جمعه  09  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
سردار تقی‌زاده:

ایران  در زمره معدود کشورهای دارای فناوری طراحی و ساخت بالگرد قرار گرفته است

دوشنبه 01 مهر 1398 ساعت 14:29
جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: با طراحی و ساخت این بالگردها توسط مركز تحقيقات هوايی شاهد،  ایران  در زمره معدود کشورهای دارای فناوری طراحی و ساخت بالگرد قرار گرفته است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از وزارت دفاع، سردار سرتیپ پاسدار قاسم تقی‌زاده، جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در آیین تحویل دهی بالگردهای شاهد به نیروی زمینی سپاه پاسداران با بیان اینکه مأموریت و فلسفه وجودی وزارت دفاع، پشتیبانی از نیروهای مسلح در تمامی حوزه های دفاعی است اظهار کرد: وزارت دفاع با عمل به منويات فرماندهی معظم كل قوا حضرت امام خامنه‌ای در سال "رونق توليد" و در راستای افزایش اقتدار، خودباوري و تكيه بر دانش بومی و عزم ملي، همزمان با هفته دفاع مقدس، چهار فروند بالگرد شاهد 278 و 285 ساخت متخصصان سازمان صنایع هوائی وزارت دفاع را تحویل نيروی زمينی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی داد.

وی گفت: متخصصان و نخبگان سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با مشارکت و بهره برداری از تمام ظرفیت های کشور اعم از شرکت های دانش بنیان، دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی و به خصوص مراکز علمی و فناوری سپاه دست به دست یکدیگر داده و با توجه به تحریم های ظالمانه موفق شدند با مدد گرفتن از سيد و سالار شهيدان و در ادامه راه شهدای انقلاب  در هشت سال دفاع مقدس به این دستاورد بزرگ ملی دست یابند.

سردار تقی زاده با تشریح مشخصات این بالگردها گفت: بالگرد شاهد 278 بالگردی 5 نفره با ماموريت های متنوعی از جمله  گشتی، شناسايي،تاکسی هوایی ،جابجايي فرماندهان،اسکورت و پشتيبانی نيروهای زمينی ،فيلمبرداري ، آموزشي  و امداد هوايي است و بالگرد شاهد 285 نیز يك بالگرد يك نفره با ماموريت تكور و رزم نزديك  بوده كه هر دو بالگرد در كلاس سبك با استفاده از يك پلتفرم مي باشند و چرخه محصولي آنها شامل  طراحي ،توليد و تعميرات و نگهداري كاملا بومي و به دست تواناي فرزندان كشور عزيزمان جمهوري اسلامي ايران ايجاد شده است.

جانشین وزیر دفاع طراحی بومی، افزایش عملکرد نسبت به بالگردهای مشابه در دنیا، کاهش هزینه تعمیرات و نگهداری و بومي سازي سامانه هاي مكانيكي ،هيدروليكي ، الكترواويونيكي و بدنه كل بالگرد را از دیگر ویژگی های بالگرد شاهد برشمرد.

وی افزود: این بالگردها با امکانات به روز، آماده آموزش نسل آینده خلبانان بالگردي، محافظت از مرزهاي كشور و رویارویی با دشمن در صحنه های نبرد درون مرزی را دارا می باشد .

وی خاطر نشان ساخت : بالگرد شاهد 278 با كاربري نظامي و تجاري اولين بالگرد كشور مي باشد كه با رعايت كليه الزامــات بين المللي موفــق به اخذ گواهينامه هاي طراحي نوع(Type Certificate)و  خط توليد(POA)  از سازمان هواپيمايي كشوري شده است.

سردار تقی زاده ادامه داد: با طراحی و ساخت این بالگردها توسط مركز تحقيقات هوايي شاهد،  ایران  در زمره معدود کشورهای دارای فناوری طراحي و ساخت بالگرد قرار گرفته است.

سردار تقی زاده در پایان تصریح کرد: رسیدن به قله های پیشرفت و افتخار، هدفی است که جوانان ایرانی آن را فتح کرده اند و به فضل الهی هیچ کس نتوانسته و نخواهد توانست توقفی در آن ایجاد کند.
انتهای پیام /

http://ana.ir/i/416978
جزو ۵ کشور برتر دنیا در حوزه موشک‌های ضد زره هستیم

جزو ۵ کشور برتر دنیا در حوزه موشک‌های ضد زره هستیم

ایران چه بالگرد و هواپیماهایی در اسکادران‌ نیروی دریایی خود دارد؟

ایران چه بالگرد و هواپیماهایی در اسکادران‌ نیروی دریایی خود دارد؟

حمله هکرها از طریق حساب‌های گوگل به فعالان یوتیوب

حمله هکرها از طریق حساب‌های گوگل به فعالان یوتیوب

موشک‌های ساخته‌ایم که در صورت حماقت آمریکا و صهیونیست‌ها آنها را شگفت‌زده می‌کنیم

موشک‌های ساخته‌ایم که در صورت حماقت آمریکا و صهیونیست‌ها آنها را شگفت‌زده می‌کنیم

جانشین وزیر دفاع منصوب شد

جانشین وزیر دفاع منصوب شد

مدیرعامل سازمان صنایع دفاع "سرتیپ تمام" شد

مدیرعامل سازمان صنایع دفاع "سرتیپ تمام" شد