چهارشنبه  07  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

سازمان امور دانشجویان و فدراسیون پزشکی ورزشی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

يكشنبه 29 دی 1398 ساعت 16:49
تفاهم نامه سازمان امور دانشجویان وزارت علوم و فدراسیون پزشکی ورزشی جمهوری اسلامی ایران در زمینه ارائه خدمات درمانی و ارزیابی سلامت به کلیه ورزشکاران دانشگاهی و همکاری‌های علمی و آموزشی به امضا رسید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، در نشستی که با حضور مجتبی صدیقی، معاون وزیر علوم و ریاست سازمان امور دانشجویان در محل این سازمان برگزار شد، تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان امور دانشجویان وزارت علوم و فدراسیون پزشکی ورزشی جمهوری اسلامی ایران توسط محمد حسین علیزاده، مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان و مهرزاد خلیلیان سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی به امضا رسید.

صدیقی در این نشست گفت: زیر ساخت‌های ورزشی در دو سال اخیر رشد خوبی داشته است به‌طوری‌که سرانه ورزش دانشجویی کشور به دو متر افزایش یافته است.

وی افزود: حوزه تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم از جمله بخش‌های آموزش عالی است که بسیار فعال است و با یک زمان بندی دقیق کار می‌کند و برنامه مسابقات ورزشی سال آتی نیز هم اکنون مشخص است.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به جمعیت بالای دانشجویان ورزشکار و اهمیت تندرستی نسل آینده کشور، همکاری دانشگاه‌ها با فدراسیون پزشکی ورزشی را مهم ارزیابی کرد و گفت: در طرح پایش سلامت و تندرستی که به‌صورت سراسری در دانشگاه‌ها انجام می‌شود مساعدت فدراسیون پزشکی ورزشی بسیار مفید است.

در  ادامه این نشست، علیزاده، مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم گفت: با توجه به توسعه فعالیت‌های ورزشی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ضرورت دارد که ما این فعالیت‌های ورزشی را همراه با خدمات مناسب آموزشی و درمانی داشته باشیم که دانشجویان ورزشکار بتوانند این فعالیت‌ها را به‌طور ایمن و بدون دغدغه انجام دهند و خوشبختانه فدراسیون پزشکی ورزشی از توانایی لازم برای ارائه این خدمات برخوردار است.

وی با اشاره به تداوم مسابقات ورزشی در دانشگاه‌ها در تمام ایام سال و برگزاری المپیادهای همگانی و قهرمانی، استفاده از خدمات فدراسیون پزشکی ورزشی را یک ضرورت دانست و المپیاد قهرمانی ورزش دانشجویی در گیلان در تابستان 99 را نقطه آغاز این همکاری یاد کرد. 

علیزاده ارائه بیمه ورزش به کلیه ورزشکاران دانشگاهی اهم از دانشجویان، استادان و کارکنان و همچنین استفاده از خدمات هیئت‌های پزشکی ورزشی در استان‌ها را محور تفاهم نامه امروز بیان کرد.

خلیلیان سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی نیز در آیین امضای این تفاهم نامه اظهار کرد: با توجه به اینکه در طول سال تعداد زیادی از دانشجویان در میادین ورزشی شرکت می‌کنند و خدای نکرده احتمال بروز هر گونه حادثه‌ای ورزشی وجود دارد، لذا با امضای این تفاهم نامه همکاری، دانشجویان ورزشکار از خدمات فدراسیون پزشکی ورزشی در همه استان‌ها و دانشگاه‌ها می‌توانند بهره مند شوند.

وی با تأکید بر ضرورت عملیاتی شدن این تفاهم نامه گفت: باید با تشکیل کارگروه مشترک و امضای قراردادهای اجرایی آن را پیاده سازی کنیم.

انتهای پیام/۴۰۸۴/

http://ana.ir/i/467175
دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی یزد همکاری‌های تخصصی خود را آغاز کردند

دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی یزد همکاری‌های تخصصی خود را آغاز کردند

آغاز ثبت‌نام نامزدهای تصدی ریاست فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی

آغاز ثبت‌نام نامزدهای تصدی ریاست فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی

برگزاری پانزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان

برگزاری پانزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان

پرداخت ۲۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی ورزشی به دانشگاه‌ها تا پایان سال

پرداخت ۲۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی ورزشی به دانشگاه‌ها تا پایان سال

ترویج نهضت داوطلبی در ورزش دانشجویی

ترویج نهضت داوطلبی در ورزش دانشجویی

سیاستهای  تربیت بدنی وزارت علوم اعلام شد

سیاستهای تربیت بدنی وزارت علوم اعلام شد

تدوین استراتژی توسعه ورزش در دانشگا‌ها

تدوین استراتژی توسعه ورزش در دانشگا‌ها