سه شنبه  26  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
در بیمارستان بقیةالله الأعظم (عج) مطرح شد؛

روایت جالب سردار فدوی از ماجرای بازداشت تفنگداران آمریکایی

دوشنبه 28 مرداد 1398 ساعت 16:06
جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روایت جالبی از ماجرای بازداشت تفنگداران آمریکایی بیان کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از سپاه‌نیوز، سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در مراسم بزرگداشت روز پزشک که در بیمارستان بقیةالله الأعظم (عج) برگزار شد ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن روز پزشک، اظهار کرد: پزشک نقشی مهم و کلیدی در جامعه دارد و در اهمیت این جایگاه همین بس که تمام اقشار جامعه با پزشک در ارتباط هستند و به خدمات پزشکی نیاز پیدا می‌کنند.

وی با بیان اینکه پزشکان تکلیف بزرگی بر دوش دارند، افزود: پزشکان شاغل در سپاه از دو وجه تکلیف بزرگی بر دوش دارند؛ نخست اینکه پاسدار هستند و به فرموده حضرت امام خمینی(ره) پاسداری شغل نیست و یک وظیفه است و دوم اینکه این عزیزان پیش از آنکه پزشک باشند، حکیم هستند و شخصی که این دو عنوان را دارد برای خدمت خالصانه به مردم احساس مسئولیت می‌کند.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: خدمات خالصانه و گسترده تیم‌های درمانی سپاه در سراسر کشور و به‌خصوص در مناطق دورافتاده و محروم باعث شده تا یک اعتماد عمومی بزرگی نسبت به سپاه شکل بگیرد که این یک فرصت و سرمایه بزرگ برای پیشبرد اهداف انقلاب است.

فدوی با اشاره به توطئه‌های استکبار، تأکید کرد: از چند روز پس از پیروزی انقلاب تا به امروز دشمنان و بدخواهان همواره برای آسیب رساندن به انقلاب اقدام کرده و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نکرده‌اند، اما در تمام این سال‌ها آنچه که اتفاق افتاد، رشد و توسعه مقتدرانه جمهوری اسلامی و تحقق وعده نصرت الهی به‌دنبال ایستادگی در برابر ظالمان بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ماجرای بازداشت تفنگداران آمریکایی در خلیج‌فارس اشاره کرد و گفت: در ماجرای دستگیری تفنگداران آمریکایی، آنها قصد داشتند که به جزیره عربی حرکت کنند و به اشتباه مسیر جزیره فارسی را پیش می‌گیرند و این درحالی بود که نه‌تنها مشکل فنی نداشتند بلکه تمامی تفنگداران آمریکایی تصور می‌کردند که در حال نزدیک شدن به جزیره عربی هستند.

جانشین فرمانده سپاه با بیان اینکه آن روز من بوشهر بودم که فرمانده یگان نیروی دریایی سپاه در جزیره فارسی با من تماس گرفتند و اعلام کردند که یک شناور ناشناس در حال نزدیک شدن به سواحل ماست، خاطرنشان کرد: گفتم که بررسی کنند و هویت شناور را شناسایی کنند؛ در تماس بعدی به من اعلام شد که آمریکایی بودند و آنها را بازداشت کردیم.

فدوی اضافه کرد: در واقع یک شناور سبک نیروی دریایی سپاه با دو پاسدار که تنها سلاح کلاشینکف داشتند، شناور کاملاً مجهز آمریکایی با ۱۰ تفنگدار به اصطلاح کارکشته را مغلوب خود کردند و آن تصاویر از تسلیم شدن نیروهای آمریکایی در آب‌های خلیج‌فارس در تاریخ ثبت شد. این اتفاقات در زمان نهایی شدن برجام صورت گرفت که طرف مقابل ما قصد داشت خباثت‌های بسیاری به خرج دهد و همین اقدام ما بازدارنده بود و مانع اجرای بسیاری از برنامه‌های آنان شد.

وی با بیان اینکه خداوند همواره در جبهه حق و باطل طرفدار حق است، یادآور شد: وقتی اتفاقات ماندگاری که طی این چهل‌ساله در تاریخ انقلاب رخ داده است را بررسی می‌کنیم متوجه می‌شویم که بسیاری از کارهای بزرگی که صورت گرفته فقط و فقط کار خدا بوده و ما وسیله‌ای بیش نبودیم و مجموع این رخدادها نشان می‌دهد که هیچ قدرت جهانی در برابر قدرت پروردگار توان عرض اندام ندارد.

جانشین فرمانده سپاه اظهار کرد: خداوند به ما وعده نصرت داده است اما گاهی در بخش‌های به‌خصوصی، ما با قاعده‌های غرب پیش می‌رویم و انتظار داریم که خداوند ما را یاری کند و مشکلاتمان نیز حل شود، برای مثال در حوزه نفت تا زمانی که دست از خام فروشی برنداریم نمی‌توانیم منتظر گشایش باشیم.

فدوی در پایان با تقدیر از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله(عج) در اجرای برنامه‌های مختلف درمانی گفت: مجموعه آموزشی-درمانی بقیة‌الله(عج) با ۷۰۰ پزشک ظرفیت بسیار بزرگی است که قطعاً ورودش به هر عرصه‌ای با موفقیت همراه خواهد بود.

انتهای پیام/4079/

http://ana.ir/i/411357
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی: تمرکز نظام سلطه و استکبار بر محدودسازی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های دفاعی کشور است

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی: تمرکز نظام سلطه و استکبار بر محدودسازی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های دفاعی کشور است

رهبر انقلاب پس از سرنگونی پهپاد آمریکا و توقیف نفتکش انگلیسی چه پیامی به سپاه دادند؟

رهبر انقلاب پس از سرنگونی پهپاد آمریکا و توقیف نفتکش انگلیسی چه پیامی به سپاه دادند؟

سپاه یک نفتکش خارجی حامل سوخت قاچاق را توقیف کرد

سپاه یک نفتکش خارجی حامل سوخت قاچاق را توقیف کرد

مانور قایق‌های سپاه در کنار نفتکش انگلیسی+فیلم

مانور قایق‌های سپاه در کنار نفتکش انگلیسی+فیلم

خوف ناوهای آمریکا و انگلیس از نیروهای S.N.S.F/فرمانده تیپ ویژه دریایی سپاه کیست؟

خوف ناوهای آمریکا و انگلیس از نیروهای S.N.S.F/فرمانده تیپ ویژه دریایی سپاه کیست؟