يكشنبه  26  آبان  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
امیر سرتیپ جهانشاهی:

۲۰ طرح تغییر ساختاری در نیروی زمینی ارتش به اجرا درآمده است

چهارشنبه 26 تیر 1398 ساعت 16:55
معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: بیش از ۲۰ طرح تغییر ساختاری با حمایت فرمانده کل ارتش و ستاد کل نیروهای مسلح در نیروی زمینی به اجرا درآمده است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ علی جهانشاهی در مراسم تکریم و معارفه فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر۷۷ پیروز ثامن‌الائمه(ع) در مشهد افزود: در ساختار جدید، تیپ‌های پیاده و تکاور به تیپ واکنش سریع نیروی محسوس و تیپ‌های متحرک هجومی تغییر ساختار داده است.

وی ادامه داد: قرارگاه‌های لشکری از تاکتیکی به عملیاتی ارتقا یافته است و لشکر ۷۷ پیروز ثامن‌الائمه(ع) هم با زیر نظر گرفتن تیپ‌های ۳۷۷، ۳۸ زرهی و ۲۷۷ متحرک نجومی از قرارگاه تاکتیکی به‌عنوان قرارگاه عملیاتی به مأموریت خود ادامه می‌دهد.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تیپ‌های ۳۷۷، ۳۸ زرهی و ۲۷۷ متحرک نجومی ازنظر آموزش، عملیات، اطلاعات، هدایت و کنترل عملیاتی و ارتقای آموزش و دیگر برنامه‌ها به‌صورت مستقیم زیر نظر قرارگاه عملیاتی ۷۷ با هماهنگی قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق انجام‌وظیفه می‌کنند.

جهانشاهی افزود: پیش‌ازاین پنج قرارگاه عملیاتی در کشور داشتیم که هم‌اینک به ۱۲ قرارگاه عملیاتی لشکری افزایش‌یافته است و در این ساختار جدید، مأموریت‌های عملیاتی و اطلاعاتی به‌صورت مستقیم به این قرارگاه‌های عملیاتی لشکری زیر نظر قرارگاه‌های منطقه‌ای و با مسئولیت‌های بیشتر داده شده است.

وی با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه انقلاب اسلامی هم گفت: دشمنان می‌خواهند با فشارهای مختلف اقتصادی و تحریم، ایران را تضعیف کنند اما کشور ما با داشتن مؤلفه‌های قدرت رهبری، مردم و نیروهای مسلح مقتدر در برابر توطئه‌ها ایستاده است و نیروهای مسلح با پشتیبانی مردم تحت زعامت فرماندهی معظم کل قوا با آمادگی رزمی کامل در هر جا که نیاز است از مرزهای اعتقادی و امنیت ملی هوایی و دریایی و زمینی دفاع می‌کنند.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به طرح‌های مختلف در خصوص ارتقای تحرک و کارآمدی نیروی زمینی ارتش هم گفت: به‌منظور ارتقای آمادگی رزمی و داشتن نیروی انسانی متعهد، آموزش‌های سنتی، متون آموزشی و سلاح‌ها و خودروها را به‌روز کرده‌‌ایم.

جهانشاهی افزود: طرح‌های مختلف لبیک یا خامنه‌ای در حوزه معیشت و مسکن نیروها نیز فعال است و در این راستا هم‌اینک ساخت ۲۰ هزار خانه سازمانی جدید در دستور کار قرارگرفته، عملیات ساخت هفت هزار واحد نیز آغازشده است و عملیات ساخت ۲۳ هزار واحد سازمانی دیگر هم در مرحله انتخاب پیمانکار است.

در مراسم تکریم و معارفه فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۷۷ پیروز ثامن‌الائمه(ع) امیر سرتیپ دوم ستاد ابوالقاسم رضایی تکریم و فرمانده جدید این قرارگاه معرفی شد.

انتهای پیام/4034/پ

http://ana.ir/i/405295
امیر حیدری:  ارتش هر تهدیدی علیه ایران را در نطفه خفه می‌کند

امیر حیدری: ارتش هر تهدیدی علیه ایران را در نطفه خفه می‌کند

«مهاجر-6»؛ چشم تیزبین حافظان حریم هوایی

«مهاجر-6»؛ چشم تیزبین حافظان حریم هوایی

چشم‌نوازی نسل ششم پهپادهای مهاجر در پهنه آسمان

چشم‌نوازی نسل ششم پهپادهای مهاجر در پهنه آسمان

الحاق و ارزیابی پهپادهای مهاجر ۶ با موفقیت انجام شد

الحاق و ارزیابی پهپادهای مهاجر ۶ با موفقیت انجام شد

سرلشکر موسوی از نیروی مخصوص واکنش سریع ارتش بازدید کرد

سرلشکر موسوی از نیروی مخصوص واکنش سریع ارتش بازدید کرد