دوشنبه  05  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

امیر حاتمی: دغدغه معیشت و مسکن نیروهای مسلح رفع می‌شود

سه شنبه 12 شهریور 1398 ساعت 11:48
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: این اطمینان را می‌دهیم تا دغدغه معیشت و مسکن کارکنان نیروهای مسلح که در راه استقلال، عزت و افتخار جمهوری اسلامی ایران جان خود را در طبق اخلاص گذاشته‌اند، رفع شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، نخستین نشست استانی مشترک نیروهای مسلح و ادارات کل وزارت راه و شهرسازی در اجرای تفاهم‌نامه ساخت و تأمین ۱۰۰ هزار واحد مسکونی با حضور امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع،  محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، سردار ابن الرضا معاون منابع انسانی وزارت دفاع، مدیران بنیاد تعاون سازمان های نیروهای مسلح، نمایندگان ستاد کل و مدیران کل وزارتخانه‌های دفاع و راه و شهرسازی در سالن شهدای ساصد وزارت دفاع برگزار شد.

امیر سرتیپ حاتمی در این مراسم، با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و با قدردانی از تمامی کسانی که در وزارتخانه‌های دفاع و راه و شهرسازی و مجموعه نیروهای مسلح برای موضوع «مسکن» در حال تلاش هستند، اظهار کرد: موضوع مسکن را از هر منظر که به آن نگاه کنیم بسیار موضوع مهم و قابل توجه  است.

وی با اشاره به جلسه اخیری که هیئت دولت در محضر رهبر انقلاب اسلامی، گفت: مقام معظم رهبری  اولین موضوع مهم در حوزه ملی را اقتصاد عنوان کردند که موضوع مسکن به‌عنوان پیشران بخش اقتصاد از مهمترین موضوعات مورد توجه ایشان بود.

وزیر دفاع با بیان اینکه نیروی انسانی عنصر اصلی تولید قدرت بازدارندگی است، گفت: از منظر نگاه دستگاهی اهمیت موضوع مسکن برای وزارتخانه‌های دفاع و راه و شهرسازی قابل چشم‌پوشی نیست و ما رسالت خود می‌دانیم برای نیرویی که در راه استقلال، عزت و افتخار جمهوری اسلامی ایران جان خود را در طبق اخلاص گذاشته است، این اطمینان را بدهیم که دغدغه معیشت و به‌ویژه مسکن را برای وی مرتفع کنیم.

حاتمی با بیان این‌که امروز در حوزه درمان، خدمات قابل قبولی به نیروهای مسلح ارائه می‌شود و با زیرساخت‌های انجام‌گرفته در حوزه خدمات درمانی به نوعی این موضوع حل شده است، افزود: اگر از منظر فردی به موضوع مسکن نگاه کنیم، قطعاً تک‌تک افراد اگر دغدغه درمان نداشته باشند یکی از اساسی‌ترین اولویت‌های آنها خانه‌دار شدن است.

وی با بیان این‌که از منظر ملی رونق تولید مسکن می‌تواند راهگشای بسیاری از صنایع در این حوزه باشد، گفت: امروز بحث تولید مسکن یکی از مهمترین دغدغه‌های دولت است و ما نیز در این فضا باید با برنامه‌ریزی درست گامی اساسی در کاهش این دغدغه ملی برداریم تا بتوانیم به موضوع تأمین مسکن به‌عنوان یک «حرکت ملی تمام‌بُرد» اقتصادی، ملی، دستگاهی، فردی و... جامعه عمل بپوشانیم.

وزیر دفاع در ادامه با بیان این‌که آحاد جامعه ازجمله کارکنان نیروهای مسلح از یک طرف و همه مسئولان ازجمله مسئولان نیروهای مسلح و وزارت راه از سوی دیگر در موضوع تأمین مسکن نقش دارند یادآور شد: هر دو وزارتخانه با همبستگی و انسجام بین خود و سایر نیروهای مسلح باید اهتمام جدی و همگانی در انجام این کار مهم داشته باشند.

وی افزود: سازمان‌های مسئول در خصوص تأمین مسکن باید از طریق  هم‌افزائی در فرایند انجام کارها اعم از حوزه ستادی و اجرایی نهایت تلاش خود را به‌کار گیرند.

وزیر دفاع با تأکید بر سرعت و دقت در روند اجرای تفاهم‌نامه با رعایت ضوابط، مقررات و اخذ مجوز‌های لازم گفت: باید با همکاری میان نیروهای مسلح و وزارت راه در استان‌ها از طریق تعامل اثربخش و ایجاد ادبیات مشترک و نگاهی صحیح به کار با هدف برد-برد همه ارکان و اجزای موظف پای کار بیایند.

حاتمی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که برای تحقق ساخت و تأمین ۱۰۰ هزار واحد مسکونی نیروهای مسلح همه بخش‌های مربوطه بایستی توانمندی‌ها، تجربیات، استعدادهای سازمانی و تجهیزات خود را به میدان آورند افزود: با توجه به اینکه جامعه هدف این تفاهم‌نامه افراد متوسط به پایین و کم در آمد سازمان‌ها هستند؛ لذا باید از ظرفیت‌ها به‌خصوص ظرفیت‌های مسکن مهر و زمین‌های ارزان‌قیمت و بدون مسئله، ظرفیت‌های شهرهای جدید و همه جاهایی که امکان خانه‌دار کردن مخاطبان تفاهم‌نامه وجود دارد استفاده کرد.

وی در پایان تصریح کرد: هر گونه تعامل و انعقاد قرار داد و یا اخذ تسهیلات اعم از زمین و منابع مالی و همچنین واحدهای آماده، بایستی در قالب این تفاهم‌نامه به‌نحوی انجام گیرد که امکان رصد و پایش و گزارش‌گیری و گزارش‌دهی به محضر فرماندهی معظم کل قوا باشد.

وزارت راه پای اجرای طرح تأمین مسکن کارکنان نیروهای مسلح ایستاده است

در ابتدای این مراسم محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در سخنانی تأکید کرد: امیدواریم با گام‌های پرشتاب و ماندگاری که در رونق بخشیدن به تولید مسکن برمی‌داریم سهم منظمی از جریان تولید مسکن را عهده‌دار شویم تا علاوه بر کارکنان نیروهای مسلح سایر مردم نیز بتوانند از تولیدات مسکن بهره‌مند شوند.

وی اظهار کرد: وزارت راه‌ و شهرسازی تمام‌عیار پای اجرایی و عملیاتی کردن طرح تأمین مسکن کارکنان نیروهای مسلح ایستاده است؛ بنابراین انتظار این است تا همکاری گسترده‌تری انجام گیرد و کار عملیاتی دقیق و طبق زمان‌بندی دنبال شود.

وزیر راه و شهرسازی در پایان گفت: در اجرای این طرح به نقشه‌های معماری توجه شود بدین معنا که معماری واحدهای مسکونی فوق باید از نظر فرهنگ ایرانی اسلامی شاخص باشند و ویژگی قابلیت زندگی در آنها لحاظ شده باشد.

انتهای پیام/4079/

http://ana.ir/i/413871
طرح‌ جامع «دولت» برای تولید «مسکن» با متراژ 30 متر کفاف کمبودها را نمی‌کند

طرح‌ جامع «دولت» برای تولید «مسکن» با متراژ 30 متر کفاف کمبودها را نمی‌کند

همکاری وزارت دفاع و معاونت علمی ریاست جمهوری پیشرفت‌های چشمگیر فناورانه را سبب شده است

همکاری وزارت دفاع و معاونت علمی ریاست جمهوری پیشرفت‌های چشمگیر فناورانه را سبب شده است

همه مؤلفه‌های تولید امنیت و قدرت را به صورت هماهنگ توسعه دادیم

همه مؤلفه‌های تولید امنیت و قدرت را به صورت هماهنگ توسعه دادیم

رژیم صهیونیستی زبانی به غیر از زور را درک نمی‌کند

رژیم صهیونیستی زبانی به غیر از زور را درک نمی‌کند

نشست هماهنگی ساخت و تأمین 100 هزار مسکن نیروهای مسلح

نشست هماهنگی ساخت و تأمین 100 هزار مسکن نیروهای مسلح

طرح مردم‌یاری در مناطق سیل‌زده غرب کشور ادامه دارد

طرح مردم‌یاری در مناطق سیل‌زده غرب کشور ادامه دارد

از سرنوشت 60 هزار واحد مسکن مهر تا قیمت بنزین در سال آینده

از سرنوشت 60 هزار واحد مسکن مهر تا قیمت بنزین در سال آینده