پنجشنبه  28  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
آنا گزارش می‌دهد؛

دانشگاه آزاد اسلامی تنها نهاد علمی خصوصی دارای رشته‌های دکترای حرفه‌ای در کشور

پنجشنبه 31 مرداد 1398 ساعت 10:00
دانشگاه آزاد اسلامی تنها نهاد علمی خصوصی دارای رشته‌های دکترای حرفه‌ای اعم از پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در کشور است.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از سال 64 با چهار رشته پزشکی عمومی، پرستاری، مامایی و علوم آزمایشگاهی در مقطع کارشناسی آغاز به کار کرد و در طی این سالیان به تربیت دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی پرداخته و می‌پردازد.

ما در کشورمان شاهد حضور موسسات آموزش عالی و دانشگاه‌‌هایی هستیم که دارای رشته‌های غیر پزشکی هستند ولی به‌ جز دانشگاه‌های علوم پزشکی دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی تنها نهاد علمی خصوصی در کشورمان است که در رشته دکترای حرفه‌ای (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی) با توجه به الزامات و قوانین وزارت بهداشت دانشجو می‌پذیرد. ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس اعلام وزارت بهداشت است.

هم اکنون بسیاری از فارغ التحصیلان این دانشگاه به عنوان پزشک، دندانپزشک، داروساز، پرستار و در سمت‌های مختلف اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های دولتی و آزاد، کادر درمانی در بیمارستان‌ها و یا در مطب‌های خود در داخل کشور و همچنین در خارج از کشور به ارائه خدمات درمانی می‌پردازند.

دانشگاه آزاد اسلامی در حد استاندارد و الزامات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور تربیت دانشجویان امکانات آموزشی را فراهم کرده و مداوم سعی در ارتقای آن دارد و از اساتید مجرب دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه‌های دولتی در امر آموزش بهره می‌برد، این در حالی است که این دانشگاه از بودجه دولتی استفاده نمی‌کند و هزینه‌های خود را تا کنون از راه شهریه کسب کرده است و در تلاش است تا از راه‌های غیر شهریه‌ای نیز بتواند کسب درآمد کند.

در دانشگاه آزاد اسلامی هم اکنون بیش از 48 هزار دانشجوی رشته‌های علوم پزشکی در حال تحصیل می‌باشند و 40 درصد آموزش پرستاری کشور بر عهده این دانشگاه است.

دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر دارای رشته‌ها و مقاطع مختلفی به شرح جداول زیر است؛

       

یکی از مزایای این دانشگاه حضور دانشکده‌ها و واحدهای مجری علوم پزشکی در 30 استان از 31 استان کشورمان است که امکان ادامه تحصیل برای علاقه مندان در نزدیکی محل زندگی‌شان را فراهم آورده است.

دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر دارای 15 واحد دانشگاهی مجری رشته پزشکی عمومی، 3 واحد دانشگاهی مجری رشته داروسازی، 6 واحد دانشگاهی مجری دارای رشته دندانپزشکی و 100 واحد دانشگاهی مجری رشته‌های پرستاری، مامایی و پیراپزشکی است.

انتهای پیام/4107/4116/

http://ana.ir/i/411685
98 درصد داروها در داخل کشور تولید می‌شود

98 درصد داروها در داخل کشور تولید می‌شود

اطلاعات داروسازان به‌روزرسانی می‌شود/ معرفی جدیدترین دستاوردهای دارویی

اطلاعات داروسازان به‌روزرسانی می‌شود/ معرفی جدیدترین دستاوردهای دارویی

ادامه انتخاب رشته کنکور در دانشگاه آزاد/ ثبت‌نام 134 هزار نفر در دوره بدون‌آزمون

ادامه انتخاب رشته کنکور در دانشگاه آزاد/ ثبت‌نام 134 هزار نفر در دوره بدون‌آزمون

رشته‌های پرمتقاضی گروه علوم ریاضی دانشگاه آزاد را بشناسیم

رشته‌های پرمتقاضی گروه علوم ریاضی دانشگاه آزاد را بشناسیم

رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی را بشناسیم

رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی را بشناسیم