چهارشنبه  27  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به آنا خبر داد؛

امکان انتخاب رشته در همه گروه‌های آزمایشی دانشگاه آزاد اسلامی/ ویرایش اطلاعات فعال شده است

شنبه 03 شهریور 1397 ساعت 13:32
رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امکان انتخاب رشته در همه گروه‌های آزمایشی دانشگاه آزاد اسلامی از شب گذشته فراهم شده است.

امیررضا شاهانی در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، اظهار کرد: امکان انتخاب رشته در همه گروه‌های آزمایشی برای همه داوطلبان کنکور 97 در دانشگاه آزاد اسلامی از شب گذشته فعال شد.

وی افزود: داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز آزمون در همه گروه‌های پنج‌گانه انتخاب رشته کنند و دیگر محدودیتی فقط برای گروه‌های آزمایشی تخصصی وجود ندارد. مثلاً شخصی که داوطلب گروه تجربی است می‌تواند در چهار گروه آزمایشی دیگر (علوم ریاضی، علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجه) انتخاب رشته کند.

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به اینکه برخی از داوطلبان کد رهگیری را به صورت پیامک دریافت نکرده‌اند، گفت: با پیگیری‌های انجام‌شده، مشخص شد که تعدادی از داوطلبان سیستم دریافت پیامک انبوه را در تلفن همراه خود مسدود کرده‌اند، به این داوطلبان پیامک ارسال نشده است.

شاهانی ادامه داد: داوطلبانی که به هر دلیل کد رهگیری خود را دریافت نکرده‌اند، می‌توانند از طریق لینک سامانه بازیابی کلمه عبور در سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، کد رهگیری خود را دریافت و انتخاب رشته کنند.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه داوطلبانی که گروه آزمایشی مورد علاقه خود را در سامانه ثبت‌نام اشتباه وارد کرده‌اند، آیا امکان ویرایش دارند، تأکید کرد: از شب گذشته دو امکان برای داوطلبان فراهم شده است، اول اینکه داوطلبان می‌توانند در همه گروه‌های آزمایشی در صورت علاقه‌مندی انتخاب رشته کنند. همچنین امکان ویرایش گروه‌های آزمایشی نیز فراهم شده است و داوطلبانی که به اشتباه کارت اعتباری گروهی را خریداری کرده‌اند، می‌توانند از طریق ویرایش، گروه خود را تغییر دهند.

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی یادآوری کرد: شماره 4743-021 آماده پاسخگویی به داوطلبان است.

شاهانی گفت: امکان انتخاب رشته در رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد تا ششم شهریور و رشته‌های بدون آزمون تا 20 شهریور ادامه دارد. تاکنون 70 هزار نفر رشته‌های بدون آزمون و بیش از 200 هزار نفر رشته‌های باآزمون را انتخاب کرده‌اند.

انتهای پیام/4040/پ

http://ana.ir/i/306406