چهارشنبه  07  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور:

ایران مقتدرانه از آب‌های سرزمینی دفاع می‌کند/ با کسی شوخی نداریم

چهارشنبه 23 مرداد 1398 ساعت 16:22
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: ایران مقتدرانه از منافع ملی خود در آب‌های سرزمینی و هرجا که منافع ملی اقتضا کند دفاع می‌کند و در این خصوص با کسی شوخی ندارد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از پایداری ملی، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در گفتگویی با تبریک سالروز پیروزی حزب‌الله لبنان در جنگ 33 روزه، اظهار کرذ: 23 مرداد ماه به‌عنوان سالروز مقاومت اسلامی نامگذاری شده است، اما آن‌طور که باید و شاید این «روز عزیز» مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

سید حسن نصرالله؛ مرد شماره یک جهان عرب

وی با اشاره به اینکه زمانی رژیم غاصب صهیونیستی در جنگ 6 روزه کشورهای عربی را درهم کوبید، گفت: حزب‌الله لبنان به‌عنوان یک جنبش شیعی کوچک کار خود را آغاز کرد اما با نصرت الهی و ایمان و اعتقاد راسخ رهبرانش،  این جنبش امروز تبدیل به یک قدرت بازدارنده برای لبنان و حتی منطقه شده است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه به نظر من امنیت لبنان امروز به‌دلیل اقتدار حزب‌الله است، گفت: اگر حزب‌الله نبود رژیم صهیونیستی امنیت لبنان را به مخاطره انداخته بود.

جلالی با تمجید از شجاعت و رهبری هوشمندانه سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: بصیرت، شجاعت، قاطعیت و ایمان به نصرت الهی، سید حسن نصرالله را تبدیل به مرد اول جهان عرب کرده است.

مقاومت دست برتر را در منطقه داراست

وی با تأکید بر اینکه جریان مقاومت پیروز جنگ اراده‌هاست، گفت: دشمن تلاش دارد تا عنصر مقاومت و ایستادگی ملت‌های منطقه را تضعیف کند و خود را دست برتر نشان دهد درحالی‌که واقعیت چیز دیگری است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، روند تحولات منطقه‌ای برهم خورده و معادلات به‌نفع ملت‌های آزاده و به ضرر استکبار جهانی در حال پیشروی است، افزود: به‌ نظر ما رژیم صهیونیستی مظهر تروریسم سازمان‌یافته، خباثت و ظلم و ستم بر مردم منطقه است و  تنها توانایی این رژیم «کودک‌کشی» است.

واکنش به حضور رژیم صهیونیستی در خلیج فارس/ در خصوص منافع ملی شوخی نداریم

جلالی با اشاره به برخی زمزمه‌ها مبنی بر حضور ناوهای اسرائیلی در خلیج‌فارس تحت ائتلاف آمریکا، گفت: ایران مقتدرانه از منافع ملی خود در آب‌های سرزمینی و هرجا که منافع ملی اقتضا کند دفاع می‌کند و در این خصوص با کسی شوخی ندارد.

وی با تأکید بر اینکه آمریکایی‌ها به‌دنبال برهم زدن امنیت خلیج‌فارس هستند، یادآور شد: ایران به‌دنبال توسعه امنیت جمعی در منطقه است و این مهم را در چهارچوب همکاری‌های مشترک با همسایگان در راستای منافع مشترک تلقی و در همین چهارچوب پیگیری می‌کند.

اگر توانایی دارید امنیت رژیم صهیونیستی را تأمین کنید

این فرمانده ارشد نظامی با تأکید بر اینکه رژیم غاصب صهیونیستی، منبع ناامنی در جنوب غرب آسیاست، افزود: حال چگونه این مولود نامشروع قرار است امنیت در خلیج‌فارس را تأمین کند؟! البته اگر دشمنان به‌دنبال جنگ‌افروزی هستند بدون شک از سربازان دلیر ما پاسخ محکم و کوبنده‌ای دریافت خواهند کرد چنانکه پیش از این اقتدار ما را دیده‌اند.

وی ادامه داد: ‌صهیونیست‌ها اگر واقعاً توانایی تأمین امنیت دارند به نظرم در گام نخست امنیت خود را در برابر رزمندگان مقاومت در فلسطین و لبنان و ... تامین کنند!

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در پایان تأکید کرد: استنباط ما این است که آمریکا در تشکیل یک ائتلاف واقعی در منطقه علیه ایران شکست خواهد خورد و در مقابل آن ائتلاف ملت‌های آزاد منطقه تحت لوای مقاومت امنیت جنوب غرب آسیا را تأمین می‌کند.

انتهای پیام/4079/

http://ana.ir/i/410505
اصل مطالبات زنان در کشور فراموش شده است

اصل مطالبات زنان در کشور فراموش شده است

لباس خدمت بر تن کرده‌ایم تا آرزوهای دشمنان را دفن ‌کنیم

لباس خدمت بر تن کرده‌ایم تا آرزوهای دشمنان را دفن ‌کنیم

نیروی دریایی سپاه مسئول امنیت تنگه هرمز است/ نیازی به حضور غریبه‌ها نیست

نیروی دریایی سپاه مسئول امنیت تنگه هرمز است/ نیازی به حضور غریبه‌ها نیست

حضور ناوهای نظامی بیگانه ترافیک دریایی تنگه هرمز را تشدید می‌کند/ خطرات زیست‌محیطی بیشتر در کمین خلیج فارس

حضور ناوهای نظامی بیگانه ترافیک دریایی تنگه هرمز را تشدید می‌کند/ خطرات زیست‌محیطی بیشتر در کمین خلیج فارس