جمعه  09  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
سرلشکر سلامی:

سعودی‌‌ها و صهیونیست‌ها از آمریکا دلسرد شده‌اند

پنجشنبه 18 مهر 1398 ساعت 10:44
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: قدرت جمهوری اسلامی ایران مقابل دشمنان به حدی رسیده است که هرکجا قدم می‌گذاریم دشمن سریعاً عقب‌نشینی می‌کند و دوستان آمریکا که سعودی‌ها و صهیونیست‌ها هستند از آمریکا دلسرد شده‌اند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از سپاه نیوز؛ سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی صبح امروز به منظور افتتاح طرح‌ها و پروژه‌های سازندگی و محرومیت‌زدایی، بازدید و سرکشی از مناطق و  یگان‌های مرزی مستقر در منطقه ، به استان اردبیل سفر کرد.

وی در بدو ورود به استان با آیت‌الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه و امام جمعه اردبیل  دیدار کرد.

فرمانده کل سپاه  در این دیدار با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران قاعده اسلامی را طی کرده است، گفت: در زمانی که دشمنان، اسلام را از صفحه اجتماعی و سیاسی حذف کرده بودند، امام راحل با انقلاب اسلامی طلوع دیگری از عزتمندی اسلام را رقم زد و جبهه باطل نتوانست در مقابل آن دوام بیاورد.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران بر اساس غلبه حق و حقیقت پایه‌گذاری شده است؛ زمانی که امام به واسطه انقلاب، اسلام را در جامعه نهادینه کرد هیچ کس فکر نمی‌کرد که در آن نابرابری بتوان با دستان خالی در مقابل استکبار و ظلم ستیز ایستادگی کرد.

سرلشکرسلامی تأکید کرد: ثقل اصلی توفیقات در مقابل دشمن، ولایت فقیه است و جامعه‌ای که پشتیبان ولایت  هستند با پیشرفت‌های روز افزون مواجه خواهد شد و با وجود رهبری داهیانه هیچگاه به کشور ما آسیبی نخواهد رسید.

فرمانده  کل سپاه تصریح کرد: به‌رغم قدرت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و رسانه‌ای آمریکا، امام خمینی (ره) برابر این قدرت‌ها ایستادند؛  مدیریت امام راحل به گونه‌ای بود که شکست‌های سریالی آن‌ها تا کنون ادامه دارد.

وی با اشاره به شکست‌های متعدد آمریکا از انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، گفت: اولین شکست فاحش آمریکا شکست کودتا بود و همچنان توطئه‌هایشان ادامه داشت؛ دومین شکست آن‌ها اشغال سفارت توسط جوانان انقلابی بود و بعد از آن حمله طبس و آن معجزه الهی اتفاق افتاد و این شن‌ها در طبس به امر الهی بودند که همه این‌ها موهبت الهی است.

سردار سلامی با بیان اینکه آمریکایی‌ها خود اقرار می‌کنند که  گزینه‌های روی میز آنها علیه جمهوری اسلامی ایران تضعیف شده است، اظهار کرد: وقتی به گزینه‌های روی میز آمریکایی‌ها نگاه می‌کنیم می‌بینیم هیچ یک از این گزینه‌های روی میز را نمی‌توانند عملی کنند؛ یعنی آمریکا امروز در داشتن قدرت ناتوان نیست؛ در ناتوانی به‌کارگیری قدرت ناتوان است و می‌توان گفت که آمریکا تدبیر به‌کارگیری اینها را ندارد و شرایط به‌کارگیری را نمی‌تواند برای خود حاصل کند.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها به یک چرخه‌ای رسید‌ه‌اند که هر چه هزینه می‌کنند، کم‌تر نتیجه می‌گیرند و این یعنی زوال آنها؛ مشکلی که دارند این هزینه‌های کلان اقتصادی و نظامی را نمی‌تواند به منفعت‌های سیاسی تبدیل کنند.

فرمانده  کل سپاه بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران یعنی دستیابی به موفقیت‌های بزرگ و این عامل سبب برتری ما و شکست‌ناپذیری ما در مقابل دشمنان گشته است و هر قدر زمان می‌گذرد ما قدرتمندتر می‌شویم و آمریکا و استکبار رو به ناتوانی می‌رود؛ امروز ما در میدان عمل قرار گرفته‌ایم که آمریکا در جواب این عمل‌های قدرتمندانه ما ناکام مانده است.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: امروز قدرت جمهوری اسلامی ایران به حدی رسیده است که در مقابل دشمنان هرکجا قدم می‌گذاریم سریعاً دشمن عقب نشینی می‌کند و دوستان آمریکا که سعودی‌ها و صهیونیست‌ها هستند از آمریکا دلسرد شده‌اند و می دانند که در روزهای سختشان آمریکا توان حمایت از آنها را نخواهد داشت.

فرمانده کل سپاه در پایان با اشاره به رویکردها و کارکردهای این نهاد انقلابی و مردمی خاطر نشان کرد:سپاه پاسداران  انقلاب اسلامی در کنار بعد نظامی، بعد اجتماعی را به خوبی پیش گرفته است و محرومیت زدایی و پیشرفت های اقتصادی را جزء ارکان اصلی خود قرار داده است که اینها از تدابیر مقام معظم رهبری است که در کنار مسائل نظامی ، مسائل اجتماعی نیز در اولویت قرار گیرد.

انتهای پیام/پ

http://ana.ir/i/430039
هشدار سرلشکر سلامی درباره اجرای برخی طرح‌های دانشگاهی مانند «ایران ۲۰۴۰»/ جهاد علمی یکی از آیین‌های نبرد سپاه است

هشدار سرلشکر سلامی درباره اجرای برخی طرح‌های دانشگاهی مانند «ایران ۲۰۴۰»/ جهاد علمی یکی از آیین‌های نبرد سپاه است

سپاه جغرافیای مقاومت را گسترش خواهد داد

سپاه جغرافیای مقاومت را گسترش خواهد داد

سپاه روزانه از یک دستاورد مدرن رونمایی می‌کند

سپاه روزانه از یک دستاورد مدرن رونمایی می‌کند

سرلشکر سلامی به ارتش چه نمره‌ای داد؟+فیلم

سرلشکر سلامی به ارتش چه نمره‌ای داد؟+فیلم

آمریکا ظاهر شیک دارد اما در مفهوم ظالم است

آمریکا ظاهر شیک دارد اما در مفهوم ظالم است

آمریکا برای گرفتن یک عکس خواهش‌نامه می‌فرستد

آمریکا برای گرفتن یک عکس خواهش‌نامه می‌فرستد