دوشنبه  25  شهریور  1398
شنبه , 02 شهریور 1398 ساعت 13:40

سردار تقی‌زاده:

موشک‌های ساخته‌ایم که در صورت حماقت آمریکا و صهیونیست‌ها آنها را شگفت‌زده می‌کنیم

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به توانمندی موشکی ایران گفت:البته موشک‌های بسیاری تولید کرده‌ایم که بنابر مصالح و ملاحظات امنیتی رسانه ای نمی‌شود اما در صورت حماقت آمریکا و رژیم صهیونیستی آنها را شگفت زده خواهیم کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، سردار قاسم تقی‌زاده در همایش بزرگداشت خانواده های وزیران شهید و خانواده‌های شهدای کارمند که صبح امروز شنبه در دانشگاه صنعتی مالک اشتر برگزار شد، اظهار کرد: قبل از انقلاب آلمان دو پروژه آرپی جی و کاتیوشا در ایران داشت که با انقلاب کار را رها و ایران را ترک کردند.

وی افزود: در جنگ تحمیلی به خوبی متوجه شدیم که کشورها مختلف به ما سلاح نمی‌دهند و اگر بدهند بسیار گرانتر از قیمت واقعی است، به همین دلیل کارکنان وزارت دفاع همت خود را افزایش و صنایع مختلفی را ایجاد کردند.

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در ابتدا تنها کار مهندسی معکوس صورت می گرفت اما در مرحله بعد با تحقیق و پژوهش ۷۷۰ سلاح بومی تولید و به کار گرفته شد؛ به‌عنوان مثال در عرصه موشکی دو سیستم موشکی سوخت جامد و مایع تولید شد و امروز به فضل الهی موشک های نقطه زن بسیار دقیق و نقطه زنی تولید شد که در هدف قرار دادن پایگاه‌های داعش همگان شاهد توان موشکی ما بودند.

تقی‌زاده افزود: در بعد بُرد موشکی متناسب با شعاع تهدیدات تا هزار و  800 کیلومتر موشک‌های بالستیک و کروز تولید کرده‌ایم که موشک‌های کروز تولید ایران بسیار دقیق تر از موشک نمونه آمریکایی است.

وی افزود: البته موشک‌های بسیاری تولید کرده‌ایم که بنابر مصالح و ملاحظات امنیتی رسانه ای نمی‌شود اما در صورت حماقت آمریکا و رژیم صهیونیستی آنها را شگفت زده خواهیم کرد.

جانشین وزیر دفاع با اشاره به دستاوردهای این وزارت خانه در حوزه هوا، گفت: تاکنون جنگنده کوثر و کوثر ۸۸ را که یکی قابلیت رزمی و دیگری از قابلیت آموزشی برخوردار است را به تولید رسانده ایم.

تقی‌زاده ادامه داد: امروز ایران اسلامی جزء ۶ کشور برتر سازنده موشک‌های ضد تانک است و در حوزه تانک نیز جزء چهارمین کشور سازنده تانک پیشرفته در سطح جهان هستیم؛ امروز تانک «کرار» ما در برابر موشک های ضد تانک مقاوم است و این قابلیت بسیار مهمی است که به آن دست یافته ایم.

وی گفت: در حوزه رزم انفرادی سلاح مسلسل تولید ایران نسبت به نمونه آمریکایی آن ۲۰ درصد قدرت تخریب و دقت بیشتر دارد. در حوزه رادار نیز توانسته ایم رادار کاووش را که از قابلیت های بسیاری برخوردار است بسازیم و در سیستم پیشرفته پدافندی باور ۳۷۳ از آن استفاده می کنیم.

جانشین وزیر دفاع با اشاره به دستاوردهای کشور در حوزه پدافند گفت: در حوزه پدافند ارتفاع پست، از سامانه موشکی عقاب با برد ۱۲ کیلومتر استفاده می کنیم که این سامانه هم در برابر جنگنده ها و پهپادها و هم در برابر موشک های کروز قابلیت مقابله دارد. همچنین در برد متوسط از موشک صیاد ۲ با برد ۶۰ کیلومتر و ارتفاع پروازی ۲۷ کیلومتر استفاده می کنیم.

سردار تقی‌زاده در ادامه با اشاره به مراسم رونمایی از سامانه باور ۳۷۳ توسط رئیس‌جمهور گفت: سامانه پدافندی باور۳۷۳ سبک جدیدی در سیستم های پدافندی دنیا است که قادر است اهداف را تا فاصله ۱۲۰ کیلومتری با ارتفاع پرواز ۲۷ کیلومتر مورد اصابت قرار دهد. این سامانه قادر به شناسایی و رهگیری و شکار هواپیماهای رادار گریز و موشک های کروز و سامانه های پهپادی است.

وی تصریح کرد : اینکه فرماندهی معظم کل قوا می فرمایند که علت آنکه آمریکایی ها با ما جنگ نخواهند کرد،  قدرت دفاعی ماست که توسط فرزندان ملت ایران طراحی و تولید شده است.

جانشین وزیر دفاع با اشاره به همکاری نزدیک این وزارت خانه با مراکز آموزشی و علمی گفت: چندین هزار پروژه تحقیقاتی با دانشگاه ها داریم و در این حوزه افزایش دقت، قدرت و تاثیرگذاری سلاح ها را در دستور کار خود قرارداده‌ایم، تمامی دستاوردها و سلاح تولید داخل و متناسب با نیاز نیروهای مسلح و جغرافیای تهدید است.

انتهای پیام/4082/

http://ana.ir/i/411955
آمریکا به دنبال باج‌گیری جدید است/در برقراری امنیت کوتاه نمی‌آییم

آمریکا به دنبال باج‌گیری جدید است/در برقراری امنیت کوتاه نمی‌آییم

عیدی بازنشستگان امشب واریز می‌شود

عیدی بازنشستگان امشب واریز می‌شود

جانشین وزیر دفاع منصوب شد

جانشین وزیر دفاع منصوب شد

مدیرعامل سازمان صنایع دفاع "سرتیپ تمام" شد

مدیرعامل سازمان صنایع دفاع "سرتیپ تمام" شد