سه شنبه  26  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
حیدری در گفتگو با آنا:

طرح پایش استان مرکزی روی علوم انسانی و اجتماعی متمرکز است

شنبه 25 خرداد 1398 ساعت 13:40
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی گفت: در طرح پایش استان مرکزی عرصه‌های علوم انسانی، حقوق، علوم اجتماعی و روان‌شناسی در دستور کار قرار دارد.

عباسعلی حیدری در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، در حاشیه اجلاس رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در گرامیداشت سی‌وهفتمین سالگرد تأسیس این دانشگاه اظهار کرد:  متولیان اصلی بیانیه گام دوم انقلاب بی‌تردید دانشگاه‌ها هستند زیرا دانشگاه‌ها با نیروی اندیشمند و جوان سروکار دارند و رویکرد این بیانیه هم اتکا به نیروی جوان، انقلابی و متدین است و این نیروها را می‌شود در دانشگاه‌ها به‌راحتی پیدا و تقویت کرد و میدان عرض اندام به آنها داد.

وی افزود: در اجلاس رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در گرامیداشت سی‌وهفتمین سالگرد تأسیس این دانشگاه، سیاست‌های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی تبیین و منعکس شد و همین‌طور دغدغه‌هایی که مدیران داشتند، به هیئت رئیسه منتقل شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی گفت: یکی از نگاه‌هایی که دانشگاه آزاد اسلامی در شرایط فعلی دارد، اداره علمی و ارزشی دانشگاه است. ما سعی می‌کنیم اگر دانشگاه‌های ما در یک ریل نه‌چندان قابل اطمینانی از نظر ارزشی قرار دارند،  با اتکا به نیروهای جوان انقلابی، آن را به ریلی برگردانیم که دانشگاهی در تراز انقلاب اسلامی باشد. تلاش تیم جدید مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در عرصه‌های مختلف فرهنگی، پژوهشی و  آموزشی است و حکایت از این دارد که دانشگاه را درگیر زدوبندهای سیاسی ندانند، یعنی دانشگاه را از جامعه جدا ندانند. دانشگاه را دانشگاهی بدانند که به مسائل جامعه توجه و آنها را حل کند.

حیدری خاطر نشان کرد: رسالت دانشگاه امروز به این سمت و سو است که بازوی توانمندی برای نظام جمهوری اسلامی ایران باشد، به‌ویژه دانشگاه آزاد اسلامی که زاییده همین انقلاب اسلامی است. نظام، انقلاب و همه نیروهای ارزشی و انقلابی از دانشگاه آزاد اسلامی توقع ویژه دارند و این توقع هم توقع بجایی است. إن‌شاءالله بتوانیم به‌زودی و در آینده نزدیک شاهد تحولات گسترده‌ای در دانشگاه باشیم و در مسیری قرار بگیریم که نیروهای ارزشی گفتمان قابل قبولی را برای اجرایی کردن بیانیه گام دوم انقلاب داشته باشند.

وی در خصوص دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی در نظام آموزشی عالی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان یک پدیده ارزشمند در انقلاب اسلامی بوده است. زمانی که کشور نیاز غیرقابل انکاری در حوزه توسعه آموزش عالی داشت، دانشگاه آزاد اسلامی به کمک نظام آموزش عالی رسید. بنابراین این‌همه فارغ‌التحصیل و فضاهای آموزشی و بسیاری از امکانات، شرایط، ظرفیت و نیرو و منابع انسانی که امروز در دانشگاه آزاد اسلامی هست، اگر نگوییم در کشور بی‌نظیر است، قطعاً کم‌نظیر است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی عنوان کرد: یکی از دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی، تربیت نیروهای ارزشمندی است که امروز در دانشگاه‌های کشور کار می‌کنند. یکی دیگر از دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی این است که کمتر ادارات و مدیرانی در استان‌های مختلف داشته باشیم که به‌نوعی محصول دانشگاه آزاد اسلامی نبوده باشند یا حداقل یک مقطع از مقاطع تحصیلی را در دانشگاه آزاد اسلامی نگذرانده‌اند و این خیلی ارزشمند است. دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است نیروهایی را تربیت کند که این نیروها امروز دست‌اندرکاران و مدیران در عرصه‌های مختلف جامعه اسلامی هستند.

وی افزود: با توجه به طرح پایش اکنون در استان مرکزی چند حوزه در دست مطالعه وجود دارد که از جمله آن‌ها حوزه مطالعات خانواده است. از طرفی با توجه به ظرفیتی که در عرصه علوم انسانی، حقوق، علوم اجتماعی و روان‌شناسی که در استان مرکزی داریم، نگاه اول‌مان در حوزه آسیب‌های اجتماعی، آسیب‌های خانواده است و البته چند پیشنهاد دیگر هم هست که در حال بررسی هستیم تا در آمایش حوزه‌های مختلف ببینیم که استان مرکزی با توجه به شرایط خودش می‌تواند چه قطبی از قطب‌های کشور را به عهده بگیرد.

انتهای پیام/4107/4084/ن

http://ana.ir/i/398021
حجم کاری زیاد به سلامت روان آسیب‌ می‌رساند

حجم کاری زیاد به سلامت روان آسیب‌ می‌رساند

دانشگاه‌ باید مروج سلامت روان باشد

دانشگاه‌ باید مروج سلامت روان باشد

طرح‌های پژوهشی در استان‌ها به دانشگاه‌های دولتی داده می‌شود

طرح‌های پژوهشی در استان‌ها به دانشگاه‌های دولتی داده می‌شود

رؤسای نمونه واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی تجلیل شدند

رؤسای نمونه واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی تجلیل شدند

گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با جهاد علمی و پژوهشی تحقق می‌یابد

گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با جهاد علمی و پژوهشی تحقق می‌یابد

دانشگاه آزاد اسلامی باید از نسل اول به نسل سوم حرکت کند

دانشگاه آزاد اسلامی باید از نسل اول به نسل سوم حرکت کند

دانشگاه آزاد اسلامی تأثیر بسزایی در روند علمی کشور دارد

دانشگاه آزاد اسلامی تأثیر بسزایی در روند علمی کشور دارد

دفاع زودهنگام در دانشگاه آزاد غیرقابل امکان خواهد بود

دفاع زودهنگام در دانشگاه آزاد غیرقابل امکان خواهد بود

دلخوری همسر «پولادتن» از عوامل «هیولا»/ هیچ تمایلی به دیدن این سریال ندارم!
دانشجویان برای دریافت وام شهریه دانشگاه آزاد اسلامی چه اقداماتی باید انجام دهند؟
آیه‌های ۸۶ تا ۹۰ سوره یوسف را با هم بشنویم/ بوی پیراهن یوسف(ع)
اعمال سهمیه‌‌ها در کنکور؛ قانونی که نیاز به اصلاح دوباره دارد
مأموریت ویژه وزارت ورزش برای والیبال/ وقتی همه مخالف حضور داورزنی هستند!
آمریکا به دنبال گرفتن ماهی از آب گل‌آلود یمن/ عملیات روانی ترامپ برای مذاکره بدون هزینه با روحانی است؟
نگاهی دوباره به بندهای تلخ برجام/ آیا واقعاً بازدید از دانشگاه‌ها، فقط در قالب «پروتکل الحالقی» صورت گرفته است؟
وقتی دانش‌آموختگان برای خود کسب‌وکار ایجاد می‌کنند/ کار عملیاتی و تربیت فناوران ماهر در سراهای نوآوری
تخریب محیط زیست تالاب میانکاله به بهانه جذب گردشگر/ جاده‌ای که به بیراهه می‌رود!
راهیابی 15 فارغ‌التحصیل دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی گرمسار به مقطع دکتری تخصصی