راه اندازی مرکز تحقیقات کیف ، کفش و چرم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز

راه اندازی مرکز تحقیقات کیف ، کفش و چرم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز

نیازهای پژوهشی استان‌ها، منطقه‌ای بررسی می‌شوند

نیازهای پژوهشی استان‌ها، منطقه‌ای بررسی می‌شوند

برگزاری مسابقات ملی رباتیک تخصصی «آزاد کاپ» در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

برگزاری مسابقات ملی رباتیک تخصصی «آزاد کاپ» در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز