جمعه  09  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

ادامه ارائه الکترونیکی دروس، آخرین اطلاعیه دانشگاه شریف

شنبه 16 فروردین 1399 ساعت 15:52
معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی شریف در خصوص لزوم اهتمام و ادامه ارائه الکترونیکی دروس ترم جاری اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از دانشگاه صنعتی شریف، داوود رستچیان معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی شریف در خصوص لزوم اهتمام و ادامه ارائه الکترونیکی دروس ترم جاری اطلاعیه‌ای صادر کرد.

متن اطلاعیه به شرح زیر است:

بدينوسيله به استحضار مي‌رساند كه بر اساس سیاست‌های ابلاغی وزارت متبوع و همچنین تصمیمات هیات رییسه دانشگاه و همكاري اکثریت اساتید گرامی و دانشجویان عزیز، نیمسال جاری از دوره‌های تحصیلی فعال دانشگاه محسوب می شود و به دلایل متعدد از جمله لزوم دانش آموختگی عده زیادی از دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقاطع بعدی یا برنامه‌ریزی برای آینده خویش، مشکل سنوات معافیت از خدمت سربازی و همچنین امکان پذیرش دانشجوی جدید در سال تحصیلی آینده، به سرانجام رسانیدن درست امور آموزشی و اتمام این نیمسال تحصیلی امری اجتناب ناپذیر است.

طبق آخرین استعلام انجام شده بیش از ۸۵ درصد از دروس نظری دانشگاه در نیمسال جاری توسط اساتید با استفاده از ابزارهای الکترونیکی و غیرحضوری در حال ارائه هستند. به طور خاص، تاکنون بیش از ۳۰۰ نفر از همکاران دروس خود را بر بستر کلاس‌های مجازی شریف (vclass) به صورت برخط ارائه کرده‌ و می‌کنند.

با توجه به موارد فوق توجه و اهتمام به موارد زیر لازم است:

دانشجویان محترم به طور فعال در کلاسهای غیرحضوری دانشگاه مشارکت داشته باشند و با استفاده از ابزارهای الکترونیکی حداکثر مساعی خود در آموختن دروس و تعامل با اساتید را داشته باشند.

اساتید بزرگوار با جدیدت ارایه الکترونیکی دروس و تعامل با دانشجویان را ادامه دهند.

اساتید بزرگواری که تاکنون به هر دلیل دروس خود را با استفاده از روش‌های الکترونیکی ارایه ننموده اند با قید فوریت نسبت به شروع و پیگیری این امر اقدام نموده و جلسات تعطیل شده را جبران نمایند.

روسای محترم دانشکده ها و مراکز و معاونین آموزشی و تحصیلات تکمیلی با جدیت، انجام و ادامه این آموزشها توسط اساتید را پیگیری و نسبت به رفع موانع احتمالی اهتمام داشته باشند.

با توجه به بازدهی بیشتر کلاس‌های مجازی برخط و ایجاد امکان تعامل بهتر با دانشجویان، از همکاران گرامی درخواست می‌شود براي جلوگيري از ايجاد وقفه در امور آموزشي دروس نظري، تمامی دروس نظري خود را ترجيحا بر بستر کلاس‌های مجازی (vclass) شریف به صورت برخط و در ساعت مقرر و اعلام شده طبق برنامه درسی از سوی آموزش برگزار نمایند. درصورتي كه به دلايل موجه درسي به صورت برخط ارايه نمي‌شود، لازم است استاد محترم درس مربوطه در زمان تعيين شده در برنامه هفتگي دروس حداقل براي رفع اشكال ، برخط در سامانه vclaas حضور داشته باشد تا در صورت لزوم دانشجويان درس مسايل درسي خودرا با استاد مطرح نمايند.

ضمنا شيوه نامه دانشگاه در مورد روش اجرايي كردن رهنمودهاي ٢٠ گانه معاونت آموزشی وزارت عتف، با در نظر گرفتن شرایط خاص این دانشگاه و با توجه به عملكرد آموزشي به شيوه های مجازي دانشگاه به زودی اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/۴۰۸۴/

http://ana.ir/i/330747
مهلت شرکت در مسابقه چراغ راه هدایت به پایان می‌رسد

مهلت شرکت در مسابقه چراغ راه هدایت به پایان می‌رسد

نشست ارزیابی نوزدهمین دوره عتبات دانشگاهیان

نشست ارزیابی نوزدهمین دوره عتبات دانشگاهیان

آغاز ثبت‌نام عتبات دانشجویی از دهم آذر

آغاز ثبت‌نام عتبات دانشجویی از دهم آذر

31 هزار دانشگاهی متقاضی پیاده‌روی اربعین

31 هزار دانشگاهی متقاضی پیاده‌روی اربعین