جمعه  22  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
دکتر طهرانچی در دیدار با استاندار زنجان:

دانشگاه آزاد اسلامی با استانداری‌ها، اتصال و تعامل محکمی داشته باشد

شنبه 29 تیر 1398 ساعت 10:48
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه برای اینکه بتواند در اقتصاد شهرها مؤثر باشد، باید با استانداری‌ها، اتصال و تعامل محکمی داشته باشد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی در ادامه برنامه‌های سفر یک‌روزه خود به زنجان با فتح‌الله حقیقی استاندار زنجان دیدار و گفت‌وگو کرد.

طهرانچی با بیان اینکه این دانشگاه یک شبکه گسترده اجتماعی است و باید به تقاضاهای مردم توجه داشته باشد، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل آنکه به‌طور مستقیم با مردم در ارتباط هست، تحولات، درخواست‌ها و تغییر ذائقه مردم را به‌سرعت درک می‌کند و اکنون هم دریافته‌ایم که مردم دیگر به دنبال مدرک نیستند، بلکه آینده جوانانشان را دنبال می‌کنند. بنابراین رویکرد واحدهای دانشگاهی را با تقاضای مردم و اقتصاد شهرها گره زدیم.

وی با تأکید بر لزوم تعامل دانشگاه آزاد اسلامی با بخشه‌ای دولتی و سایر نهادها گفت: دانشگاه آزاد اسلامی برای اینکه بتواند در اقتصاد شهرها مؤثر باشد، باید با استانداری‌ها، اتصال و تعامل محکمی داشته باشد تا بتواند با توسعه زیرساخت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های مناسب در راستای توسعه شهری و اقتصاد جوانان اقدام کند. توصیه من به روسای واحدها برقراری ارتباط نزدیک با استانداری‌هاست.

عضو هیئت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه 38 درصد کل جمعیت آموزش عالی کشور متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی است، گفت: این آمار قابل‌ملاحظه‌ای است که می‌توان برای آن برنامه‌ریزی کرد. خوشبختانه مردم با همتی که داشتند، فضای کاربردی مناسبی را در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد کردند که ضروری است این فضاها در تغییر رویکرد دانشگاه و بسترسازی فعالیت‌های دانش‌بنیان به کار گرفته شود.

طهرانچی با بیان اینکه در دوره مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی این دانشگاه به‌صورت استان محور اداره می‌شود، گفت: امیدوارم بتوانیم با برنامه‌هایی که دانشگاه آزاد اسلامی در گسترش فضای فعالیت دارد، بتوانیم کمک حال استان‌ها باشیم. چراکه دشمن، اقتصاد کشور را نشانه گرفته و دانشگاه باید با همه توان در خدمت تقویت جبهه اقتصادی و توسعه شهرها باشد.

وی با اشاره به برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی برای تقویت حوزه کشاورزی گفت: این دانشگاه طرح بازمهندسی کشاورزی را با پشتوانه 1700 استاد گروه کشاورزی، 120 میلیارد تومان سرمایه صندوق شکوفایی و نوآوری، 5 هزار هکتار زمین کشاورزی خود آغاز کرده است. برای این کار 10 کارگروه تخصصی ایجاد شده است و در هر استان یک مزرعه با تخصص خاص تعیین کردیم که دانشجویان دکتری حرفه‌ای رشته کشاورزی بتوانند در 10 دوره دوماهه آموزش‌های متنوع کشاورزی را پشت سر بگذرانند.

طهرانچی با اشاره به ظرفیت‌های استان زنجان در حوزه صنعت، معدن و کشاورزی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند یک کارگروه مشترک متشکل از دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری و فیروزفر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان و مسئولان مربوطه در استانداری زنجان تشکیل دهد تا بتوانیم یک نقشه راه مشخص در حوزه صنایع، معادن و کشاورزی استان طراحی کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در اجرای این نقشه راه باید از کارهای صورت گرایانه به‌شدت پرهیز و نقشه راه طراحی شده باید به‌گونه‌ای باشد که دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه استان و تربیت نیروی انسانی کارآمد نقش‌آفرین باشد.

وی گفت: وجود نگاه تعاملی در استانداری زنجان برای ما یک فرصت است که می‌توانیم سهم این استان را در طرح تحول کشاورزی مشخص کرده تا بتوانیم کشاورزی استان را از حالت سنتی به کشاورزی دانش‌محور و فناورمحور تبدیل کنیم.

فتح‌الله حقیقی استاندار زنجان نیز در این جلسه با بیان اینکه دانشگاه‌ها در نگاه استانداری زنجان جایگاه و نقش ویژه‌ای دارند، گفت: در فعالیت‌های استانی دانشگاه خط قرمز من است و من آماده تعامل و خدمت به دانشگاه آزاد اسلامی هستم و از هیچ کمکی کوتاهی نخواهم کرد.

وی با بیان اینکه استان زنجان ظرفیت‌های بالقوه‌ای در حوزه صنعت، معدن و کشاورزی دارد، گفت: می‌توان با همکاری دانشگاه‌ها و با به‌کارگیری دانش نوین، ارزش‌افزوده محصولات کشاورزی، معادن و صنایع را افزایش داد. دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند در این حوزه از توان شرکت‌های دانش‌بنیان خود استفاده کند.

حقیقی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی اگر به سمت کاربردی شدن دانش حرکت کند، موفق خواهد شد، اظهار داشت: معتقدیم استانی موفق خواهد بود که به توان دانشگاه تکیه کند، بنابراین ما آمادگی هرگونه همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی را داریم.

احمد حیدری معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی هم در این نشست گفت: دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند با تعامل استان‌ها در خدمت توسعه شهرها و خدمت به مردم باشد و امیدواریم بتوانیم نگاه مقام معظم رهبری را در دانشگاه آزاد اسلامی به منصه ظهور برسانیم.

علیرضا فیروزفر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان هم در ادامه این نشست با اشاره به تعامل خوب این دانشگاه با استانداری زنجان خاطرنشان کرد: خوشبختانه تعامل خوبی بین دانشگاه و استانداری برقرار است.

وی تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان به‌صورت قوی و منطقه‌ای خود را در خدمت استان می‌داند و با همه امکانات برای حل مسائل و مشکلات استان آماده تعامل و همکاری با استانداری و سایر بخش‌هاست.

فیروزفر خاطرنشان کرد: خوشبختانه تعاملات خوبی با صنایع استان، شهرداری، شورای شهر، آموزش‌وپرورش و سایر بخشه‌ای استان و شهرستان زنجان داریم و می‌توانیم به‌صورت مأموریت محور با بخشه‌ای مختلف همکاری داشته باشیم.

انتهای پیام/4107/4040/

http://ana.ir/i/405602
دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال تعلیم و تربیت مدون و با برنامه است

دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال تعلیم و تربیت مدون و با برنامه است

دانشگاه آزاد اسلامی مولد علم و فرهنگ می‌شود

دانشگاه آزاد اسلامی مولد علم و فرهنگ می‌شود

تنظیم سند آمایشی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی همدان براساس سند راهبردی استان

تنظیم سند آمایشی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی همدان براساس سند راهبردی استان

دانشگاه باید مولد فرهنگ باشد تا در اجتماع تأثیر بگذارد

دانشگاه باید مولد فرهنگ باشد تا در اجتماع تأثیر بگذارد

دکتر طهرانچی با خانواده شهید شهریاری دیدار کرد

دکتر طهرانچی با خانواده شهید شهریاری دیدار کرد

دانشگاه باید به محیطی شاداب، پرجوشش و زاینده تبدیل شود

دانشگاه باید به محیطی شاداب، پرجوشش و زاینده تبدیل شود

دانشگاه آزاد اسلامی می‌خواهد زبان علمی فارسی را توسعه دهد

دانشگاه آزاد اسلامی می‌خواهد زبان علمی فارسی را توسعه دهد

مرکز تحقیقات متالورژی و مجتمع فرهنگی ورزشی واحد زنجان افتتاح شد

مرکز تحقیقات متالورژی و مجتمع فرهنگی ورزشی واحد زنجان افتتاح شد

29/04/1398 01:34:00 ب.ظ
درخواست از مدیرعامل محترم خبرگزاری آنا‌: لطفاً موضوع ابلاغ آیین نامه تحصیل همزمان در دو رشته در دانشگاه آزاد را از مسئولان مربوطه پیگیری فرمایید. با تشکر
29/04/1398 01:14:30 ب.ظ
آیین نامه تحصیل همزمان در دو رشته را ابلاغ کنید.