پنجشنبه  08  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
سرلشکر صفوی در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه تهران:

خون شهدای حرم راه قدس را باز می‌کند/ ترامپ تلخ‌ترین دوره ریاست جمهوری آمریکا را ثبت می‌کند

جمعه 29 شهریور 1398 ساعت 12:15
دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: همانگونه که خون فرزندان شهید این ملت در هشت سال دفاع مقدس راه کربلا را باز کرد و اربعین هر سال میلیون‌ها نفر به زیارت سیدالشهدا می‌روند، خون شهدای حرم هم راه قدس را باز می‌کند.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه تهران که با موضوع هفته دفاع مقدس صورت گرفت، اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی و پیروزی دفاع مقدس ملت صبور ایران به رهبری ولایت فقیه و خون پاک شهیدان ملت بزرگ ایران، نظام سلطه جهانی را در غرب آسیا و جهان به هم ریخت.

وی افزود: این پیروزی‌ها نشئت‌گرفته از منطق و فلسفه عاشورای حسینی است. کربلای ایران در راستای کربلای حسینی معنا و مفهوم پیدا می‌کند و فرزندان این ملت در ارتش و سپاه و بسیج که در فکه و شلمچه و ... جنگیدند اگر روز عاشورا بودند کنار حسین (ع) قرار می‌گرفتند.

سرلشکر صفوی با اشاره به دیدار چند روز پیش موکب‌داران عراقی با مقام معظم رهبری تصریح: سال گذشته بعد از راهپیمایی اربعین به دیدار آیت‌الله ناصری دولت‌آبادی رفتم و از ایشان پرسیدم فلسفه راهپیمایی اربعین چیست؟ ایشان فرمودند یکی از شعارهای حضرت مهدی(عج) در زمان ظهور آن است که من فرزند حسین هستم. در این راهپیمایی چند میلیونی اربعین که سال به سال نیز بر شرکت‌کنندگان آن افزوده می‌شود هم مردم اول باید به امام حسین(ع) و قیامش معرفت پیدا کنند تا بعد بتوانند به معرفت حضرت مهدی (ع) برسند.

وی یالثارات الحسین را یکی از شعارهای یاران حضرت مهدی(عج) عنوان کرد و گفت: فلسفه عاشورا با فلسفه ظهور امام زمان(عج) پیوند دارد و آنچه در ۳۰ -۴۰ سال گذشته منطقه می‌بینیم از مسائل سوریه، فلسطین، عراق، یمن و البته پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس زمینه‌ای برای ظهور امام عصر(عج) است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا تصریح کرد: همان‌گونه خون فرزندان شهید این ملت در هشت سال مقدس راه کربلا را باز کرد و اربعین هرسال میلیون‌ها نفر به زیارت می‌روند خون شهدای حرم راه قدس را باز می‌کند.

سرلشکر صفوی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اینکه رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، بیان کرد: این وعده مقام معظم رهبری موضوعی است که خداوند متعال می‌خواهد روزیِ مسلمین جهان کند.

وی گفت: جبهه متحدان آمریکا امروز مجبور هستند از افغانستان و غرب آسیا عقب‌نشینی کنند، همانطور که ارتش سرخ اتحاد جماهیر شوروی بعد از 10 سال حضور در افغانستان توسط ملت افغان بیرون رانده شد، آمریکایی‌ها هم بعد از 18 سال توسط ملت مجاهد افغانستان همچون علف‌های هرزه از افغانستان بیرون رانده می‌شوند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با تأکید بر اینکه به نظر می‌رسد قدرت آمریکا در غرب آسیا رو به افول و نزول است،‌ گفت: رژیم صهیونیستی که یک زمانی شعار از نیل تا فرات را می‌داد ببینید به چه روزگاری رسیده است؟ شکست‌های رژیم صهیونیستی در 30 سال گذشته را دیده‌اید. دوستان دیگر آمریکا مانند برخی کشورهای عربی که در یک راهبرد غلط راهبرد برای فروش میلیاردها دلار در فکر اینها انداختند، با تجاوز به یمن مظلوم و پنج سال کشتار مردم مظلوم یمن و حتی محاصره بنادر حدیده و عدن که مواد غذایی و دارویی را به مردم یمن نرساند، آیا این دو کشور عربی پیروز شدند یا مجبور هستند از منطقه مظلوم یمن عقب‌نشینی کنند.

سرلشکر صفوی با بیان اینکه پیشنهاد می‌کنم خردمندان کشورهای عربی تاریخ ملت شجاعت یمن را بخوانند، گفت: ملت یمن چندین هزار نیروهای مصری را که در سال 1963 تا 67 این کشور را اشغال کرده بودند، کشتند و آنها را بیرون کردند. آن زمان ملک فیصل پادشاه عربستان و جمال عبدالناصر رئیس جمهور مصر بود، لذا هم عربستان و هم مصر تاریخ شجاعت ملت یمن را می‌دانند.

وی تأکید کرد: عملیاتی که یمنی‌ها در مقابل کسانی که فرزندان آنان را می‌کشند، انجام می‌دهند، دفاع مشروع است. واقعیت این است که آمریکا و متحدانش و متجاوزان به فلسطین و یمن از نظر اقتصادی و نظامی و در سیاست‌ها و راهبردهای غلط فرسوده و خسته شده‌اند و اعتبارشان از بین رفته است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان اینکه اکنون دو جبهه بازیگران اصلی منطقه هستند، یکی جبهه مقاومت و جبهه دیگر آمریکا و متحدانش، گفت: این دو جبهه را با یکدیگر مقایسه کنید، شما رهبری شجاعانه سیدحسن نصرالله در لبنان را با رهبری نخست وزیر رژیم صهیونیستی مقایسه کنید و ببینید کدامشان حرفش حق‌طلبانه و عدالت‌خواهانه است؟ آیا رهبران جبهه مقاومت از نظر عقلانیت و قدرت نفوذ مردمی با رهبران این کشورها قابل قیاسند؟

سرلشکر صفوی با تأکید بر اینکه یکی از پرافتخارترین صحنه‌های جمهوری اسلامی ایران طی 200 سال گذشته آن است که در دل معادله و توازن منطقه‌ای قرار گرفتند که در پیروزی‌های آن حرف اول را می‌زنند  خاطرنشان کرد:  ملت ایران و رهبر معظم انقلاب همواره به دنبال صلح و ثبات در منطقه و جهان بوده و هستند اما نه آن صلحی که پمپئو در دیدار از عربستان از آن نام برده است. این‌ها می‌خواهند افکار عمومی را فریب دهند. پمپئو پیش از این رئیس CIA بوده، کار آنها فریب مردم و خدعه است. آمریکایی‌ها می‌دانند قدرت نوظهور جبهه مقاومت در حال اوج‌گیری و قدرت آمریکا و طرفدارانش در اوج افول  است. آنان در منطقه غرب آسیا و سیاست نسبت ایران با شکست مواجه شده‌اند.

وی تصریح کرد: آمریکا چه در مقیاس جهانی،  در تک‌قطبی سازی و هژمونی قدرت با شکست مواجه شدند و قدرت به سمت چندقطبی شدن حرکت می‌کند و آنان در مقابله با ایران با شکست مواجه شدند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا تأکید کرد: ترامپ به سرنوشت 6 رئیس جمهور پیش از خود که آمدند و رفتند و همگی نتوانستند اراده سیاسی خود را بر ملت ایران تحمیل کنند، نگاه کند. ترامپ نیز با حسرت تسلیم کردن ملت ایران به تاریخ پیوست. رهبری قدرتمند و خردمندانه مقام معظم رهبری و ملت ایران سد تحریم‌های ظالمانه را خواهد شکست و غرور و تکبر سیاستمداران غربی را لگدمال می‌کند.

سرلشکر صفوی اضافه کرد: ملت مؤمن، مقتدر و صبور ایران پس از 30 سال که از پایان جنگ می‌گذرد درس عزت و اقتدار و پیشرفت را به مردم جهان آموخته و مردم جهان ملت ایران را ستایش می‌کنند،‌ دولت و ملتی نتوانسته این حجم از بحران‌های داخلی و خارجی را مانند ترورها، فتنه های 77 و 88 را کنترل و بر آنان غلبه کند. آمریکایی‌ها انواع تهیه‌ها را برای ترور رهبران ایران و تحمیل جنگ و هم اکنون محاصره اقتصادی انجام دادند،‌ اما در همه قضایا شکست خوردند و در یک مقابله به مثل در جریان‌های اخیر ترامپ بداند ملت ایران یک ملت و یک قدرت الهی و شکست ناپذیر است.

وی با تأکید بر اینکه ملت ایران از این تنگنای اقتصادی عبور می‌کند، گفت: میراث ترامپ از ریاست جمهوری آمریکا و ظلم‌های او به ملت ایران و سایر ملت‌های منطقه جز شکست، انزوا و اختلاف با متحدان تاریخی خود ثمری نخواهد داد و ترامپ تلخ‌ترین دوره ریاست جمهوری آمریکا خواهد شد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا بیان کرد: وی در نتیجه ظلم‌هایی که به ملت ایران و دیگر ملت‌های مسلمان و غیرمسلمان کرده است، دچار بدعاقبتی می‌شود و ملت بزرگ ایران پس از گذشت ۳۰ سال از دوران عزتمند دفاع مقدس با یک روحیه صبورانه و شجاعانه و با داشتن رهبری مقتدر، خردمند و شجاع و با حفظ اتحاد و انسجام قوای سه‌گانه و در یک ائتلاف با جبهه مقاومت اسلامی، با داشتن نیروهای نظامی هوشمند و قدرتمند، قادر است از انقلاب اسلامی و امنیت کشور و منافع ملی و منافع منطقه‌ای خود دفاع کند و پاسخگوی همه سناریوهای تهدید باشد.

سرلشکر صفوی گفت: با عنایت خداوند متعال و توجهات حضرت ولی عصر، با عبور افتخارآمیز از مشکلات کنونی، از این تنگناها عبور کند و پیروزی را به آغوش بگیرد و به یاری خدا یک کشور مستقل، آباد، پیشرفته، با امنیت، با رفاه و آسایش را شکل دهد و تمدن نوین اسلامی را محقق کند.

وی تأکید کرد: به عنوان یکی از فرزندان دفاع مقدس صادقانه با شما صحبت می‌کنم و بشارت و امید می‌دهم که ساختن تمدن نوین اسلامی شدنی است. در هفته آینده بیش از چهار میلیون دانشجو و 14 میلیون دانش‌آموز می‌خواهند به مدارس و دانشگاه‌ها بروند، تاریخ تمدن‌های بزرگ بشری نشان داده که بروز و ظهور قدرت‌های فرهنگی- تمدنی و ایجاد تغییر در ساختار و شاکله قدرت‌های فعلی جهان و ترسیم نقشه سیاسی جدید جهان در دهه‌های آینده بدون پشتوانه فلسفی و فکری و اعتقادی شدنی نیست.

مشاورعالی فرمانده معظم کل قوا اظهار کرد: رخدادهای عظیم سیاسی، اقتصادی و علمی که توانستند جهان را تغییر بدهند همواره بر بستر و پایه یک جهان‌بینی و برخوردار از منظومه‌های فکری، ارزشی، اخلاقی و انسانی و مبتنی بر فطرت بشری استوار بوده‌اند. همه تحولات عمیق آینده را باید در ریشه‌های فلسفی، اخلاقی، فرهنگی و ایدئولوژی‌های پیشران و الهام‌بخش انسانی و صلح و عدالت‌خواه جستجو کرد.

سرلشکر صفوی تصریح کرد: هرچه بناهای اعتقادی و انسانی که تکیه‌گاه مستحکم تغییرات رخدادهای آینده هستند قوی‌تر باشند،  نظام های سیاسی، اقتصادی و امنیتی برآمده از آنها هم از پیش برندگی و تداوم و جاودانگی بیشتر برخوردار هستند.

وی اظهار کرد: انقلاب اسلامی و مجموعه ملت‌ها و کشورهای اسلامی مشتمل بر ۵۷ کشور و مسلمانان ساکن در سایر کشورهایی که عضو سازمان همکاری اسلامی نیستند، دارای آنچنان ظرفیت‌ بی‌نظیر از توانمندی‌های فکری، انسانی و اقتصادی و ژئوپلتیکی هستند که می‌توانند با الهام‌گیری از اسلام ناب محمدی و الگوگیری از انقلاب اسلامی و دولت جمهوری اسلامی، با یک همکاری نزدیک و همگرایی، بتوانند تمدن نوین اسلامی را تحقق بخشند و هندسه قدرت جهانی را به نفع ملت‌ها و کشورهای اسلامی تغییر بدهند و یک قطب قدرت تمدنی در قرن حاضر بر اساس عدالت و صلح‌خواهی در مقیاس منطقه‌ای و جهانی تشکیل دهند.

مشاورعالی فرمانده معظم کل قوا گفت: ملت ایران الگویی برای سایر ملت‌های اسلامی هستند. آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها و انگلیسی‌ها تلاش کردند دو دولت جعلی را، یکی در افغانستان و یکی در عراق، مقابل انقلاب اسلامی بر سرکار بیاورند، اما هر دو با شکست مواجه شدند اما آن دولتی که باقی ماند، دولت برآمده از رأی مردم بود.

سرلشکر صفوی تأکید کرد: با هوشمندی، استواری ملت ایران و مجاهدت‌های فراموش ناشدنی ۲۰۰ هزار شهید، ۳۰۰ هزار جانباز و ۴۰ هزار آزاده، پس از گذشت ۳۰ سال از دفاع مقدس، ملت ایران و انقلاب اسلامی به قدرت منطقه غرب آسیا تبدیل شده است و این قدرتی قدرت شکست‌ناپذیر است و اگر آمریکایی‌ها به فکر توطئه‌ای باشند، ملت ایران از دریای مدیترانه گرفته تا دریای سرخ و اقیانوس هند به آنها پاسخ خواهند داد.

وی افزود: آمریکایی‌ها سخنان سید حسن نصرالله را جدی بگیرند. هر حرکت ضد ایرانی منطقه را دچار دگرگونی می‌کند. آمریکایی‌ها خوب می‌دانند ایران از رهبری خردمند و شجاع و از نیروهای مسلح قدرتمند برخوردارست و سیاست ایران سیاست ایجاد صلح و امنیت پایدار در منطقه غرب آسیا با خروج نیروهای تجاوزگر بیگانه است. این سیاست رهبری و دولت جمهوری اسلامی است و امیدواریم که دشمنان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای ما بدانند که ایران قصد تهاجم و کشورگشایی ندارد بلکه به دنبال استقرار صلح و امنیت پایدار و البته مدافع حق ملت‌های اسلامی است.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا تصریح کرد: رهبر انقلاب اسلامی فرمانده کل قوای ایران نیست بلکه فرمانده نیروهای مدافع بلاد اسلامی فلسطین، سوریه و یمن است و وقتی می‌گوییم مرجع تقلید و رهبر انقلاب اسلامی مفهومش این است.

سرلشکر صفوی گفت: تمدن نوین اسلامی با عنایت خداوند متعال زمینه ساز ظهور حضرت بقیة‌الله خواهد شد.

انتهای پیام/4034/پ

http://ana.ir/i/416361
سرلشکر صفوی به‌عنوان رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس منصوب شد

سرلشکر صفوی به‌عنوان رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس منصوب شد

جابری انصاری برای تسهیل مراسم اربعین به عراق رفت

جابری انصاری برای تسهیل مراسم اربعین به عراق رفت

آمریکا معنی نفوذ ایران را به‌خوبی می‌داند/ سیاست‌مداران آمریکایی اهل خدعه و فریب هستند

آمریکا معنی نفوذ ایران را به‌خوبی می‌داند/ سیاست‌مداران آمریکایی اهل خدعه و فریب هستند

حجت‌الاسلام صدیقی امامت جمعه این هفته تهران را برعهده دارد

حجت‌الاسلام صدیقی امامت جمعه این هفته تهران را برعهده دارد

از تشکیل کمیته انقلاب تا تأسیس نیروی پهپادی/ ساختار نیروی نظامی و امنیتی ایران بعد از انقلاب اسلامی چگونه است؟

از تشکیل کمیته انقلاب تا تأسیس نیروی پهپادی/ ساختار نیروی نظامی و امنیتی ایران بعد از انقلاب اسلامی چگونه است؟

وزیر دفاع خط تولید ذخیره‌سازهای پیشرفته دفاعی را افتتاح کرد

وزیر دفاع خط تولید ذخیره‌سازهای پیشرفته دفاعی را افتتاح کرد

آمریکا صحنه گردان فتنه‌هاست/ مدرسه عاشورا سبب تولد سوریه پیروز، لبنان خط‌شکن و بحرین ایستاده شد

آمریکا صحنه گردان فتنه‌هاست/ مدرسه عاشورا سبب تولد سوریه پیروز، لبنان خط‌شکن و بحرین ایستاده شد

برخی می‌خواهند با استفاده از انتخابات جامعه را دو قطبی کنند/ شورای نگهبان در انتخابات از مرّ حق کوتاه نیاید

برخی می‌خواهند با استفاده از انتخابات جامعه را دو قطبی کنند/ شورای نگهبان در انتخابات از مرّ حق کوتاه نیاید

ملت ایران وعده‌های پوچ اروپا را قبول ندارد/ مذاکرات کش‌دار با غربی‌ها پذیرفتنی نیست

ملت ایران وعده‌های پوچ اروپا را قبول ندارد/ مذاکرات کش‌دار با غربی‌ها پذیرفتنی نیست