جمعه  24  آبان  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
جمالی‌نوبندگانی در گفتگو با آنا:

مسئولین در حوزه ورزش تنها کارهای نمادین انجام می‌دهند

شنبه 19 مرداد 1398 ساعت 06:00
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولین در حوزه ورزش کارهای نمادین همچون استفاده از دوچرخه انجام می‌دهند؛ اما قدم‌های جدی برنمی‌دارند.

محمدجواد جمالی‌نوبندگانی در گفتگو با خبرنگار حوزه ورزش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، با اشاره به اینکه در تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌های کشور به‌صورت همه‌جانبه نگاه نمی‌کنیم؛ اظهار کرد:  با استفاده از ورزش می‌توان از بروز بیماری دیابت و هزینه ده‌ها میلیون تومانی درمان این بیماری پیشگیری کرد. همچنین با استفاده از ورزش می‌توان از بیماری‌هایی همچون افسردگی در بین جامعه جلوگیری کرد.

وی افزود: ورزش منجر به کاهش تصادفات، دعواها و نزاع‌های خیابانی می‌شود که درنهایت از حجم پرونده‌های دادگستری می‌کاهد. اگر این دیدگاه در کشور به وجود بیاید، افزایش بودجه ورزش کار اشتباهی نخواهد بود؛ اما متأسفانه این دیدگاه وجود ندارد.

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ما حاضریم میلیاردها دلار هزینه تجهیزات پزشکی، ساخت بیمارستان و... کنیم اما در حوزه پیشگیری، بهداشت و ورزش قدمی برنداریم.

جمالی‌نوبندگانی عنوان کرد: رسیدگی به حوزه ورزش همگانی و تقویت ورزش در سازمان آموزش‌وپرورش و آموزش عالی منجر به تقویت ورزش همگانی خواهد شد.

وی اذعان کرد: اگر در مسابقات آسیایی رشته والیبال پیش از انقلاب مقام چهارم را به دست می‌آوردیم، به‌اندازه قهرمانی برای کشورمان حائز اهمیت بود؛ اما امروز با کسب قهرمانی مسابقات آسیایی، در لیگ جهانی مقام پنجم را کسب کنیم، ناراضی هستیم.

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: امروزه بسیاری از والیبالیست‌هایی که در اروپا می‌درخشند، بااستعدادیابی بود که از مدارس توسط محمدرضا یزدانی‌خرم ( ریاست فدراسیون والیبال را بر عهده داشت)  و محمدرضا داورزنی صورت گرفت. متاسفانه در حوزه ورزش تنها مسئولین به صورت سمبولیک گاهی دوچرخه سواری می‌کند اما قدم‌های جدی برنمی‌دارند.

جمالی‌نوبندگانی در خصوص اختصاص ۲۷ صدم درصد بودجه برای ورزش همگانی توضیح داد: با توجه به اینکه دانشگاه‌ها دارای بودجه مجزا هستند؛ اختصاص بودجه ورزش همگانی به دانشگاه‌ها بستگی به تفسیری دارد که از این بودجه می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص تامین منابع مالی برای  ورزش همگانی گفت: بخشی از مالیات سیگار برای حوزه‌های ورزش و درمان اختصاص یابد.

جمالی‌نوبندگانی با اشاره به اهمیت تبلیغات در رونق تولید بیان کرد: بسیاری از کارخانه‌ها و کارگاه‌ها به علت عدم تبلیغات تعطیل می‌شوند.

وی در پایان با اشاره به پخش مسابقات جوانان و مسابقات باشگاهی در شبکه امید یادآور شد:  صدا و سیما با وجود مصوبه مجلس به دلیل نداشتن بودجه، مسابقات دانشجویی را پخش نمی‌کند ولی شبکه‌هایی مانند شبکه امید این ظرفیت را دارند که مسابقات دانشجویی و لیگ برتر را نیز پخش کنند.

انتهای پیام/4084/

http://ana.ir/i/408996
صعود کوهنورد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسفراین به قله سبلان

صعود کوهنورد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسفراین به قله سبلان

بودجه‌ای که به ورزش دانشگاهی داده نشد!

بودجه‌ای که به ورزش دانشگاهی داده نشد!

ورزش دانشگاهی باید جایگاه ویژه‌ای در بودجه داشته باشد

ورزش دانشگاهی باید جایگاه ویژه‌ای در بودجه داشته باشد

باید قدردان خدمات ارزنده دانشگاه آزاد اسلامی در ورزش باشیم

باید قدردان خدمات ارزنده دانشگاه آزاد اسلامی در ورزش باشیم

دانشگاه آزاد اسلامی فرصتی طلایی برای ورزش کشور است‌

دانشگاه آزاد اسلامی فرصتی طلایی برای ورزش کشور است‌