شنبه  17  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
آیت‌الله موحدی‌کرمانی:

مسئولان مشکل گرانی را حل کنند و بار سنگین روی دوش مردم نگذارند

جمعه 03 خرداد 1398 ساعت 13:05
امام جمعه موقت تهران خطاب به مسئولان کشور گفت: نسبت به مردم مهربان باشید، مشکل گرانی را حل کنید و بار سنگین بر روی دوش مردم نگذارید.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، آیت‌الله محمدعلی موحدی‌کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران که در دانشگاه تهران برگزار شد، ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی اظهار کرد: اگر انسان در ماه شریف رمضان به برکت روزه سرمایه تقوا را به دست آورد، سرافراز و سعادتمند است و اگر روزه نتوانست ما را به تقوای الهی برساند، وای بر ما.

وی افزود: گاهی جامعه خود را در بن‌بست می‌بیند، اما قرآن وعده داده جامعه‌ای که متقی باشد، بن‌بست ندارد و از جایی که انتظارش را ندارد، برایش گشایش و پیروزی حاصل می‌شود.

خطیب نمازجمعه تهران با اشاره به فرارسیدن ایام شهادت امیرالمؤمنین اظهار کرد: ایشان به مالک اشتر فرمودند به خودت بفهمان که باید مردم را دوست بداری، اینک که مسئولیت کشور وسیع مصر را به تو واگذار می‌کنم به مردم نیکی کن.

وی خطاب به مسئولان کشور گفت: نسبت به مردم مهربان باشید و به آنان احسان کنید، مشکل گرانی را حل کنید و بار سنگین روی دوش مردم نگذارید. به داد مردم برسید. مبادا خدای ناکرده از یک عنصر خدومی که در جبهه بوده و مجروح شده و آسیب‌دیده بی‌خبر باشید، بی‌توجهی به این مسئله حکومت را می‌لرزاند.

موحدی‌کرمانی با بیان اینکه امیرالمؤمنین با زیاده‌خواهان در بیت‌المال برخورد کرد، تصریح کرد: حضرت علی عدالت را بر برادرش ترجیح داد و فرمود این بیت‌المال باید به همه برسد.

وی با اشاره به موضوع خراج در حکومت حضرت امیرالمؤمنین بیان کرد: مالیات مسئله ضروری در کشور و نیاز حکومت است، اما گرفتنش باید با حساب‌وکتاب همراه باشد، نباید از کسانی که نان شب برای خوردن ندارند مالیات بگیرند، بگیرند بلکه باید از پولدارها و آن‌هایی که از امکانات کشور استفاده کرده‌اند، بگیرند. مأموران مالیات و ممیزها باید در این زمینه اهل تشخیص باشند.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به خطرات فضای مجازی اظهار کرد: برخی می‌گویند می‌توانیم کاری کنیم چیزهایی که ذهن جوانان را مسموم می‌کند در اختیار آنان قرار نگیرد، اما نمی‌دانم چه کسی مانع این کار می‌شود؟

موحدی‌کرمانی با اشاره به اینکه طبق نظر مراجع حفظ کتب ضاله حرام است و باید محو شود، گفت: به وزیر ارشاد پیشنهاد می‌دهم اگر می‌خواهد سال آینده نمایشگاه کتاب داشته باشد، از هم‌اکنون دست به کار شده و به کشورهایی که کتاب خود را به نمایشگاه تهران می‌آورند، مهلت دهند تا در زمان مشخص کتاب‌هایی را که می‌خواهند در نمایشگاه سال آینده شرکت دهند به وزارت ارشاد معرفی کنند تا کارشناسان مهلت مطالعه کتاب‌ها را داشته باشند و آنان را با پیوست پاسخ به برخی مسائلی که در آنان درج شده در نمایشگاه عرضه کنند؛ بنابراین اگر وزیر ارشاد می‌خواهد نمایشگاه کتاب خداپسندانه باشد راهش این است.

وی خطاب به مسئولان با بیان اینکه از مقام معظم رهبری یاد بگیرید،‌ گفت: از درد دل مردم باخبر شوید، مسئولان در نهادهای مختلف نماینده‌ای برای خود قرار دهند تا درد مردم را بشنود و آن را از طریق صداوسیما معرفی کنند تا مردم آن نماینده را بشناسند، مگر این کار چقدر برای آنان هزینه دارد که انجامش نمی‌دهند؟

امام‌جمعه موقت تهران خطاب به رئیس‌جمهور، نمایندگان مجلس، قوه قضائیه و مجمع تشخیص مصلحت اظهار کرد: یک نفر را به‌عنوان نماینده معرفی و به مردم اعلام کنید، نگذارید عقده‌ها در دل مردم بماند، من ناراحت می‌شوم از اینکه عده‌ای از مردم برای اینکه گوش شنوایی ندارند، در خیابان جمع شده و اعتراض می‌کنند و در آن جمع حرف‌هایی زده می‌شود که خوشایند نیست.

موحدی‌کرمانی با تأکید بر اینکه از خداوند بخواهیم در شب‌های قدر توبه و تقوا به ما عنایت کند، گفت: بخواهیم خداوند ما را به بهترین حال برساند که همانا حال توبه است.

امام‌جمعه موقت تهران از قوه قضائیه خواست با زمین‌خواران، قاچاقچیان،‌ رانت‌خواران،‌ غارتگران جنگل‌ها، محیط‌زیست، عوامل قاچاق کالا به داخل کشور به‌ویژه مشروبات الکلی که غارتگر حیثیت و اعتقادات مردم هستند برخورد قاطع و انقلابی کند.

وی با اشاره به سوم خرداد اضافه کرد: حماسه فتح خرمشهر فصل زرینی در تاریخ انقلاب به وجود آورد، خاطرنشان کرد: خرمشهر در آبان 59 به تصرف بعثی‌ها درآمد و 578 روز در اشغال دشمنان بود، دشمن این شهر را به یک قلعه دفاعی و دژ نفوذناپذیر تبدیل کرده بود و برای طراحی دفاعی آن خبرنگاران جنگی از کشورهای مختلف را دعوت کرد و این‌ها آمدند از خرمشهر قبل از آزادی دیدن و اعلام کردند، نفوذ در این خطوط دفاعی و شکستن این استحکامات و آزادی خرمشهر توسط ایران غیرممکن است.

موحدی‌کرمانی اضافه کرد: صدام آن مغرور ملعون با اطمینان و غرور گفته بود اگر ایرانی‌ها خرمشهر را فتح کنند، کلید بصره را به آنان می‌دهم؛ اما این ناممکن در پرتو ایمان و مقاومت مردم شجاع، غیور و مبارز ممکن شد و مجاهدان جان‌برکف بر ارتشی که توسط تمام قدرت‌های دنیا تجهیز و تقویت شده بود غالب شدند و خرمشهر با 19 هزار اسیر و 16 هزار کشته و انبوهی از غنائم جنگی به دامان کشور بازگشت و این عملیات بهت کارشناسان نظامی را به همراه داشت.

وی گفت: آمریکا پس از پنج روز سکوت در هشتم خرداد ناچار به اعتراف شد که ماشین نظامی ایران اعجاب‌آور بود.

خطیب نماز جمعه تهران با تأکید بر اینکه حماسه سوم خرداد یک الگو برای پیروزی در همه عرصه‌هاست، تصریح کرد: وقتی ملتی به خود متکی باشد و ایمان را با عمل صالح همراه کند پیروز همه صحنه‌هاست.

موحدی‌کرمانی با اشاره به روز جهانی قدس خاطرنشان کرد: جمعه آینده روز جهانی قدس است،‌ این روز نماد وحدت و اراده امت اسلامی و روز حمایت از ملتی است که با خون خود به دفاع از قبله نخستین مسلمانان برخاسته و هنوز هم هر جمعه جمعی از آنان توسط رژیم دژخیم صهیونیستی به خاک و خون کشیده می‌شوند.

وی اضافه کرد: روز قدس متعلق به یک ملت و یک جغرافیا نیست، روز تعامل حق و باطل و روز ایستادگی مظلومان مقابل ظالمان و روز ستیز مستضعفان با مستکبران است.

امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به هفته اطعام تأکید کرد: جایگاه انفاق و رسیدگی به محرومان و ایتام بر کسی پوشیده نیست و اهمیت بالایی در آموزه‌های قرآنی دارد، قرآن هر کجا از نماز به‌عنوان قرب الهی یادکرده از انفاق نیز یاد کرده است و قرب خداوند بدون توجه به بندگان نیازمندش ممکن نیست.

وی خاطرنشان کرد: سیره پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومین (س) رسیدگی به ایتام و محرومان جامعه بوده و ترک این ویژگی پیامدهای زیانباری دارد. این مسئله در شرایط کنونی اقتصادی که زندگی برای محرومان دشوارتر شده، اهمیت مضاعفی دارد و کسانی که تمکنی دارند، نباید از این موضوع غفلت کنند و امیدوارم با مشارکت مردم مؤمن امور رسیدگی به محرومان شتاب بیشتری بگیرد.

انتهای پیام/4034/پ

http://ana.ir/i/383595
آدم‌های صالح و اشخاص شایسته برای حل مشکلات جامعه  وارد مجلس شوند

آدم‌های صالح و اشخاص شایسته برای حل مشکلات جامعه وارد مجلس شوند

سود مصداق رباست، بانک‌ها به جنگ با خدا آمده‌اند/ مسئولان چوب لای چرخ تولیدگران مردمی نگذارند

سود مصداق رباست، بانک‌ها به جنگ با خدا آمده‌اند/ مسئولان چوب لای چرخ تولیدگران مردمی نگذارند

اگر مشکلات با کلید باز نمی‌شود، لااقل با چكش قفل را باز كنید

اگر مشکلات با کلید باز نمی‌شود، لااقل با چكش قفل را باز كنید

نماز جمعه این هفته تهران به امامت آیت‌الله موحدی کرمانی اقامه می‌شود

نماز جمعه این هفته تهران به امامت آیت‌الله موحدی کرمانی اقامه می‌شود

تنگه هرمز گورستان همیشگی متجاوزان بوده و خواهد بود

تنگه هرمز گورستان همیشگی متجاوزان بوده و خواهد بود

جهت‌گیری مدیران پس از مسئولیت باید دینی باشد

جهت‌گیری مدیران پس از مسئولیت باید دینی باشد

اخذ مالیات غلط مانع تولید است

اخذ مالیات غلط مانع تولید است

نظر مجلس درباره جذب اعتبارات تملک دارایی‌ها تصویب شد

نظر مجلس درباره جذب اعتبارات تملک دارایی‌ها تصویب شد

باید با تمام وجود از آمریکا متنفر بود/ نتیجه تحریم‌ها رسوایی  ترامپ است

باید با تمام وجود از آمریکا متنفر بود/ نتیجه تحریم‌ها رسوایی ترامپ است

جبهه کفر با هر تهدید سیلی محکمی خواهد خورد

جبهه کفر با هر تهدید سیلی محکمی خواهد خورد

حمایت از کالای داخلی باید از مسئولین شروع شود/ قاچاق کالا با خرید اجناس ایرانی کم‌رنگ می‌شود

حمایت از کالای داخلی باید از مسئولین شروع شود/ قاچاق کالا با خرید اجناس ایرانی کم‌رنگ می‌شود

غفلت از فقرا خط قرمز دین است/ لزوم حمایت بیشتر از زلزله‌زدگان کرمانشاه

غفلت از فقرا خط قرمز دین است/ لزوم حمایت بیشتر از زلزله‌زدگان کرمانشاه

حقوق ۱۷ میلیونی برای مدیران عدالت نیست

حقوق ۱۷ میلیونی برای مدیران عدالت نیست