دوشنبه  18  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
سرلشکر سلامی:

هیچکس با آمریکا مذاکره نمی‌کند/ پیش‌شرط‌‌های آمریکا برای مذاکره؛ ترفند ناموفق عملیات روانی

جمعه 15 شهریور 1398 ساعت 14:39
فرمانده کل سپاه پاسدران انقلاب اسلامی گفت: هیچکس با آمریکا مذاکره نمی‌کند زیرا مذاکره، بازی در میدان دشمن و هدف اوست و هیچکس دشمن را در مسیر رسیدن به هدف یاری نمی‌کند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از سپاه نیوز، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع فرماندهان و کارکنان سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با تسلیت و تعزیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش؛ سپاه را نتیجه و امتداد عاشورای حسینی توصیف کرد و گفت: سرشت سپاه پاسدران و گِل وجود سپاه از گُل وجود عاشورا ریشه گرفت، آن زمان که آب روی آب ریخته شد و دستان بزرگ‌مرد تاریخ قطع شد سپاه شکل گرفت.

وی عاشورا را بزرگ‌ترین حجت جاودان تاریخ دانست و افزود: عاشورا حادثه‌ای نیست که در زمان متوقف شود، این حجت آن‌قدر بلند است که از هر نقطه هستی دیده می‌شود و درس‌های آن حقیقت‌های زنده‌ای هستند که سعادت بشر به آن‌ها متکی است.

فرمانده کل سپاه پاسدران انقلاب اسلامی با اشاره به درس‌ها و عبرت‌های عاشورا، گفت: یکی از عبرت‌های فراموش ناشدنی عاشورا این است که اگر جامعه‌ای امام خود را نشناسند و اسیر جهل شوند، تماشاگر شهادت امام خود و اسارت خانواده او خواهند شد و عاشورا به ما می‌گوید به هیچ بهانه‌ای نمی‌توان میدان جهاد را ترک کرد.

وی تصریح کرد: اگر لباس سپاه را برتن کرده‌ایم این لباس دژ مستحکم دفاع از ملت، وطن و اسلام عزیز است و اگر ملتی ترک جهاد کند خداوند بر او لباس ذلت می‌پوشاند.

سردار سلامی اضافه کرد: امروز همه ما مکلف به دفاع از اسلام، حرمت مسلمانان و آزادسازی آنان از بردگی جاهلیت مدرن هستیم.

سلامی در ادامه با اشاره به تقابل نظام سلطه‌گر و جاهلی امریکا و متحدانش علیه انقلاب و نظام اسلامی و تأکید بر اینکه ایران تنها کشوری است که آمریکا اعتبار از دست‌ رفته خود را در مذاکره با مقامات او می‌بیند گفت: البته هیچ‌کس با آمریکا مذاکره نمی‌کند زیرا مذاکره، بازی در میدان دشمن و هدف اوست و هیچ‌کس دشمن را در مسیر رسیدن به هدف یاری نمی‌کند.

وی افزود: ما آموخته‌ایم برطرف کردن مشکلاتمان از طریق دشمن ناممکن است ما می‌دانیم راه‌حل مشکلاتمان از درون اراده‌ها و باورهای جوانان این دیار می‌گذرد.

فرمانده کل سپاه با اشاره به 12 پیش‌شرط اولیه آمریکایی‌ها برای مذاکره با ایران گفت: آن ۱۲ شرط آمریکایی‌ها برای مذاکره کجاست؟ و امروز آمریکا نشان می‌دهد که بسیار کوچک‌تر از آن است که در عملیات روانی دیده می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه ایران امروز صاحب قدرت و منبع و چشمه ساری از تولید قدرت است، تصریح کرد: اصل قدرت در سخت‌افزارها نیست بلکه در ایستادگی است که تولید قدرت می‌کند و ما امروز صاحب این قدرت و تفکر هستیم.

فرمانده کل سپاه تأکید کرد: ما تا آخر ایستاده‌ایم و متعهد هستیم پرچم‌ها را برافراشته نگه‌داریم و تا فتح نهایی پیش برویم؛ زیرا یقین داریم پیروزی و اقتدار این ملت شریف نتیجه این استقامت خواهد بود.

فرمانده کل سپاه در ادامه با اشاره به اینکه مدعیان دروغین دنیا آمده بودند تا ثابت کنند بنام اسلام نمی‌توان حکومت تشکیل داد و مستقل از اراده قدرت‌ها ایستاد، افزود: اما در مقابل اثبات شد که می‌توان با تکیه بر اسلام و دین خدا تحت تأثیر رهبران الهی و ولیان فقیه با دشمنان بزرگ جنگید، پیروز شد، پیش رفت و آسیب ندید.

سردار سلامی اضافه کرد: هنر انقلاب تبدیل نظریه اثبات‌شده امکان پیروزی بر قدرت‌های بزرگ و تبدیل آن به یک حکم در زمین بود.

فرمانده کل سپاه گفت: ما منطق غلبه بر دشمن را بر اساس تعالیم پیشوایان بزرگ انقلاب، یعنی امام راحل و رهبری حکیم، دوراندیش و مسلط بر افکار دشمنان آموختیم و توانستیم همه دسیسه‌ها و جنگ‌ها را با معنای شکست برای دشمنان تفسیر کنیم.

وی با بیان اینکه همه دشمنان آمده‌اند با تحریم، ملت ما را از جهاد بازدارند اما کشور قتلگاه تحریم سیاسی دشمن شده است، افزود: تحریم اقتصادی نتوانسته ملت ما را از ادامه جهاد بزرگ خود بازدارد و به‌رغم خواست دشمنان، هیچ‌یک از شهرهای ما چهره یک شهر منطبق با تحریم‌های جهانی را ندارد و مسیر توسعه برای آن‌ها در پیش است.

فرمانده کل سپاه پاسدران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانش بوشهر را سرزمین بیرق‌دار جهاد با استعمار، درگذشته و حال معرفی کرد و گفت: تاریخش نشان می‌دهد که مردمان این دیار صاحب این تفکر، باور، فرهنگ و عقیده‌اند و تاریخش شاهد دفن شدن رؤیای استعمارگران است و گورستان انگلیسی گواه این مدعاست.

سردار سلامی با تأکید بر اینکه مردان این دیار شکست دادن دشمن را هنرمندانه می‌دانند و رسالت انقلابی خود را در این نبرد تمام عیار به‌خوبی می‌شناسند، گفت: این ملت در یک تاریخ چهل ساله قدرت گرفته است آن‌هم قدرتی که توانسته ابتکار عمل و میدان را از قدرت‌های بزرگ از نظر شاخص‌های ظاهری در عالم بگیرد و بلاد اسلامی را میدان جهاد کند و پیشانی بندهای جهاد را بر جبین جوانان اسلام از شرق تا غرب گره بزند.

فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه امروز تعامل سیاسی با ایران اسلامی برای جهان یک نشان افتخار و برای آمریکایی‌ها یک آرزوست، تصریح کرد: همه آرزوهای رئیس‌جمهور آمریکا، مذاکره چنددقیقه‌ای با یکی از مقامات جمهوری اسلامی ایران است.

انتهای پیام/4082/

 

http://ana.ir/i/414359
تخت روانچی: مذاکره با آمریکا منتفی است

تخت روانچی: مذاکره با آمریکا منتفی است

تسلیم شدن و سازش در قاموس ما نیست/ مسائل ما از طریق دشمنان حل نمی‌شود

تسلیم شدن و سازش در قاموس ما نیست/ مسائل ما از طریق دشمنان حل نمی‌شود

آمادگی همکاری با دولت در زمینه طرح‌های دفاعی برای حفاظت از مردم را داریم

آمادگی همکاری با دولت در زمینه طرح‌های دفاعی برای حفاظت از مردم را داریم

سرلشکر سلامی: دشمنان ایران تنها از بخش کوچکی از واقعیت توان دفاعی کشورمان اطلاع دارند

سرلشکر سلامی: دشمنان ایران تنها از بخش کوچکی از واقعیت توان دفاعی کشورمان اطلاع دارند

اشراف کاملی بر مرزها داریم/  ساخت و راه‌اندازی مجتمع معدن مس سونگون یک شاهکار ملی است

اشراف کاملی بر مرزها داریم/ ساخت و راه‌اندازی مجتمع معدن مس سونگون یک شاهکار ملی است

ایران حضور بیگانگان را در خلیج فارس نافی امنیت می‌داند

ایران حضور بیگانگان را در خلیج فارس نافی امنیت می‌داند