شنبه  17  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
آنا گزارش می‌دهد؛

اعتراض داوطلبان کارشناسی ارشد 98 به سهمیه‌ها/ آیا سازمان سنجش آموزش کشور پاسخگو خواهد بود؟

دوشنبه 25 شهریور 1398 ساعت 00:05
جمعی از داوطلبان کارشناسی ارشد در پیامی اعتراض خود به نتایج و سهمیه‌های کنکور ارشد سال 98 را اعلام کردند و خواستار پیگیری مسئولان در راستای حل این مشکل شدند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، سازمان سنجش آموزش کشور نتایج آزمون کارشناسی ارشد سال 98 را اخیراً اعلام کرد. بر اساس آمار 615 هزار و 452 نفر در این آزمون ثبت‌نام کرده بودند که از این تعداد 522 هزار و 579 نفر در جلسه آزمون حاضر و از میان آن‌ها تعداد 456 هزار و 861 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند که در نهایت 151 هزار و 739 نفر پذیرش شدند.

این در حالی است که کنکور ارشد سال 97، 736 هزار و 387 نفر ثبت‌نام و 575 هزار و 6 نفر در جلسه آزمون حاضر شدند. از این تعداد 573 هزار و 949 نفر مجاز به انتخاب رشته و 188 هزار و 871 نفر در دانشگاه‌ها پذیرش شدند.

با اعلام نتایج نهایی کنکور ارشد سال 98 که مبینِ عدم اجرای صحیح قانون برای همه شرکت‌کنندگان بود نه‌تنها باعث شگفتی آن‌ها شد بلکه منجر به بروز نارضایتی جمعیت کثیری از داوطلبان شد که با تشکیل پویشی، خواستار پیگیری موضوع از سوی سازمان‌های ذی‌ربط شدند.

سهمیه‌های خاص کم شود!

داوطلبان معترض در پیامی با تشکر از رشادت‌های شهدا، ایثارگران و خانواده‌های آن‌ها، خواستار کاهش سهمیه‌های خاص در کنکور ارشد شدند. در این پیام آمده است:  

نتایج نهایی کنکور ارشد همه داوطلبان و کارشناسان این وادی را شوکه کرده است. با توجه به اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۸ و اختلاف فاحش و غیرقابل پیش‌بینی محل قبولی داوطلبان سال 98 در مقایسه با محل قبولی رتبه‌های مشابه در سنوات گذشته با وجود عدم‌تغییر محسوس ظرفیت‌های اعلام‌شده برای دانشگاه‌ها در مقایسه با ظرفیت‌های سنوات قبل، بخش اعظمی از ظرفیت‌های آزاد اعلام شده در دفترچه انتخاب رشته به سهمیه‌های 25 درصد و پنج درصد و استعداد درخشان اختصاص داده شده است.

شایان ذکر است اختلاف فاحش محل قبولی به حدی است که نتیجه نهایی برخی رتبه‌های دورقمی در بعضی از رشته‌ها نیز مردود اعلام شده است و بسیاری از داوطلبان امسال نسبت به داوطلبان سال گذشته با رتبه‌های یکسان دانشگاه‌هایی با چند سطح پایین‌تر قبول شده‌اند؛ این موضوع موجب سردرگمی داوطلبان و از دست دادن انگیزه ادامه تحصیل بسیاری از دانشجویان شده است.

انتظار آن بود که در سال رونق تولید، ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها در رشته علوم انسانی، فنی، علوم پایه، هنر و ... به گونه‌ای افزایش یابد که بستر مناسب برای به‌کارگیری توانمندی‌ها و استعدادهای دانشجویان فراهم شود.

کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو و یا برخلاف سال‌های قبل اختصاص سهم بسیار وسیعی از ظرفیت سهمیه‌های اصلی و آزاد به سهمیه‌های 25 درصد و پنج درصد و استعداد درخشان عدالت آموزشی بیش از پیش مورد هجمه قرار گرفته و بسیاری از دانشجویان با انگیزه و پرتلاش را قربانی این تصمیمات ناعادلانه کند.

ما دانشجویان از مسئولان امر از رئیس و اعضای کمسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، تمامی نمایندگان منتخب مردم و ملت در مجلس شورای اسلامی، نهاد ریاست جمهوری، وزارت علوم تحقیقات و فناوری، دیوان عدالت اداری، بازرسی کل کشور با توجه به قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی جمهوری اسلامی ایران که توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شد، ماده 90 این قانون علاوه بر ماده 70 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و اصلاحیه بعدی آن در ماده 47 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت دوم و تبصره بند الف ماده 90 قانون پنج ساله ششم تقاضا داریم که این قانون به طوری اصلاح شود که حقوق داوطلبان سهمیه آزاد تضییع نشود .

بهترین و منطقی‌ترین کار این است که سهمیه‌های 25 درصد و پنج درصد و استعدادهای درخشان همگی مازاد بر ظرفیت‌های اعلامی سازمان سنجش در دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد باشد که این تبعیض و بی‌عدالتی و دودستگی بین داوطلبان آزاد و سهمیه‌دار که همگی فرزندان و آینده‌سازان این مرزوبوم و این کشور هستند ایجاد نشود.

ما امضاکنندگان این نامه از همه مسئولان نام‌برده‌شده در بالا عاجزانه درخواست می‌کنیم، بزرگواری کرده و نسبت به پیگیری این مهم اقدامات لازم را مبذول کنند. خواسته اصلی ما:

الف) خواهان اعمال سهمیه‌های ۲۵درصد و پنج درصد و استعداد درخشان به صورت مازاد بر ظرفیت‌های موجود در دفترچه انتخاب رشته هستیم همانطور که سال‌های قبل اجرا می‌شده و می‌خواهیم محاسبه تمامی سهمیه‌ها به صورت سهمیه مازاد باشد.

ب) تعویق زمان ثبت‌نام دانشگاه‌ها با توجه به هم‌پوشانی تعطیلات تابستانی مجلس و زمان اعلام نتایج در دهه محرم روند اعتراض و رسیدگی را خیلی کند کرده و بین اعلام نتایج تا ثبت‌نام در دانشگاه زمان خیلی اندکی داریم.لطفاً زمان ثبت‌نام دانشگاه‌ها رو به تعویق بیندازید.

در آخر همه مسئولان تصمیم‌گیرنده در این موضوع را به حدیثی از امام حسین علیه‌السلام و سخنی از رهبر فرزانه و حکیم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ارجاع می‌دهیم امام حسین علیه‌السلام می‌فرمایند: با عدالت است که کار مردم اصلاح می‌شود.

رهبر فرزانه و حکیم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار جوانان در 28 مهر ماه 1395 جوانان نخبه را هدایای نفیس الهی و امانتی در دست مسئولان خواندند و با تأکید بر این‌که حتی لحظه‌ای در دفاع از جامعه علمی و‌ نخبگان کشور کوتاه نمی‌آیند، افزودند: با تکیه بر نخبگان و فرزانگان و در پرتو ایجاد نسلی جوان و پر تلاش، ایران بزرگ به کشوری پیشرفته، قدرتمند، شریف، عزیز و برافرازنده پرچم تمدن نوین اسلامی تبدیل خواهد شد.

اعتراض نماینده مجلس به نتایج نهایی کنکور ارشد 98

در همین ارتباط حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین نصرالله پژمان‌فر نماینده مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون فرهنگی نیز به نتایج نهایی کنکور ارشد 98 و عدم اجرای صحیح قانون اعتراض کرده و از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خواست که برای احیای حقوق دانشجویان تلاش کند.

وی در گفتگویی بیان کرد: در قانون به‌طور صریح اعلام شده که به ازای افزایش سهمیه، افزایش دانشجو در نظر گرفته شود تا محدودیتی برای جذب دانشجو ایجاد نشود، حقوقی از دانشجو تضییع نشود و امتیازی نیز برای دانشجویان ایثارگر در نظر گرفته شود.

وی افزود: سازمان سنجش امسال بدون اعلام در دفترچه‌های انتخاب رشته، رویکرد جذب دانشجو را تغییر داده که تخطی محسوب می‌شود. وزارت علوم باید حقوق تضییع شده دانشجویان را در سال جاری جبران کند و آن را به اصلاحیه‌‌های آینده یا سال بعد واگذار نکند.

گفتنی است که داوطلبان مقطع دکتری نیز اعتراضات مشابهی را به سازمان سنجش آموزش کشور دارند. باید دید که سازمان سنجش آموزش کشور، چه پاسخی در قبال اعتراضات دانشجویان خواهد داشت.

انتهای پیام/4021/پ

http://ana.ir/i/415649
جزئیات حذف ۱۰۰ درصدی سهمیه‌های کنکور

جزئیات حذف ۱۰۰ درصدی سهمیه‌های کنکور

نتایج اعمال اصلاحات سهمیه داوطلبان آزمون سراسری سال 98 اعلام شد

نتایج اعمال اصلاحات سهمیه داوطلبان آزمون سراسری سال 98 اعلام شد

اعتراض داوطلبان کنکور ارشد مسئولان سازمان سنجش را به مجلس کشاند/ حقی ضایع شده باشد پیگیری می‌کنیم

اعتراض داوطلبان کنکور ارشد مسئولان سازمان سنجش را به مجلس کشاند/ حقی ضایع شده باشد پیگیری می‌کنیم

مهلت ثبت‌نام در دوره بدون‌ آزمون کنکور سراسری تمدید نمی‌شود

مهلت ثبت‌نام در دوره بدون‌ آزمون کنکور سراسری تمدید نمی‌شود

نتایج نهایی کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۹۸ اعلام شد

نتایج نهایی کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۹۸ اعلام شد

مراحل ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد چیست؟

مراحل ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد چیست؟

ثبت‌ نام پذیرفته‌شدگان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه

ثبت‌ نام پذیرفته‌شدگان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه

ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد

ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد

27/06/1398 03:04:02 ب.ظ
این همه بی عدالتی رو بر طرف کنید
27/06/1398 12:37:07 ب.ظ
سهیمه ایثارگری ظالمانه ترین قانون نظام آموزشی کشور است
27/06/1398 10:56:12 ق.ظ
بی عدالتی فریاد ميزنه تو این کشور..لااقل تکمیل ظرفیت و بذارين برای ارشد..هرچند.. کو گوش شنوا
26/06/1398 06:43:45 ب.ظ
امسال واقعا ظلم زیادی درحق بچه های کنکوری شده است و منم امسال کنکور داشتم،درصدهایی که من تو کتکور زدم از درصدای دوستم که سهمیه داره خیلی بیشتره ولی متاسفانه اون رتبه اش زیر2000شد واقعا باید قانون تخصیص سهمیه به خانواده های شهدا و ایثارگران اصلاح بشه
26/06/1398 05:34:34 ب.ظ
همه ی ماها هم شهیددادیم حال فامیل درجه دو پدرمن رزمنده بوده الان شیمیایی ولی ازما مدرک میخوان تمام پروندها ازبین رفتن حالا من بدون امتیاز دلیل نمیشه سر کسی که جانباز وشهیدنداده منت بذارم همه براایران زحمت کشیدن پس حق همه هست خواهشن مسولین رسیدگی کنن
26/06/1398 05:30:58 ب.ظ
سلام خیلی ضربه بد روحی بهم وارد شده چرانتایج اینجورشده حداقل تکمیل ظرفیت رو برامون بذارن من درصد درسایی روکه زدم رو میبینم فقط غصه میخورم
26/06/1398 04:28:31 ب.ظ
نتایج ارشد معماری افتضاح بود..تجدید نظر کنید درصدهای اسکیس فوق العاده دور از انتظار بود..حتی حق اعتراض به ازمون عملی هم نداشتیم منتظر تغییر نتایجیم
26/06/1398 04:27:37 ب.ظ
نتایج ارشد معماری افتضاح بود..تجدید نظر کنید درصدهای اسکیس فوق العاده دور از انتظار بود..حتی حق اعتراض به ازمون عملی هم نداشتیم منتظر تغییر نتایجیم
26/06/1398 02:36:32 ب.ظ
خیلی حس بدیه میبینی یه سال تلاش کردی برای کنکورت ولی همین امسال بدون هیچ دلیلی سهمیه های شبانه رو برداشتن و ضرفیت رو نصف کردن و با رتبه 100 هیجا قبول نشدی با این که کنکورعملیتو خیلی خوب دادی بعد میبینی دوستای دیگت راحت قبول شدن همونا که رتبه هاشون با من هیچ فرقی نداشت
26/06/1398 01:08:09 ب.ظ
سلام ،در امتحان ارشد هنر رشته تصویر سازی رتبه مرحله اولم یازده هزار شد ،مرحله دوم ازمون با امتحان عملی رتبه ۲۶۰ آوردم ،اگر چه ما قدر دان شهدا و ایثارگران عزیز هستیم ،اما اخه این انصافه چون سهمیه خاص نداشتم نتونم جزو ورودیهای ارشد باشم ،دردمونو به کی بگیم !!!!؟؟؟؟؟
26/06/1398 01:07:56 ب.ظ
سلام لطفاً رای شماره 2071 هیئت عمومی دیوان عدالت اداری رو پوشش خبری بدین. هم اکنون نیازمند یاری تان هستیم
26/06/1398 10:09:22 ق.ظ
من دانشجوی ارشد حسابداری تربیت مدرس هستم تو کلاس ما دو تا از بچه های سهمیه هستند که باید بگم متاسفانه ضعیف ترین دانش اموزان کلاس هستند که یکیشون دو ترم مشروط من واقعا نمیفهمم خوب زحمت کشیدن تو جاهای دیگه ازشون استفاده بشه ولی چرا تو علم همین کارها باعث میشه وضع مملکت داغون با مدیران نالایق بسته تصمیمات اشتباه خواهش می کنم بسه من دهه ۶۰ هستم اون موقع شهید داشتیم و فرزند شهید ولی الان دیگه این سهمیه ها از کجا می یاد
26/06/1398 07:58:32 ق.ظ
در مورد کنکور علوم تجربی هم این نا عدالتی مشهود بود،، من این موضوع رو به عینه دیدم که رتبه 16000تجربی با سهمیه پزشکی شهر خودش آورد🙄وقتی طرف از نظر ذهنی در حد پزشکی نیست چرا باید پزشکی بخونه بعد همون دکترایی میشن که به راحتی با جون مردم بازی میکنن، نمیدونم جون مردم مهم نیست یا اینجور افراد فقط حق زندگی و پیشرفت دارن
26/06/1398 12:23:20 ق.ظ
با سلام بنده شخصا احترام زیادی به شهدا و خانواده شهدا قائل هستم و معتقدم باید به خانوادهاشون امکانات بدن ولی امتیاز نه یعنی براشون هزینه شرکت در کلاس های کنکور رو رایگان کنن یا کتاب کمک آموزشی رایگان بهشون بدن ولی اینکه حق یک نفر دیگه رو بدین بهشون غلطه باید براشون امکانات فراهم کنید تا با بقیه رقابت کنن و در صورت داشتن شرایط و صلاحیت خودشون پیروز بشن نه اینکه براشون امتیاز ویژه قائل بشید و حق کسی رو که از اینها بهترن رو بخورید به امید اصلاح قانون یاعلی
26/06/1398 12:05:23 ق.ظ
باسلام.ماخواهان برداشتن همه سهمیه هاهستیم.الان درشهرمارتبه ۱۱هزاربااعمال سهمیه۲۵درصدجانبازی شده۵۶۰پزشکی روزانه قبول شدامبچه های مابا۴۰۰۰و۳۰۰۰حتی درپردیس ومازادهیچ دانشگاهی پذیرفته نمیشن.ماراضی نیستیم این حرامه حرامه حقیه که بنده خدابرای اونادرنظرگرفته.حقوق مادی بدای اونا درنظربگیریدهرچقدکه میخوایین.امااینقددکتربیسوادتحویل جامعه ندین.حالاهمسرمن هم باسن خیلی پایین توی بدترین جاجبهه بودولی جانبازنشددیگه مابایدبمیریم.آه دل همه بچه هادنیالشونه ماکه حلال نمی کنیم خداوندمیگه آنهازنده اندونزدپروردگارشان روزی می گیرند.پس نبایدامتیازی درنظرگرفته شودکه بقیه ضررببینند.مگه بقیه تواین مملکت نیستند.
25/06/1398 11:49:56 ب.ظ
,سلام من با رتبه ۸۴۶ سهمیه آزادرشته مهندسی مکانیک گرایش طراحی کاربردی دانشگاه شیراز میخواستم که مردود شدم .جالبه سال پیش همین گرایش همین دانشگاه با رتبه ۱۲۸۰آورده عجیبه عجیب
25/06/1398 11:49:03 ب.ظ
متاسفم براتون
25/06/1398 09:57:42 ب.ظ
یاسین عزیز هیچ کس منکر رشادت و زحمات عزیزان جانباز و ایثار گر نیست.ان شا الله زحمات این عزیزان اجر داده می شود اما باید توجه داشت سطح علمی کشور چیزی نیست که با قانون ساختگی به نفع عده ی خاصی رقم بخورد. سالانه عده ی کثیری از قصور پزشکی تلف می شوند عده کثیری از عدم ایمنی برخی خودرو های ملی جان میدهند تعداد زیادی از ساختمانها بدلیل کم بود ایمنی نمی توانند پایان ساخت بگیرند و....... این مسائلی که به سادگی از کنارش عبور می کنید و تقاضای افزایش ظرفیت این دوستان هستید درست اما هر چیزی لیاقت خاص خودش را می خواهد. صندلی شریف و دانشگاه تهران را نمی شود مفت به کسی داد .البته من به هیچ وجه راجع به کسی نظر نمی دهم اما نمی شو راحت حق تعداد کثیری را خورد جا هم اندازی کرد.
25/06/1398 09:35:59 ب.ظ
با سلام خدا لعنت کند به نمایندگان مجلسی که همه چیز این مملکت را به خاطر منافع خودشان وآقازاده های شان به قانون تیدیل و مردم را آواره و روانی کردند فرزند بنده ۳سال است که پشت کنکور در رشته تجربی مانده به خاطر این قانونهای من در آوردی سرونشت فرزندان مارا به بازیچه گرفته اند وکسانیکه دارا هستند وعرضه دارند از این مملکت می روند و افرادی مثل ما هم باید این خیانت مسولان و نمایندگان را تحمل بکنند این است عدالت و دین و اینکه فرزند بنده در کنکورامسال از خیلی از سهمیه ۵ و ۲۵درصدی بهتر امتحان داد چرا باید از همکلاسی خودش ک رفوزه و تنبل کلاس بود جا بمونه؟ و دوم اینکه چرا امسال بین نظم جدید ونظام قدیم تبعیض قائل شدند؟؟؟ کی میخواد حق بچه های مظلوم ما رو بگیره؟؟؟ چرا بچه ۱۸ ساله و ۲۰ ساله های ما باید از همین دوران اوج جوانی خود عقده ای حسرت بدل بمونن؟؟؟؟ ای خداااااااا کی به حرف ما گوش میکنه!!!؟؟؟؟
25/06/1398 09:20:13 ب.ظ
عزیزان این سهمیه ایثارگران 30 درصد از سال 96 وجود داشته پس اینکه میگید رتبه شما با سال گذاشته تفاوت داره و جاهای پایین تری قبول شدید هیچ ارتباطی به سهمیه ایثارگران ندارد . چون ظرفیت ایثاگران هیچ تغییری نداشته و درثانی طرفیت آزاد افزوده شده .
25/06/1398 08:16:56 ب.ظ
اجازه ندین بین این همه موضوع رای دیوان در مورد ابطال بخشنامه نظام وظیفه گم بشه. در ضمن باید در سهمیه ها تجدید نظر بشه،واقعاً حق بعضی ها خورده میشه و استعداد ها نابود میشن...
25/06/1398 08:14:40 ب.ظ
بسم الله الرحمن الرحیم شماره دادنامه: ۲۰۷۱ تاریخ دادنامه: ۳۰؍۱۱؍۱۳۹۷ شماره پرونده: ۹۶؍۷۱۲ مرجع رسیدگی: هیأت عمومی دیوان عدالت اداری شاکی: آقای وحید شمشیری موضوع شکایت و خواسته: ابطال بخشنامه شماره ۳۲۵؍۲؍۲-۲۳ مورخ ۲۲؍۳؍۱۳۹۵ سازمان نظام وظیفه عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گردش کار: آقای وحید شمشیری به موجب دادخواستی ابطال بخشنامه شماره ۳۲۵؍۲؍۲-۲۳ مورخ ۲۲؍۳؍۱۳۹۵ سازمان نظام وظیفه عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران را خواستار شده و در جهت تبیین خواسته اعلام کرده است . در نهایت دیوان رای به ابطال بخشنامه مذکور داده.
25/06/1398 08:13:18 ب.ظ
سلام. خواهش میکنم رای دیوان عدالت اداری درخصوص ابطال بخشنامه سازمان وظیفه عمومی رو پیگیری کنید.سازمان وظیفه عمومی از اجرای اون شانه خالی میکنه.این موضوع خیلی خیلی حیاتیه
25/06/1398 06:34:02 ب.ظ
من رتبه برنامه ریزی شهریم شده ۴۶۰ جالبه ارشد چمران در نیومدم حتی شبانه بعد با اخرین نفر پذیرش ۵ تا فاصله دارم الان تو این اوضاع باید برم پیام نور
25/06/1398 06:29:45 ب.ظ
من رتبه برنامه ریزی شهریم شده ۴۶۰ جالبه ارشد چمران در نیومدم حتی شبانه بعد با اخرین نفر پذیرش ۵ تا فاصله دارم الان تو این اوضاع باید برم پیام نور
25/06/1398 05:29:48 ب.ظ
سلام اولا واقعا متاسفم برای همه اونایی که اعتراض به سهمیه های ایثارگری و جانبازی دارن واقعا که اگه این بی عدالتیه زمان جنگ هم پدر ای شما عدالت و زیر پا گذاشتن که نرفتن جنگ یعنی چی اصلا الان من سهمیه 5 درصد دارم خیالتون راحت همش فرمالیته است امسال ارشد حقوق خانواده رتبه بدون سهمیه شدم 56 با سهمیه 37 همچین توفیقی نداره چون کلاااااا واسه ما 5 درصدیا که فقط رتبه بدون سهمیه رو در نظر میگیرن.
25/06/1398 04:17:14 ب.ظ
توی کنکور سراسری هم ب همین شکل بوده من با رتبه ۴۰۰۰ منطقه ۳ شیمی چمران اهواز رو قبول نشدم ولی دوستم با سهمیه جانبازی پدرش با رتبه ۱۶۰۰۰ قبول شده...واقعا بدجوری از لحاظ روحی لطمه خوردم الان دو سال از بهترین سال های زندگیم رو از دست دادم از باعث و بانی نمیگذرم
25/06/1398 03:54:08 ب.ظ
بی عدالتی اعلام نتایج ارشد بی داد می‌کند لطفا رسیدگی شود
25/06/1398 03:52:28 ب.ظ
اخه گناه ماچیه که تلاش میکنیم ماهم کار داریم ماهم مشکلات داریم ماهم در این شرایط بد زندگی میکنیم چیرا کسی که تلاش میکنه و یه چیزی بلده نمیزارید بالا بیاد و کسایی که چیزی بلد نیستن دستشونو میگیرید میارید بالا واقعا به خاطر همیناست که پیشرفت نمیکنیم متاسفم برای جمهوری اسلامی که به قول خودمون مسلمانیم ولی قطعا نیستیم بلکه مومنیم اگه مسلمان بودیم اینطوری زندگی جوانان اینده دار و با انگیزه رو خراب نمیکردید و آدم های بی سواد رو هل نمی دادید به جلو و امروزه شاهدیم که هموناهم هستن استخدام میشن واقعا تا کس آخه بسه دیگه
25/06/1398 03:42:13 ب.ظ
امتیازات خانواده های عزیز شهدا و ایثار گران در کنکور سراری امسال بیش از حد انتظار بوده و تبعیضی علیه سهمیه مناطق است.این بر خلاف قانون اساسی و گفتمان رهبر فقید انقلاب و مقام معظم رهبری مبنی بر عدالت آموزشی است.و بازگشتی به دوران ایران باستان و اختلافات طبقاتی حاکم در آن عصر.عدالت آموزشی فقط به این معنا نیست که مدرسه و دانشگاه را رایگان کنند . عدالت و ستم را می توان در سطوحی بررسی کرد و آنچه که امروز در کنکور سراسری و ارشد و دکتری اتفاق افتاد بیش از حد و آشکار تخطی از این عدالت است.دولت اسلامی باید دانش آموزان و دانشجویان نخبه را در سنگر خود حفظ کند.
25/06/1398 03:41:54 ب.ظ
با سلام خدمت دانشجویانی که تفکرشان در حدی میباشد که به اسانی میتوانند راجب خانواده شهدا وایثارگر اظهار نظر کنند وبا مخدوش کردن اوضاع .نظر دهی ناعادلانه خود نسبت به خانواده عزیز شهدا وایثارگران وجانباز.به هدف های خود برسند.خدمت ان عزیزان عرض مینمایم اگرشهدا وجانبازان وایثارگران از جان وخانواده خود نمیگذشتند.شاید ....پس بگذارید بگویم من نه خانواده شهید هستم ونه جانباز.اما خواهشمندم با سهمیه ۵۰درصدی .از خون شهدا وجانبازان وایثارگران دفاع کنیم.وناعادلانه قضاوت نکنیم.واگر از من بپرسند بجای ۲۵درصد به این خانواده ها ۵۰درصد سهمیه ابلاغ به سازمان ها واستخدامی ها ارج مینهادم.چون با ریختن خون انها .در حال حاضر همچین قدرتی ایرانیان عزیز در دنیا دارند با تشکر.
25/06/1398 03:32:43 ب.ظ
لطفا مشکل نظام قدیمها را هم فراموش نکنید که به دیوان عدالت ارجاع شد ولی سازمان سنجش با عجله دوروز زودتر از روز مقرر نتایج را اعلام کرد وسریع تر از همیشه ثبت نام دانشکاه ها آغاز شد تا فرصتی برای آشکار شدن ظلم رواشده به نظام قدیمها نمونه ما یکی باید شکایت کنیم ؟؟ اینهمه استرس و زحمت را خانوا ده ها تحمل میکنند آخرش هم با قوانین الکی حق عده ای کثیری پایمال میشه وعده ای علیرغم سواد ومعلومات کافی پشت کنکور میموند
25/06/1398 02:46:50 ب.ظ
اخه این چه وضعشه حق مارو به کی دادید شماها من نباید حداقل شبانه رو قبول میشدم کلا زدین مردود حداقل جواب اعتراضامونو بدید از خدا بترسید
25/06/1398 02:13:05 ب.ظ
سلام. من از یکی از شهرستان های اصفهان هستم رتبم زیر 2 هزارشده با اخرین کسی که واسه فرهنگیان انتخاب شده 100 تافاصله داشتم و امکان قبولیم بوده اما یه دانش اموز با رتبه 11 هزار که با سهمیه برادرش شده 15 انتخاب شده واقعا انصافه الانم چون توشهرستانم میگن اعتراض بزنی فایده نداره کی میاد به دل شکسته من جواب بده وقتی نتایج دیدم سرجام خشکم زد لطفا رسیدگی کنید خیلی واسه ایثارگران امتیاز قرارداده شده ما ممنونیم از این رشادت مردان ولی انصافه معلمان ومهندسان بی استعاد تحویل جامعه داد
25/06/1398 01:01:00 ب.ظ
بسم الله الرحمن الرحیم شماره دادنامه: 2071 تاریخ دادنامه: 30؍11؍1397 شماره پرونده: 96؍712 مرجع رسیدگی: هیأت عمومی دیوان عدالت اداری شاکی: آقای وحید شمشیری موضوع شکایت و خواسته: ابطال بخشنامه شماره 325؍2؍2-23 مورخ 22؍3؍1395 سازمان نظام وظیفه عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گردش کار: آقای وحید شمشیری به موجب دادخواستی ابطال بخشنامه شماره 325؍2؍2-23 مورخ 22؍3؍1395 سازمان نظام وظیفه عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران را خواستار شده و در جهت تبیین خواسته اعلام کرده است که: " اینجانب وحید شمشیری دانشجوی مقطع کارشناسی مهندسی ایمنی دانشگاه صنعت نفت آبادان به شماره دانشجویی 9256018 در حال تحصیل در ترم 7 می باشم اینجانب چند ماهی است که پس از اینکه متوجه شدم در انتخاب رشته خود اشتباه کرده ام تصمیم به خواندن دوباره دروس کارشناسی و شرکت دوباره در کنکور تجربی کرده ام پس از مدتی طی نامه ای به سازمان امور دانشجویان (وابسته به نظام وظیفه) با استناد به بخشنامه 2؍2؍325-23 [325؍2؍2-23] مورخ 22؍3؍1395 که مربوط به امور معافیت دانشجویی می باشد بیان می کند «با عنایت به اینکه معافیت برای هر یک از مقاطع تحصیلی (کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) فقط یک بار صادر می شود و مشمولان قبل از اخذ پایان خدمت یا معافیت دائم از خدمت وظیفه عمومی مجاز به تحصیل مجدد در مقاطعی که از آن فارغ التحصیل شده اند نیستند بر همین اساس نیز فارغ التحصیلان مقطع کاردانی و بالاتر مجاز به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته و همچنین دکترای پیوسته نمی باشند.» طبق بند ذکر شده اینجانب که در خرداد ماه سال 1396 فارغ التحصیل می شدم و خواهان شرکت در کنکور دوباره آزمون سراسری را دارم و همچنین برای شرکت در کنکور سال 1396 باید در بهمن 1395 ثبت نام کنم دیگر حق شرکت در کنکور برای تحصیل مجدد را ندارم و باید بعد از اتمام دوران سربازی ( سال 1398) برای کنکور شرکت کنم که در رابطه با این موضوع ذکر چند نکته را لازم می دانم: 1- تمامی کتابها و آیین نامه های آموزشی و شیوه برگزاری آزمون در سال 1398 با توجه به نظام آموزشی جدید (یعنی 6 سال ابتدایی و 6 سال دبیرستان) تغییر پیدا کرده و کنکور بخش اعظمی از امتیازش مربوط به امتحانات نهایی سالهای دهم و یازدهم و دوازدهم می باشد. در حالی که ما چنین امتحانات نهایی را نگذرانده ایم پس برای کنکور نمی توانیم شرکت کنیم. 2- اگر شخصی بخواهد بعد از دوران سربازی یعنی 2 سال تمام برای کنکور شرکت کند تمامی مباحث آموخته شده به ورطه ی فراموشی سپرده شده چون ذهن آدمی فراموش کار است و این موضوع کار را برای ادامه تحصیل دشوار می کند حتی اگر در نکته 1 مشکلی بوجود نیاید. 3- ماده 7 لایحه قانون اصلاح مواد 7 و 8 قانون تامین وسایل و امکانات تحصیل اطفال و جوانان ایران مصوب سال 1358 می باشد در حالی که طبق نامه نظام وظیفه عمومی این امکان تحصیل به گونه ای غیر مستقیم سلب شده است ( با توجه به نکات 1 و 2) چه مشکلی برای نظام وظیفه به وجود خواهد آمد در صورتی که کسی 2 بار از معافیت تحصیلی استفاده کند و نه بیشتر بالاخره همه مشغول به این امر مقدس می شوند با این تفاوت که عده ای خیلی زود و عده ای هم پس از گذراندن تحصیلات! آنچه در اینجا مهم و شایان ذکر است: مگر نه این است که اگر دانشجویی، دانش آموزی و یا هر شخص توانایی تحصیل تا رسیدن به درجات عالیه را دارد در جامعه اسلامی که مهد دین و علم می باشد حمایتهای لازم از او به عمل آید تا هم برای پیشرفت خودش و هم برای پیشرفت جامعه اش! تلاش کند ولی طبق بند ذکر شده بنده باید دیگر از تحصیل مجدد دست بکشم که این این کار واقعاً استعداد سوزی می باشد! همچنین طبق قوانین نظام وظیفه هر دانشجویی 4 سال دوره کارشناسی، 1 سال معافیت پس از دوران کارشناسی، 2 سال دوره کارشناسی ارشد و 5 سال دوره دکتری، معافیت تحصیلی دارد یعنی حداقل 12 سال که حتی اگر بنده در دوره دکترای پیوسته شرکت کنم که 7 سال می باشد با احتساب 4 سال معافیت دوره کارشناسی 11 سال می شود که از 12 سال نیز کمتر می باشد و با هم مشکل خاصی برای نظام وظیفه به وجود نمی آید، از دیوان عدالت اداری تقاضا دارم این بند را که تحصیل مجدد را از دانشجویان سلب می کند را باطل و یک فرصت دوباره به کسانی که یک بار مسیر زندگیشان را اشتباه رفته اند داده شود نه اینکه در راه اشتباهی که رفته بماند و بسوزد و همه استعدادهایش آن هم در جامعه اسلامی بسوزد..." متن بخشنامه مورد اعتراض به قرار زیر است: " از: سازمان وظیفه عمومی ناجا– معاونت مشمولان و امور معافیتها به: ریاست محترم سازمان امور دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موضوع: درخواست معافیت تحصیلی سلام عل
25/06/1398 12:18:21 ب.ظ
آنا جون دیگه امیدمون به شماست. ما رو نا امید نکنید میدونم هر روز پیام های زیادی رو دریافت میکنید و موضوعات زیادی برای انتشار وجود داره اما خواهش مکنیم به صورت ویژه اجرای رای دیوان عدالت اداری رو پیگیری کنید. شاد و پیروز باشید. #رای۲۰۷۱دیوانعدالتاداری
25/06/1398 12:15:16 ب.ظ
مکاتبه با مسئولان مربوطه با سلام.در تاریخ ۹۸/۶/۱۳ درخواستی از طریق این سیستم ارسال نموده ام که تاکنون پاسخی به آن داده نشده است.با توجه به اینکه این درخواست در مورد ابطال یکی از بخشنامه های سازمان وظیفه عمومی توسط دیوان عدالت اداری میباشد،لطفاً پس از ارجاع آن به مسئولان ارشد و کارشناسان حقوقی سازمان،اقدام مقتضی را انجام دهید. لازم به توضیح است که اجرای ای رای دیوان عدالت اداری تاثیر مهمی بر سرنوشت بسیاری از داوطلبان مشمول دارد. با تشکر
25/06/1398 12:13:16 ب.ظ
اعتراض تعدادی از داوطلبان به بی توجهی سازمان وظیفه عمومی به رای دیوان عدالت اداری. لطفاً صدای ما باشید
25/06/1398 11:30:46 ق.ظ
خبرنگاران محترم! منتظر گزارش مفصل شما از رفع تبعیض ها در زمینه قانون سربازی هستیم.دیوان عدالت اداری یکی از بخشنامه های سازمان‌ وظیفه عمومی رو به دلیل اینکه برخلاف حق و عدالت بود،باطل کرده...این موضوع برای من یکی که خیلی مهم بود و واقعاً خوشحال شدم.همچنین میتونه تاثیر زیادی بر افزایش دانشجوی ورودی دانشگاه آزاد داشته باشه
25/06/1398 11:26:59 ق.ظ
فقط لطفاً موضوع رای ۲۰۷۱ هیئت عمومی دیوان رو فراموش نکنید.اینم خودش یه اقدام مهم در راستای رفع تبعیضه
25/06/1398 11:25:47 ق.ظ
کاش همه سهمیه های نا عادلانه برچیده بشن
25/06/1398 07:58:21 ق.ظ
با سلام خدا لعنت کند به نمایندگان مجلسی که همه چیز این مملکت را به خاطر منافع خودشان وآقازاده های شان به قانون تیدیل و مردم را آواره و روانی کردند فرزند بنده 4 سال است که پشت کنکور در رشته تجربی مانده به خاطر این قانونهای من در آوردی سرونشت فرزندان مارا به بازیچه گرفته اند وکسانیکه دارا هستند وعرضه دارند از این مملکت می روند و افرادی مثل ما هم باید این خیانت مسولان و نمایندگان را تحمل بکنند این است عدالت و دین
لیست اسامی برندگان قرعه‌کشی محصولات ایران خودرو منتشر شد
آخرین آمار مبتلایان ویروس کرونا تا روز شنبه 17 خرداد/ کل مبتلایان 169425 و بهبودیافتگان 132038 نفر +جزئیات
فروپاشی ایالات‌متحده به نفع آمریکایی‌ها و جهان است/کاخ سفید در مسیر سقوط جدی
نمایندگان مجلس به اسنادی جدید از تخلفات «تاجگردون» دست یافتند/ اعتبارنامه مرد پرحاشیه بهارستان رد می‌شود؟
جزئیات جلسه قرعه‌کشی ایران‌خودرو/ 39 هزار نفر حذف شدند
آغاز فعالیت دبیرخانه ثبت تاریخ شفاهی کرونا در واحد فرشچیان/ مستندنگاری فلسفی و ادبی از تجربیات کرونایی مردم
جذب نخبگان و ارتباط با صنعت کمک شایانی به تولید علم می‌کند/ ارتباط و همکاری محدود اساتید با انجمن‌های علمی
دیپلماسی اقتصادی نیازمند قوانین کارآمد است/ باید در جنگ اقتصادی تهاتر با همسایگان را تقویت کنیم
دولت دومینوی گرانی را مهار کند/ ساماندهی نقدینگی سرگردان کارآمدتر از ارائه بسته‌های معیشتی
برتری پرگل بایرن‌مونیخ مقابل بایرلورکوزن