دوشنبه  28  بهمن  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رئیس دانشگاه تهران عنوان کرد:

خلاقیت، مسئولیت اجتماعی و نگاه نقادانه‌، محور آموزش‌های دانشگاه تهران به دانشجویان

شنبه 31 شهریور 1397 ساعت 10:46
رئیس دانشگاه تهران گفت: سعی داریم در دوران تحصیل، خلاقیت، مسئولیت اجتماعی، نگاه نقادانه و کار گروهی را به دانشجویان آموزش دهیم.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، محمود نیلی احمدآبادی صبح امروز در مراسم آیین ورودی نودانشجویان دانشگاه تهران ضمن تبریک به دانشجویان ورودی جدید، گفت: شما بخش مهمی از نقشه راه آینده ایران را ترسیم خواهید کرد؛ همانطور که درگذشته دستاوردهای مهمی در کشور مرهون دانش‌آموختگان این دانشگاه است.

وی در ادامه افزود: امروز مصادف با آغاز هفته دفاع مقدس است. نگاه به فداکاری رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس، حضور دانشجویان در صحنه‌های علمی و ادامه راه آنها را پررنگ‌تر می‌کند.

رئیس دانشگاه تهران برخی از پیشرفت‌های کشور در حوزه‌های هنر، ادب و پزشکی را مرهون دانش‌آموختگان دانشگاه تهران عنوان کرد و گفت: این دستاوردها نشان می‌دهد نقش فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در آینده کشور بسیار حائز اهمیت است.

نیلی احمدآبادی خطاب به دانشجویان جدیدالورود گفت: می‌دانیم به‌سختی کوشش کرده‌اید تا بتوانید آینده درخشانی برای خود و کشور رقم بزنید. آرزوهای بزرگی در سر دارید و به‌همین دلیل دانشگاه تهران را انتخاب کرده‌اید.

وی در ادامه تصریح کرد: تجربه نشان داده که تحقق آرزوهای شما در این دانشگاه شدنی است، به‌شرطی که علم و دانش همراه بااخلاق باشد.

رئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه دانشجویان ورودی جدید به‌واسطه استادان برجسته و کارکنان این دانشگاه، توانمندی مضاعفی پیدا می‌کنند، افزود: دانشگاه تهران برنامه پنج ساله دارد که ارتقای جایگاه بین‌المللی، کارآفرینی و مسئولیت و اخلاق حرفه‌ای در رأس آن قرار دارد و این موارد از ارکان دانشگاه‌های توسعه‌یافته به‌شمار می‌آید.

نیلی احمدآبادی با بیان اینکه مبنای آموزش در دانشگاه تهران تحول‌آفرینی است تصریح کرد: سعی می‌کنیم خلاقیت، مسئولیت اجتماعی، نگاه نقادانه و کار گروهی را به دانشجویان آموزش دهیم؛ اما آموزش یک‌طرفه نیست و فقط استاد در محوریت قرار ندارد بلکه درواقع این دانشجوست که محور است. همکاری گسترده بین‌المللی و حضور شما می‌تواند این آموزش را از سوی دانشجو به دانشگاه تحقق بخشد.

وی با اشاره به تأثیر دانشگاه تهران در بین دانشگاه‌های کشور گفت: ضریب تأثیر دانشگاه در جامعه بسیار اهمیت دارد و دانشگاه تهران باید به‌عنوان الگویی برای سایر دانشگاه‌ها نقش ایفا کند. باید در جهت رسیدن به الگوی موردنظر گام برداریم.

رئیس دانشگاه تهران در پایان گفت: در هر حوزه‌ای که فعالیت می‌کنید باید بتوانید تاثیرگذار باشید و همچون گذشتگان، آینده درخشانی برای ایران عزیز رقم بزنید.

انتهای پیام4087/ 4007/ن

http://ana.ir/i/312586
تغییر وزیر علوم به نفع آموزش عالی کشور نیست

تغییر وزیر علوم به نفع آموزش عالی کشور نیست

لزوم احیای آثار مشترک ایران و اسپانیا

لزوم احیای آثار مشترک ایران و اسپانیا