سه شنبه  26  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

همایش شرق‌شناسی و مطالعات ایرانی در هند برگزار می‌شود

سه شنبه 04 آبان 1395 ساعت 10:31
دومین همایش بین‌المللی شرق شناسی و مطالعات ایرانی توسط مرکز تحقیقات زبان فارسی دانشگاه اسلامی علیگر هندوستان و موسسه سفیران فرهنگی مبین ایران و با همکاری دانشگاه دولتی هرات افغانستان، دانشگاه خجند تاجکستان و دانشگاه دولتی ایروان ارمنستان از ۱۱ تا ۱۳ اسفند در هند برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا،دومین همایش بین‌المللی شرق شناسی و مطالعات ایرانی توسط مرکز تحقیقات زبان فارسی دانشگاه اسلامی علیگر هندوستان و موسسه سفیران فرهنگی مبین ایران و با همکاری دانشگاه دولتی هرات افغانستان، دانشگاه خجند تاجکستان و دانشگاه دولتی ایروان ارمنستان از ۱۱ تا ۱۳ اسفند در دانشگاه علیگر هند برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان تا 10 دی فرصت دارند در این همایش ثبت‌نام و آثار و مقالات خود را ارسال کنند. مقالات ارسال شده 10 روز بعد داوری و نتیجه آن به متقاضیان اعلام می‌شود. افرادی که بدون مقاله علاقه‌مند به شرکت در این همایش هستند نیز باید تا 10 بهمن در دبیرخانه همایش ثبت‌نام کنند.

فرصت ثبت‌نام در تور علمی این همایش از 25 دی تا 5 بهمن است. این تور از 6 تا 14 اسفند برگزار خواهد شد.

دبیرخانه مرکزی دومین همایش بین‌المللی شرق‌شناسی و مطالعات ایرانی در ایران است. این کنفرانس در کشورهای هند، تاجیکستان و افغانستان نیز دبیرخانه دارد.

رئیس همایش پروفسور آذرمیدخت صفوی، رئیس مرکز تحقیقات زبان فارسی دانشگاه علگیر هند و دبیر علمی آن پروفسور اصغر دادبه، استاد دانشگاه وچهره ماندگار حوزه زبان و ادبیات فارسی ایران و جهان است. همچنین 10 استاد برجسته از سراسر جهان به عنوان سخنران در این همایش حضور دارند.

کمیته علمی معتبر و هیات داوران بین‌المللی همایش بین‌المللی شرق‌شناسی و مطالعات ایرانی از سراسر جهان انتخاب شده‌اند و بررسی و پذیرش مقالات پژوهشگران را به عهده دارند.

این همایش دو محور ویژه و سمپوزیوم تخصصی در حوزه شرق شناسی، تاریخ و زبان فارسی با عنوان های «بررسی آثار، اندیشه‌های بیدل دهلوی» و «بررسی آرا و نظریات مستشرقان و اندیشمندان اسلامی» دارد. هم‌چنین کارگاه «آموزش تاریخ، تمدن و نسخه‌شناسی درهند» نیز در این همایش برگزار می‌شود.

هم‌اندیشی بین‌المللی در زمینه راهکارهای توسعه زبان فارسی در دنیای علم یکی از برنامه‌های این کنفرانس است که از دو مقاله برتر آن، با لوح و تندیس تقدیر می‌شود.

هم‌افزایی و تعامل با استادان و پژوهشگران برجسته بین‌المللی در همایش، ارائه گواهی‌نامه پذیرش معتبر علمی و بین‌المللی، ارائه مقاله در جایگاه بین‌المللی و از سوی دانشگاه خارجی، ارائه گواهی حضور و گواهی ارائه مقاله، امتیاز علمی و کسب نمره کامل، انتشار چکیده مقالات در کتابچه همایش و مجموعه مقالات پذیرفته شده به صورت لوح فشرده، شرکت در کارگاه، سمپوزیوم تخصصی و ارائه گواهی‌‌نامه در صورت درخواست، امکان چاپ مقالات در ژورنال‌های تخصصی معتبر Scopus&ISI & ISC، امکان نمایه‌سازی مقالات در پایگاه‌های استنادی معتبر داخلی و خارجی نیز از جمله خدماتی است در این همایش ارائه می‌شود. که در اختیار شرکت‌کنندگان در این همایش قرار می‌گیرند.

علاقه‌مندان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اینترنتی http://Adabiatfarsi.com مراجعه و از کانال تلگرام http://Telegram.me/indiaconference آخرین اخبار و اطلاعات کنفرانس را دنبال کنند. پست الکترونیکی همایش نیز به آدرس http://info@adabiatfarsi.com است.

http://ana.ir/i/128675
دلخوری همسر «پولادتن» از عوامل «هیولا»/ هیچ تمایلی به دیدن این سریال ندارم!
دانشجویان برای دریافت وام شهریه دانشگاه آزاد اسلامی چه اقداماتی باید انجام دهند؟
آیه‌های ۸۶ تا ۹۰ سوره یوسف را با هم بشنویم/ بوی پیراهن یوسف(ع)
اعمال سهمیه‌‌ها در کنکور؛ قانونی که نیاز به اصلاح دوباره دارد
مأموریت ویژه وزارت ورزش برای والیبال/ وقتی همه مخالف حضور داورزنی هستند!
آمریکا به دنبال گرفتن ماهی از آب گل‌آلود یمن/ عملیات روانی ترامپ برای مذاکره بدون هزینه با روحانی است؟
نگاهی دوباره به بندهای تلخ برجام/ آیا واقعاً بازدید از دانشگاه‌ها، فقط در قالب «پروتکل الحالقی» صورت گرفته است؟
وقتی دانش‌آموختگان برای خود کسب‌وکار ایجاد می‌کنند/ کار عملیاتی و تربیت فناوران ماهر در سراهای نوآوری
تخریب محیط زیست تالاب میانکاله به بهانه جذب گردشگر/ جاده‌ای که به بیراهه می‌رود!
راهیابی 15 فارغ‌التحصیل دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی گرمسار به مقطع دکتری تخصصی