دوشنبه  05  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

اهدای کمک‌های پزشکی از طرف حزب حاکم چین به ایران در پاسخ به نامه محسن رضایی

سه شنبه 05 فروردین 1399 ساعت 19:21
در پاسخ به نامه دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، وزیر امور بین الملل حزب حاکم چین ضمن ابراز همراهی چین با ایران در مبارزه با بیماری کرونا، مقادیری دارو و تجهیزات پزشکی را به جمهوری اسلامی ایران اهدا کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا  از اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، سونگ تائو وزیر بین‌المللی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین در نامه‌ای به دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن تأکید براینکه چین از کشورهای مربوطه می‌خواهد هر چه سریع‌تر تحریم‌های مربوط به ایران را لغو کنند از مداخله در تلاش‌های ایران برای جلوگیری و کنترل کووید 19 جلوگیری و از آسیب‌های بیشتر به اقتصاد ایران و معیشت اساسی مردم خودداری کنند، ضمناً بر آمادگی چین برای همراهی با ایران در مقابله با بیماری کرونا تأکید کرد.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: تعدادی از داروی Chloroquine Phosphate ، ماسک ان ۹۵ و ماسک طبی یک‌بار مصرف را به مجمع هدیه داده می‌شود که تحویل سفارت ایران در پکن خواهد شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از دریافت نامه و هدایای بهداشتی حزب حاکم چین، به مداحی معاون امور بین الملل مجمع مأموریت داد ضمن تشکر از آقای سونگ تائو، کلیه اقلام تحویل وزارت بهداشت و درمان و با نظارت آنها توزیع و استفاده شود.

متن نامه وزیر بین المللی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین بدین شرح است:

جناب آقای محسن رضایی

دبیر محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران

بسیار خوشحالم که نامه جناب‌عالی را دریافت کردم. در روزهای اخیر، جناب آقای شی جین پینگ، رئیس محترم جمهوری خلق چین در پیامی به جناب آقای دکتر روحانی، رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران، درباره شیوع کووید۱۹ با دولت و ملت ایران ابراز همدردی کرده و تأکید کردند چین مایل است همکاری با ایران در مبارزه با کووید۱۹ را تقویت کند و کمک‌ها را در چارچوب توانایی خود به ایران فراهم نماید، طرف چینی شیوع کووید۱۹ در ایران را به‌طور جدی پیگیری و دنبال کرده، هماهنگی نزدیک با ایران داشته، کمک‌ها از جمله کیت‌های تشخیص را به ایران اهدا کرده و کارشناسان داوطلب بهداشتی نیز اعزام نموده است تا به مبارزه ایران با کووید۱۹ کمک کند.

چین همچنین از جامعه جهانی خواسته است که همکاری با ایران در این زمینه را تقویت نماید، به‌طور مشترک از امنیت بهداشت عمومی منطقه و جهان حفاظت کند. وزارت بین المللی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین مایل است توافقات مهم جناب آقای شی دبیر کل محترم حزب و جناب آقای دکتر روحانی را اجرا کند، با تقویت هماهنگی راهبردی و ارتباط و همکاری با مجمع، مشارکت جامع راهبردی چین و ایران را به‌طور مداوم توسعه دهد. به تمایل تقویت همکاری دو طرف در مقابل کووید 19 که در نامه جناب‌عالی ذکر شده است اهمیت بیساری قائل هستیم و به‌طور جدی بررسی کرده‌ایم که بدین‌وسیله جواب می‌دهیم.

اول، مایلیم در چارچوب توانایی خود کمک‌ها برای مبارزه ایران با کووید ۱۹ را فراهم نماییم. به دوستی با مجمع اهمیت می‌دهیم و وزارت بین المللی تلاش دارد تعدادی از داروی Chloroquine Phosphate ، ماسک ان 95 و ماسک طبی یک‌بار مصرف را به مجمع هدیه دهد که در روزهای اخیر تحویل سفارت ایران در پکن خواهد شد.

دوم، تمایل داریم که همکاری علمی و انتقال تجربیات در حوزه مقابله با کووید ۱۹ را ترویج کنیم. اگر طرف ایران ایده‌ای خاصی دارد، استقبال می‌کنیم به ما مطرح نماید تا بررسی شود. به پیوست تجربیات چین در این زمینه را ارسال می‌گردد، امیدواریم برای ایران مفید باشد. سوم، انتظار جناب‌عالی درباره تلاش دولت چین برای رفع تحریم‌ها علیه ایران را به بخش‌های مربوطه چین منتقل کرده‌ایم.

این‌جانب مایلم تأکید کنم، دولت و ملت ایران در حال مبارزه با شیوع کووید۱۹ هستند و اعمال تحریم‌های یک جانبه‌ای به‌طور جدی بر مبارزه ایران با این بیماری واگیردار تأثیر منفی می‌گذارد و بر ارسال کمک‌های سازمان ملل و سایر سازمان‌های بین المللی به ایران نیز تأثیر منفی می‌گذارد.

چین از کشورهای مربوطه می‌خواهد هر چه سریع‌تر تحریم‌های مربوط به ایران را لغو کنند از مداخله در تلاش‌های ایران برای جلوگیری و کنترل کووید۱۹ جلوگیری و از آسیب های بیشتر به اقتصاد ایران و معیشت اساسی مردم خودداری کنند.
بهترین آرزوها برای جنا‌‌ب‌عالی دارم.

سونگ تائو
وزیر بین المللی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین

انتهای پیام/ 4127

http://ana.ir/i/479697
حقوق کارگران افزایش یابد

حقوق کارگران افزایش یابد

اقتصاد مقاومتی برای دوران پساکرونا تنظیم شده است

اقتصاد مقاومتی برای دوران پساکرونا تنظیم شده است

نهمین محموله کمک‌های چین به ایران ارسال شد

نهمین محموله کمک‌های چین به ایران ارسال شد

فیلم/ رئیس جمهور روسیه در خط مقدم مبارزه با کرونا

فیلم/ رئیس جمهور روسیه در خط مقدم مبارزه با کرونا

تدابیر پنج‌گانه مجمع تشخیص مصلحت برای «کرونا» و «جهش تولید»

تدابیر پنج‌گانه مجمع تشخیص مصلحت برای «کرونا» و «جهش تولید»

مذاکره با شیطان به بهانه گرفتن ماسک و دستکش سم مهلک است

مذاکره با شیطان به بهانه گرفتن ماسک و دستکش سم مهلک است

کمک‌های پزشکی ارتش چین برای مقابله با کرونا وارد ایران شد + تصاویر

کمک‌های پزشکی ارتش چین برای مقابله با کرونا وارد ایران شد + تصاویر