جمعه  09  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
چهارمین کنگره بین‌المللی شهدای مدافع حرم و امنیت؛

آمریکا باید از منطقه خارج شود/ رونمایی از سامانه ضدرادار شهید دهقان

جمعه 25 بهمن 1398 ساعت 15:30
چهارمین کنگره بین‌المللی شهدای مدافع حرم و امنیت (فاتحین) در سالن اجلاس سران با حضور خانواده شهدای مدافع حرم و رزمندگان جبهه مقاومت آغاز شد.

به گزارش خبرنگار حوزه امنیتی و دفاعی گروه سیاسی خبرگزاری آنا، هم‌اکنون چهارمین کنگره بین‌المللی شهدای مدافع حرم و امنیت (فاتحین) در سالن اجلاس سران با حضور خانواده شهدای مدافع حرم و رزمندگان جبهه مقاومت آغاز شد.

گفتنی است كنگره دوهزار نفره مدافعان حرم و امنيت(فاتحين) باحضور سردار فدوي،جانشين فرمانده سپاه؛ سردار اشتري،فرمانده ناجا؛ اكرم الكعبي،فرمانده نجبا عراق؛ امير نصيرزاده،فرمانده نيروي هوايي ارتش؛ دكتر حناچي،شهردار تهران؛ خالد قدومي و ابوشريف از حماس و جنبش جهاد اسلامي فلسطين؛ در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است.

کنگره بین‌المللی شهدای مدافع حرم تجدید میثاق میان همه رزمندگان جبهه مقاومت است

سرهنگ سیدمحمود هاشمی در چهارمین کنگره بین‌المللی شهدای مدافع حرم و امنیت(فاتحین) که عصر امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار کرد: شهدا، آرامش و آسایش خود را فدای ما کردند تا بتوانیم امنیت داشته باشیم و باید قدردان آنان باشیم.

وی افزود: کنگره شهدای مدافع حرم که به میزبانی یگان فاتحین برگزار می‌شود؛ باعث افتخار ماست. باید از مجید فتحی‌نژاد فرمانده سابق یگان ویژه فاتحین تقدیر کنیم که یک سال می‌شود در میان ما نیست.

فرمانده یگان ویژه فاتحین با بیان اینکه چهارمین کنگره بین‌المللی شهدای مدافع حرم و امنیت تجدید میثاق میان همه رزمندگان جبهه مقاومت است، گفت: رزمندگان جبهه مقاومت خود را پیرو مجاهد بزرگ شهید حاج قاسم سلیمانی می‌دانند.

هاشمی خاطرنشان کرد: انتقام خون شهدا به ویژه خون سیدالشهدای مقاومت حاج قاسم برای رزمندگان جبهه مقاومت امری واجب است و باید رژیم صهونیستی نابود و آمریکا از منطقه خارج شود.

قرائت شعر حماسی  شاعر انقلابی

شعرخوانی حماسی و زیبای شاعر انقلابی سید حمیدرضا برقعی در چهارمین کنگره بین‌المللی شهدای مدافع حرم و امنیت(فاتحین)

سردار فدوی : رزمندگان جبهه مقاومت باید بساط شیطان را در سراسر عالم از بین ببرند

به گزارش خبرنگار  آنا، سردار علی فدوی در چهارمین کنگره بین‌المللی شهدای مدافع حرم و امنیت (فاتحین) که عصر امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد، ضمن گرامیداشت میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار کرد: استکبار جهانی به دروغ دم از حقوق زنان و آزادی آنان دم می‌زند درحالی که اسلام عزیز، طرفدار واقعی حقوق زنان و آزادی بانوان بوده و بالاترین تکریم‌ها به زنان در دین اسلام اشاره شده است.

وی افزود: امام خمینی (ره) فرموده‌اند که مرد از دامن زن به معراج می‌رود که تعبیر بسیار زیبایی است و باید قدردان زنان انقلابی جامعه در کشور باشیم. زنان در طول ۴۱ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در دامان خود بزرگ‌مردانی را پرورش داده‌ که سر بزنگاه، تکالیف خود را به نحو احسن انجام داده‌اند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ۴۱ سال است که بر مدار مستقیم خود پیش می‌رود، گفت: مستکبرین، شیاطین و خبیثان عالم سال‌هاست که با انقلاب اسلامی به مقابله و جنگ برخاسته‌ و حتی لحظه‌ای از دشمنی علیه ملت ایران غافل نشده‌اند. مستکبرین عالم سال‌هاست که با یکدیگر متحد شده‌اند و علیه انقلاب اسلامی می‌جنگند ولی بدانند که پیروزی از آنِ جبهه حق خواهد بود، چراکه این، وعده الهی است.

فدوی خاطرنشان کرد: اگر به تکالیف خود به درستی انجام دهیم، نتایج خوب برای جبهه حق با وعده خدای متعال محقق خواهد شد؛ از نهضت اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) در سال ۴۲، ۵۶ سال می‌گذرد و ایران با رمز مقاومت به پیشرفت‌های بالایی رسیده است. رزمندگان جبهه مقاومت در همه جغرافیای جهان برای مستکبران عالم شرط و تکلیف مشخص می‌کنند و دشمنان چاره‌ای جز قبول کردن ندارند‌.

وی تصریح کرد: هرچقدر تکالیف خود را با اخلاص و معنویت انجام دهیم، به نتایج بهتری در جبهه مقاومت می‌رسیم. ما حتی یک بازه زمانی ۲۴ ساعته را نباید از دست دهیم و باید تمام تلاشمان را برای قوی کردن خود به کار بندیم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: دشمنان جمهوری اسلامی، بسیاری از توانمندی‌های انقلاب اسلامی را نمی‌دانند و درکی از آن ندارند. دشمنان در محاسبات خود، خدا و پیامبر و شهادت را نمی‌فهمند و به همین دلیل درک درستی از توانایی‌های برجسته جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف ندارند. همچنین در سال‌های اخیر شاهد توانمندی جبهه مقاومت هستیم و رزمندگان این جبهه، ایران اسلامی را مرکزیت و الگوی خود می‌دانند.

فدوی خاطرنشان کرد: رزمندگان یمن در موارد مختلف، توانمندی‌های خوبی را از خود رونمایی کرده‌اند که برای استکبار جهانی تلخ است. هر روز شاهد خباثت آمریکایی‌ها و اذنابشان در منطقه هستیم که باید از این منطقه خارج شوند. امام خامنه‌ای پس از شهادت سردار سلیمانی فرمودند که سیلی سخت‌تر و انتقام سخت در انتظار آمریکایی‌هاست و یک نفر از آنان نباید در منطقه باشد.

وی گفت: رزمندگان جبهه مقاومت باید بساط شیطان را در سراسر عالم از بین ببرند و بدانند که وعده خدا تخلف‌ناپذیر است و پیروزی حقیقی از آن جبهه حق خواهد بود. وحدت کلمه یکی از رموز پیشرفت‌های ملت ایران است که در بیانات امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب بارها اشاره شده است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: آمریکایی اذعان کرده‌اند که می‌خواستیم سوریه را به طور کامل تصاحب کنیم اما ایران نگذاشت و این نشان‌دهنده قدرت بالای جمهوری اسلامی است که با عنایت خدای متعال، جبهه باطل و شیطان بزرگ را شکست دادند. در سوریه، رزمندگان جبهه اسلام از ۱۴ ملیت در یک لشگر قرار داشتند و با اتحاد به پیروزی‌های بسیاری رسیدند و آمریکای جنایتکار را شکست دادند‌. امیدواریم که آمریکایی‌های خبیث هرچه زودتر از این منطقه بروند و شاهد پیروزی‌ جبهه اسلام بر جبهه حق باشیم.

فدوی خاطرنشان کرد: تکریم خانواده معظم شهدا یک امر واجب است که باید در جامعه بیشتر ترویج شود. پیامبر اکرم (ص) درباره شهدا از جانب خداوند نقل می‌کند که من (خدا) جانشین تو (شهید) در بین اهل‌بیت تو هستم. هرکه آنان را خشنود کند، مرا خشنود کرده است و هرکس آنان را به خشم آورد، مرا خشمگین کرده است. این حدیث در تفسیر مجمع‌البیان در ذیل آیه ۱۶۹‌ سوره آل‌عمران (ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله بل احیاهم عند ربهم یرزقون) آمده و گفته شده است که شهید می‌تواند ۷۰ هزار نفر از اهل‌بیت خود را شفاعت کند.

رزمندگان جبهه مقاومت: آمریکا و متحدانش بدانند حضورمان در منطقه قابل مذاکره نیست

به گزارش خبرنگار  آنا،رزمندگان جبهه مقاومت در این کنگره با صدور بیانیه‌ای تأکید کردند: آمریکا و متحدانش در همه جهان بدانند که جهاد ما همچنان ادامه دارد و موشک دفاع و حضورمان در منطقه قابل مذاکره نیست.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ

هرگز مپندارید کسانی که در راه خدا کشته شده‌اند مرده‌اند، بلکه زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند.

خدای بزرگ را با همه وجود سپاسگزاریم که به مجاهدت فداکارانه شهدای مدافع حرم و رزمندگان جبهه مقاومت برکت عطا فرمود و شجره خبیثه را به دست مدافعان حرم نابود کرد.

۱) وحدت میان مسلمین و پایان دادن به نزاع‌های داخلی به وسیله تشخیص دشمن و نیز عبور از اختلافات و تمرکز بر نقاط مشترک و دعوت گفتگو میان کشور‌ها تأکید می‌شود.

۲) مخالفت صریح خود را با معامله قرن ترامپ که با هدف به حاشیه راندن آرمان فلسطین و فراموشی آن به همه اشکال سازش با دشمن صهیونیسم و روند منتقل کردن پایتخت رژیم صهیونیستی طراحی شده است را اعلام می‌کند.

۳) مقابله با اقدام دولت آمریکا برای انتقال سفارت رژیم صهیونیستی به قدس را محکوم و بر لزوم رویارویی با آن و باقی نگه‌داشتن قدس به‌عنوان شهر صلح و ادیان و تمدن‌‌های گوناگون تأکید می‌کند.

۴) یگان فاتحین و همه رزمندگان جبهه مقاومت با تکیه بر ایدئولوژی توحیدی و اسلام ناب محمدی (ص) تحت رهبری امام خامنه‌ای و تأسی از شهدای مدافع حرم و سردار دل‌ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، ایثار، فداکاری،استقامت و شجاعت را سرلوحه مأموریت خود قرار داده و آماده فداکاری در همه عرصه‌های خدمت و جهاد است.

۵) آمریکا و متحدانش در همه جهان بدانند که جهاد ما همچنان ادامه دارد و موشک دفاع و حضورمان در منطقه قابل مذاکره نیست، سلاح مقاومت هرروز قوی‌تر می‌شود و مبارزه با استکبار جهانی و فرزند نامشروعش رژیم صهیونیستی تا نابودی امپریالیسم جهانی و برافراشته شدن پرچم حق و عدالت در سراسر جهان ادامه خواهد داشت.

به امید روزی که جهان مملو از عدل و داد شود و شهدایمان تحت لوای حضرت ولیعصر (عج) رجعت کنند تا وعده الهی محقق شود.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سامانه ضدرادار شهید دهقان رونمایی شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، از سامانه شهید محمدرضا دهقان که یک سامانه جستجوگر ضدرادار است و همچنین از پایگاه اطلاع‌رسانی بسیج قوه مقننه با حضور سردار فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شیخ اکرم الکعبی دبیر کل مقاومت اسلامی نُجَباء، ناصر ابو شریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین و خالد القدومی نماینده حماس در تهران رونمایی شد.

دبیر کل مقاومت اسلامی نجبا: انتقام خون شهید سلیمانی باعث پاک‌سازی منطقه از وجود آمریکایی‌ها می‌شود

به گزارش خبرنگار آنا، اکرم الکعبی نیز  عصر امروز در سالن اجلاس سران در تهران برگزار شد، در مورد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی گفت:‌ پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی و هم‌رزمانش، کمترین انتقام، پاک‌سازی منطقه از لوث وجود آمریکایی‌ها است.

وی افزود: در محور مقاومت عقیده‌ای مستحکم داریم و از استکبار جهانی نمی‌ترسیم. ما در مقاومت اسلامی برای حماسه‌ای بزرگ آماده‌شده‌ایم و غسل شهادت کردیم.

دبیر کل مقاومت اسلامی نجبا بیان کرد: انتقام سخت از آمریکا هدف ما در جبهه مقاومت است و همه تحرکات زمینی دشمن را در پایگاه‌های آمریکایی رصد کرده و می‌بینیم. مردم عراق اخیراً در تظاهرات میلیونی شرکت کردند و به دنبال اخراج آمریکایی‌ها از منطقه هستند.

وی گفت: عراق اکنون در حال جنگی سرنوشت‌ساز و بزرگ عليه استعمارگران و اشغالگران است و این کشور امروز با حملات فریبنده قدرت‌های استکباری روبروست.

الکعبی ادامه داد: آمریکا پس‌ازآن که سرزمین عراق را اشغال کرد و نفت و ثروت آن را به سرقت برد؛ مرتکب جنایاتی پی‌درپی در این کشور شد و حاکمیت آن را نقض کرد و اکنون تلاش می‌کند که مردم را بفریبد و به آن‌ها تلقین کند که عراق به نیابت از دیگران می‌جنگد اما این تنها جنگ آن‌ها نیست.

وی تصریح کرد: همان‌گونه که جمهوری اسلامی امروزه با استکبار جهانی وارد جنگ کرامت و عدالت شده تا عزت و عظمت خود را حفظ کند و آینده‌ای درخشان را برای ملت خود رغم بزند؛ ما نیز در عراق وارد جنگی عدالت‌طلبانه و سرنوشت‌ساز برای آزادی سرزمینمان، تحقق حاکمیت و حفاظت از ثروت ملتمان در برابر هیمنه استعمارگران شده‌ایم. اکنون می‌بینیم که آمریکای شرور سیاست ایجاد رعب و وحشت را با قلدری تمام در پیش گرفته است.

دبیر کل مقاومت اسلامی نجبا در خاتمه تأکید کرد: ما باید راه حاج قاسم سلیمانی را ادامه دهیم و از محور مقاومت حمایت کنیم؛ امروز مقاومت از حالت پدافندی به آفندی تغییر وضعیت داده است اینک مسیر فرودگاه بغداد راهروی ورود نظامیان آمریکایی جهنم خواهد بود؛ این را به یاد داشته باشیم عراق سرزمین حسین بن علی است و تجلی‌گاه نبرد حق علیه باطل است.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین: جمهوری اسلامی ایران امید مسلمانان منطقه است

به گزارش خبرنگار آنا ، ناصر ابو شریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران، در چهارمین کنگره بین‌المللی شهدای مدافع حرم و امنیت (فاتحین)  ضمن گرامی داشت یاد شهدای مدافع حرم اظهار کرد: همه ما روزی از این دنیا خواهیم رفت اما بهتر است که به مرحله بزرگ شهادت برسیم و از خداوند متعال می‌خواهم و قدم‌های ما را محکم‌تر از همیشه کند تا راه شهدا را ادامه دهیم.

ابو شریف بیان داشت: شهید حاج قاسم سلیمانی برای مردم جهاد کرد و همچنین برای مردم جنگید پس باید راه او و تمام شهدا را ادامه دهیم.

وی ادامه داد: ایران قاعده اصلی اسلام در جهان است، درست در روزهایی که حکام اسلامی در برابر ظلم و ستم آمریکا و رژیم صهیونیستی سکوت کردند جمهوری اسلامی ایران امید مسلمانان منطقه شد.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: وحدت اسلامی می‌تواند در برابر ظلم آمریکا و رژیم صهیونیستی ایستادگی کند همچنین بر موضوع مقاومت تأکید می‌کنم و از تمام کشورهای اسلامی می‌خواهم محور مقاومت را حمایت کنند.

وی در خاتمه تأکید کرد: باید راه شهدای مقاومت را ادامه دهیم؛ همچنین از تمام کشورهای اسلامی می‌خواهم که نیروهای آمریکایی را از منطقه خارج کنند.

انتهای پیام/

http://ana.ir/i/471918
جمهوری اسلامی ایران امید مسلمانان منطقه است

جمهوری اسلامی ایران امید مسلمانان منطقه است

سامانه ضدرادار شهید دهقان رونمایی شد

سامانه ضدرادار شهید دهقان رونمایی شد

آمریکا و متحدانش بدانند حضورمان در منطقه قابل مذاکره نیست

آمریکا و متحدانش بدانند حضورمان در منطقه قابل مذاکره نیست

رزمندگان جبهه مقاومت باید بساط شیطان را در سراسر عالم از بین ببرند

رزمندگان جبهه مقاومت باید بساط شیطان را در سراسر عالم از بین ببرند

کنگره بین‌المللی شهدای مدافع حرم تجدید میثاق میان همه رزمندگان جبهه مقاومت است

کنگره بین‌المللی شهدای مدافع حرم تجدید میثاق میان همه رزمندگان جبهه مقاومت است

همصدایی دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی با ملت ایران در فجر 41

همصدایی دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی با ملت ایران در فجر 41

دهه فجر خاستگاه ارزش‌های اسلامی است

دهه فجر خاستگاه ارزش‌های اسلامی است

حرکت دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر شهدای مدافع حرم الزام آور است

حرکت دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر شهدای مدافع حرم الزام آور است

مراسم پاسداشت شهدای مدافع حرم

مراسم پاسداشت شهدای مدافع حرم