شنبه  17  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
مدير کل تربيت‌بدنی سازمان امور دانشجويان اعلام کرد؛

افزایش سرانه ورزشی دانشجویان به ۲ متر مربع در سال 98

يكشنبه 21 اردیبهشت 1399 ساعت 10:51
مدیر کل تربیت‌بدنی سازمان امور دانشجویان گزارش عملکرد سال 98 و برنامه‌های این اداره کل برای توسعه ورزش دانشگاهی در سال 99 را اعلام کرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، محمدحسین علیزاده اظهار کرد: برگزاری مسابقات در سطح مناطق ده‌گانه در رشته‌های المپيادی شامل 18 رشته پسران و 14 رشته دختران، برگزاری مسابقات استانی فوتبال و ووشو برای پسران و فوتسال و ووشو برای دختران در 31 استان با محوریت دانشگاه‌های منتخب استان از جمله این اقدامات در سال98 است.

وی برگزاری اردوهای انتخابی و تداركاتی تيم‌های منتخب وزارت علوم با هماهنگی فدراسيون ملی ورزش‌های دانشگاهی جهت اعزام به رويدادهای بين‌المللی آسیایی و جهانی دانشگاهی در رشته‌های فوتبال، بسكتبال سه در سه ، كاراته، فوتسال،كشتی آزاد و فرنگی، ووشو، و وزنه‌برداری را از جمله اقدامات این اداره کل در سال گذشته برشمرد.

مدیر کل تربیت‌بدنی سازمان امور دانشجویان بیان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای برگزاری المپیاد قهرمانی ورزش دانشجویی در دانشگاه گیلان در تابستان سال 99، بخش قابل توجهی از اقدامات اداره کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان به فراهم کردن مقدمات برگزاری این المپیاد و هماهنگی‌های مورد نیاز اختصاص یافت.

وی گفت: حدود 30 درصد از مسابقات منطقه‌ای کسب سهمیه المپیاد پانزدهم بعد از اعلام توقف رویدادهای ورزشی به دلیل شیوع کرونا به آینده موکول شد، که بلافاصله پس از اعلام وضعیت عادی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزار خواهد شد.

علیزاده در ادامه، گزارش عملکرد واحدهای مختلف تربیت‌بدنی سازمان امور دانشجویان را به شرح ذیل ارائه کرد.

در بخش زیرساخت‌ها و تجهیزات ورزشی این اداره کل با همکاری سازمان امور دانشجویان و اداره کل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نیز صندوق رفاه دانشجویان در سال 98، اقدام به احداث 19پروژه چمن مصنوعی، 25کفپوش زمین روباز ورزشی و نیز تجهیز 14 اتاق تندرستی، 14 سالن ورزشی، 19 مرکز مشاوره تندرستی ورزشی و تکمیل و احداث پنج استخر سرپوشیده و 16 سالن چند منظوره اقدام کرده است.

همچنین تجهیز زمین روباز ورزشی در پنج دانشگاه،کمک به تکمیل 30 پروژه ه چمن مصنوعی آغاز شده در سال 97 و راه‌اندازی پیست دوچرخه و تهیه دوچرخه در سه دانشگاه از دیگر اقدامات اداره کل تربیت بدنی در سال 98 بود که با اقدامات خوبی که در بخش زیرساخت‌ها و تجهیزات ورزشی انجام شده، سرانه فضای ورزشی دانشجویان به بیش از دو مترمربع افزایش یافته است.

واحد آموزش اداره کل تربیت‌بدنی در سال 98 در راستای ارتقای سطح دانش مربیان و کارشناسان به برگزاری 11 دوره مربيگری و داوری در سطح بين‌المللی، ملی و منطقه‌ای اقدام کرد . در این ارتباط برگزاری دوره 6 روزه بين‌المللی تنيس روی ميز در سطح يک با همكاری فدراسيون تنيس روی ميز و هشت دوره داوری و مربيگری ژيمناستیک، تيراندازی با تفنگ و تپانچه، كاراته در سطح ملی و دو دوره مربیگری به‌صورت منطقه‌ای از جمله این دوره‌ها است.

علیزاده گفت: در ورزش همگانی اداره کل تربیت بدنی در سال 98 اقدامات مختلفی را انجام داده است که برگزاری جشنواره ورزشی بهاره در 82 دانشگاه، برگزاری جشنواره ورزش همگانی(استانی) در 29 استان، برگزاری چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی با مشارکت حدود 4هزار نفر از 140 دانشگاه و مرکز آموزش عالی در دو بخش پسران به میزبانی دانشگاه بوعلی سینا و دختران به میزبانی دانشگاه الزهرا(س) و نیز، گرامیداشت هفته تربیت بدنی در 63 دانشگاه (با جمعیت ۱۰ هزار و ۷۴ نفر) از جمله این اقدامات است.

مدیر کل تربیت‌بدنی سازمان امور دانشجویان در خصوص برنامه‌های سال 99 این اداره کل گفت: با توجه به راه‌اندازی اتاق‌های تندرستی و مراکز مشاوره تندرستی در اکثریت دانشگاه‌های کشور در سال 98، اداره کل تربیت‌بدنی تجهیز و بهسازی بیشتر این مراکز و توانمندسازی کارشناسان را از طریق آموزش و طراحی نرم افزار در دستور کار دارد.

علیزاده افزود: امسال همانند سال گذشته احداث و تکمیل زیر ساخت‌های ورزشی در دانشگاه‌ها از قبیل زمین چمن، زمین کفپوش رو باز و استخر و سالن‌های ورزشی از جمله برنامه های این اداره کل است که با همکاری و مشارکت سازمان امور دانشجویان، اداره کل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و صندوق رفاه دانشجویان پیگیری خواهد شد.

مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: واحد اموزش این اداره کل نیز چندین برنامه آموزشی ویژه مدیران و کارشناسان تربیت بدنی دانشگاه‌ها و انجمن‌های ورزشی تدارک دیده است و انجام چند طرح پژوهشی از جمله علایق سنجی و نیاز سنجی ورزشی در بین دانشجویان، پژوهش آسیب شناسی المپیادهای ورزش دانشجویی و ارائه الگو آسیب شناسی انجمن‌های ورزشی اداره کل تربیت بدنی و آسیب شناسی در وضعیت ارائه درس تربیت بدنی 1 و 2 و ارائه الگوی مناسب در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

به گفته علیزاده، در بخش ورزش قهرمانی اداره کل تربیت بدنی علاوه بر برنامه‌های مرتبط با برگزاری پانزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان برگزاری مسابقات قهرمانی كشور، در رشته‌های غيرالمپيادی در ۶ ماهه دوم سال 99 و همكاری با فدراسيون ملی ورزش‌های دانشگاهی در برگزاری اردوهای آمادگی به‌منظور تشکیل تيم‌های ملی دانشجویی جهت اعزام به مسابقات جهانی و یونیورسیاد دانشجویی را در دستور کار خود دارد.

وی افزود: همچنین در بخش همگانی این اداره کل نیز در سال 99 برگزاری برنامه گرامیداشت هفته تربیت بدنی، برگزاری انتخابات انجمن‌های ورزشی، برگزاری جشنواره ورزشی پاییزه، برگزاری جشنواره ورزشی زمستانه، توسعه همگانی رشته‌های ورزشی در دانشگاه‌های كشور 32 رشته ورزشی و اجرای فعالیت‌های تفریحی ورزشی و اوقات فراغت بومی محلی کوهپیمایی اردوهای طبیعت در دانشگاه‌ها و تمامی فعالیت‌هایی که به مناسبت‌های گوناگون از قبیل روز جهانی ورزش دانشجویی، گرامیداشت روز دانشجو تنظیم می‌شود. اقدام خواهد کرد.

انتهای پیام/۴۰۸۴/

http://ana.ir/i/488672
ادامه فعالیت ورزش دانشگاهی در گرو مشارکت دانشجویان/ ورزش تعطیلی‌بردار نیست

ادامه فعالیت ورزش دانشگاهی در گرو مشارکت دانشجویان/ ورزش تعطیلی‌بردار نیست

المپیاد ملی با مشارکت بخش‌های آموزش عالی برگزار می‌شود/ اعزام‌های ورزشی به هیئت‌های استانی واگذار می‌شود

المپیاد ملی با مشارکت بخش‌های آموزش عالی برگزار می‌شود/ اعزام‌های ورزشی به هیئت‌های استانی واگذار می‌شود

لزوم توسعه ورزش دانشگاه‌ها و آموزش نیروی متخصص

لزوم توسعه ورزش دانشگاه‌ها و آموزش نیروی متخصص

انتخابات فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی به بعد ماه رمضان موکول شد

انتخابات فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی به بعد ماه رمضان موکول شد

ظرفیت‌ها و نواقص فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی در یک نگاه

ظرفیت‌ها و نواقص فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی در یک نگاه

سازمان امور دانشجویان و فدراسیون پزشکی ورزشی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

سازمان امور دانشجویان و فدراسیون پزشکی ورزشی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

آخرین آمار مبتلایان ویروس کرونا تا روز شنبه 17 خرداد/ کل مبتلایان 169425 و بهبودیافتگان 132038 نفر +جزئیات
لیست اسامی برندگان قرعه‌کشی محصولات ایران خودرو منتشر شد
انسان‌ها در قیامت وارد دوزخ می‌شوند/ اقامت در دوزخ به قدر رفع ناپاکی برای ورود به بهشت
فروپاشی ایالات‌متحده به نفع آمریکایی‌ها و جهان است/کاخ سفید در مسیر سقوط جدی
جزئیات جلسه قرعه‌کشی ایران‌خودرو/ 39 هزار نفر حذف شدند
آغاز فعالیت دبیرخانه ثبت تاریخ شفاهی کرونا در واحد فرشچیان/ مستندنگاری فلسفی و ادبی از تجربیات کرونایی مردم
جذب نخبگان و ارتباط با صنعت کمک شایانی به تولید علم می‌کند/ ارتباط و همکاری محدود اساتید با انجمن‌های علمی
۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از دارندگان سهام عدالت فوت کرده‌اند/ منتظر اطلاعیه‌ انتقال سهام باشید
ترکیب پرسپولیس مقابل سایپا مشخص شد/ بیرانوند نیمکت نشین شد
نمایندگان مجلس به اسنادی جدید از تخلفات «تاجگردون» دست یافتند/ اعتبارنامه مرد پرحاشیه بهارستان رد می‌شود؟