يكشنبه  24  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
ظهر امروز صورت گرفت؛

تحویل نامه اصحاب رسانه درباره میانمار به دبیرخانه شورای حقوق بشر

سه شنبه 28 شهریور 1396 ساعت 17:35
نامه خبرنگاران، عکاسان، روزنامه نگاران و اهالی رسانه‌های بین‌المللی در حمایت از مسلمانان میانمار در حاشیه نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، تقدیم دبیرخانه این شورا شد.

به گزارش خبرگزاری آنا، نامه 700 خبرنگار، عکاس، روزنامه‌نگار بین‌المللی در حمایت از مسلمانان میانمار، ظهر امروز در حاشیه نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، تقدیم دبیرخانه این شورا و اعضای تیم حقیقت‌یاب بین‌المللی میانمار شد.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، در نشست امروز عصر شورای حقوق بشر، بخشی از این نامه در بیانیه سازمان دفاع از قربانیان خشونت قرائت خواهد شد.

در این نامه که با آیاتی از کتب آسمانی ادیان توحیدی آغاز شده، با اشاره به آنچه بر مسلمانان روهینگیا گذشته، تصریح شده است: «تمام این جنایات و نسل‌کشی‌ در حالی روی می‌دهد که خانم «آنگ سان سوچی» که موفق به دریافت جایزه صلح نوبل شده است، نه تنها این جنایت علیه بشریت را محکوم نمی کند، بلکه آن را غیر واقعی می‌داند».

در این نامه آمده است: «ما به عنوان جمعی از خبرنگاران بین‌المللی، ضمن محکویت نسل‌کشی مسلمانان در میانمار، خواستار تشکیل جلسه اضطراری از سوی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد جهت رسیدگی به این موضوع هستیم؛ پیش از آنکه جهان شاهد فاجعه‌بارترین خونریزی پس از جنگ جهانی دوم باشد.»

به گزارش آنا، جمع‌آوری امضای این نامه که از هفته گذشته در سطح بین‌المللی آغاز شده همچنان ادامه دارد.

http://ana.ir/i/213893