يكشنبه  17  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
سردار حاجی‌زاده:

سپاه برای مقابله با کرونا در کنار دولت است

چهارشنبه 07 اسفند 1398 ساعت 13:33
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران درباره اقدامات سپاه در مقابله با کرونا گفت: مجموعه‌های مختلف سپاه همان‌گونه که فرمانده کل سپاه اعلام آمادگی کرده هر کجا مشکلی باشد و نیاز باشد کنار دولت هستند و کمک می‌کنند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، سردار امیرعلی حاجی‌زاده امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه رونق تولید که در مصلی تهران برپا شده است، در جمع خبرنگاران در خصوص اقدامات سپاه برای مقابله با بیماری کرونا اظهار کرد: بخش بهداشت و درمان کشور هر کمکی نیاز داشته باشد کمک خواهیم کرد و در کنار آنها خواهیم بود؛ مجموعه‌های مختلف سپاه همان گونه که فرمانده کل سپاه هم اعلام آمادگی کرده هر کجا مشکلی باشد و نیاز باشد کنار دولت هستند و کمک می‌کنند.

وی با بیان اینکه مجموعه قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیا (ص) تلاش کرده با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و با استفاده از توان و دانش داخلی و نیز همکاری با چنین شرکت‌هایی نمایشگاه خوبی را برپا کند، گفت: این قرارگاه با همکاری و حضور شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌هایی که به نوعی با قرارگاه خاتم الانبیا همکاری دارند نمایشگاه خیلی خوبی را در بخش‌های مختلف ترتیب دادند؛ لذا در بازدیدی که امروز از این نمایشگاه داشتیم واقعاً مسائلی را دیدیم که آدم را به وجد می‌آورد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران با بیان اینکه نمایشگاهی که توسط قرارگاه خاتم الانبیا (ص) برپا شده، خیلی جالب و جذاب است، افزود: دکتر محمد، فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا کاری که کرده این بوده که توانسته قرارگاه را در نقش نخ تسبیح و مجموعه بخش خصوصی را به عنوان دانه‌های تسبیح دور خود جمع کند تا همه با هم آشنا شده و از توانمندی همدیگر مطلع شوند تا در جهت رفع نیازهای کشور قدم بردارند؛ لذا به نظر من این کار موفقی است و اقدامات خوبی هم تاکنون انجام دادند.

حاجی زاده ادامه داد: البته به نظر می‌رسد که کارهای بزرگ‌تری هم پیش‌روی شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌هایی که به نوعی با قرارگاه خاتم الانبیا همکاری دارند، وجود دارد؛ بدین ترتیب باید گفت که نمایشگاه خیلی خوبی را در بخش‌های مختلف ترتیب دادند.

وی تصریح کرد: امروز در بخش تولید دارو و قطعات خودرو و خیلی چیزهای جزئی پیش پا افتاده تحریم هستیم، اما این نوع الگو نشان می‌دهد که اگر از این جنس کارها را انجام داده و توسعه دهیم عملاً تحریم‌ها را بی‌خاصیت می‌کنیم؛ فکر می‌کنم در عرصه‌هایی که ورود کرده ایم کاملاً تحریم‌ها بی خاصیت و بی ارزش شده است.

حاجی‌زاده با تاکید بر اینکه کارهای بزرگی تا کنون انجام شده است گفت: این کارها خیره کننده است و ما امروز با دیدن این نمایشگاه خیلی خوشحال شدیم و از زحمات همه این عزیزان تشکر می‌کنیم؛ زیرا امروز مشاهده کردیم که همه شرکت‌های خصوصی با اشتیاق در این نمایشگاه حضور پیدا کرده‌اند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه اخیراً وزیر امور خارجه آمریکا به بهانه اینکه برخی نهادها و کشورهایی که به برنامه موشکی ایران کمک داشتند را تهدید و تحریم کرده، اظهار کرد: آنها در هر بخشی که بتوانند به ایران ضربه بزنند و تحریم کنند، این کار را انجام می‌دهند؛ حتی به انتخابات هم رحم نکردند؛ زیرا در انتخابات تلاش کردند تا مردم را به هر شکل ممکن منصرف کنند و با استفاده از شیوه‌های مختلف نگذارند مردم پای صندوق رأی حضور یابند.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه گفت: اما دیدید که مردم با حضور گسترده‌ای که پای صندوق‌های رأی داشتند، جواب خوبی به آنها دادند.

حاجی‌زاده تأکید کرد: از دشمن نباید بترسیم و در عین حال اگر به داخل تکیه داشته باشیم و این جوان‌ها، مجموعه‌های صنعتی و دانشگاه‌ها و نخبگانی که داریم را باور کنیم، آمریکا از بیرون هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی گفت: ما واقعاً به بیرون کشور وابسته نیستیم که از اعمال تحریم‌ها نگران باشیم؛ امروز وقتی می‌توانیم ماهواره بر، فضاپیما، پالایشگاه نفت و پتروشیمی بسازیم دیگر نباید برای چیزهای کوچک گیر کنیم و نگران باشیم.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه افزود: آنها هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند و حتی اگر دور تا دور کشورمان را هم حصار بکشند، مطمئن باشید همان‌گونه که در حوزه دفاعی و نظامی که بسیار پیچیده‌تر از بخش‌های غیرنظامی است مشکل پیدا نمی‌کنیم، در بخش‌های غیر نظامی هم با ورود چنین شرکت‌هایی می‌توان همه مشکلات را حل کرد و فقط کافی است که مدیران و مسئولان کشور آنها را باور کنند.

حاجی زاده در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آمریکایی‌ها ادعا کردند که ایران حوزه موشکی یمن را تقویت می‌کند هم عنوان‌کرد: آمریکایی‌ها خودشان تروریست هستند و اخیراً هم شاهد بودید که سردار سلیمانی را شهید کردند؛ ِلذا آنها اصلاً در این مقام نیستند که راجع به این مسائل صحبت و اظهار نظر کنند و بسیار بیجا می‌کنند در این مورد حرف می‌زنند چون ما آنها را اصلاً به رسمیت نمی‌شناسیم که بخواهیم راجع به اظهار نظر یک مقام آمریکایی جواب بدهیم؛ به همین جهت آنها اصلاً ارزش جواب دادن ندارند.

انتهای پیام/4079/

http://ana.ir/i/474496
تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها عصر امروز در ستاد ملی مبارزه با کرونا تعیین تکلیف می‌شود

تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها عصر امروز در ستاد ملی مبارزه با کرونا تعیین تکلیف می‌شود

بیمارستان شریعتی مشهد مرکز قرنطینه شد

بیمارستان شریعتی مشهد مرکز قرنطینه شد

فیلم/ وزیر بهداشت: با قرنطینه شهرها مخالفیم

فیلم/ وزیر بهداشت: با قرنطینه شهرها مخالفیم

کرونا به سلاح دشمن تبدیل نشود/ تصمیمی برای قرنطینه شهری مطرح نیست

کرونا به سلاح دشمن تبدیل نشود/ تصمیمی برای قرنطینه شهری مطرح نیست