يكشنبه  17  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
فرمانده بهداشت امداد، درمان و آموزش پزشکی آجا مطرح کرد

انجام بیش از ۱۰۰ عمل جراحی در رزمایش ارتش

چهارشنبه 15 آذر 1396 ساعت 12:59
فرمانده بهداشت امداد، درمان و آموزش پزشکی آجا گفت: طی دو روز گذشته بیش از ۴ هزار نفر در مناطق روستایی استان خراسان جنوبی ویزیت شده اند.

به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی خبرگزاری آنا، امیر سرتیپ دوم جلیل رجبی فرمانده بهداشت امداد، درمان و آموزش پزشکی آجا در حاشیه رزمایش 5 روزه مردم یاری در جمع خبرنگاران با اشاره به خدمات ارائه شده در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان گفت: در دو روز گذشته، در مناطق پنج‌گانه که نیروهای ما استقرار یافته‌اند تاکنون بیش از 15 هزار نفر از هموطنانمان ویزیت شده‌اند.

وی افزود: این معاینات و مراحل درمانی در حوزه های مختلف، چشم پزشکی، قلب و عروق، ارتوپدی، گوارشی، داخلی، مغزو اعصاب و... انجام شده است.

رجبی با اشاره به استقرار اتاق‌های عمل سیار با بیان اینکه تاکنون بیش از صد عمل جراحی که شامل عمل جراحی چشم پزشکی، ارتوپدی، دندانپزشکی، مغز و اعصاب، و.... است، در مناطق مختلف ده رئیس، ایرانشهر، کنارک، چابهار، انجام شده است، افزود: یکی از اقدامات ما اعزام کاروان‌های بهداشتی به مناطق مختلف جهت ارائه خدمات پزشکی و آموزش‌های بهداشتی بوده است که در این رابطه پس از ارائه آموزش‌های لازم بسته‌های فرهنگی مکمل آموزش‌های ارائه شده در سطح دانش آموزان منطقه توزیع شده است.

وی ادامه داد: بسته‌های ارائه شده شامل مواد شوینده، ضدعفونی کننده، لوازم تحریر، مسواک، کتاب و سایر اقلام بهداشتی است.

فرمانده بهداشت امداد، درمان و آموزش پزشکی آجا با اشاره به ارائه خدمات پزشکی و آموزش‌های بهداشتی در استان خراسان جنوبی تصریح کرد: بیش از 4 هزار نفر طی دو روز گذشته در مناطق روستایی استان خراسان جنوبی توسط اداره بهداشت و درمان قرارگاه پدافند هوایی ویزیت شده‌اند.

وی با بیان این خبر که تاکنون بیش از 15 مورد عمل زایمان را در سامانه‌های بیمارستانی داشته‌ایم، افزود: در کنار این خدمات رادیولوژی، سونوگرافی، آندوسکوپی نیز در سطح مناطق محروم انجام می‌گیرد.

رجبی افزود: با توجه به سطح نیاز منطقه و تلاش مستمر تیم‌های درمانی مستقر روزانه بیش از 7 هزار نفر ویزیت می‌شوند و پیش بینی ما این است در روزهای پایانی تقریبا حدود 50 هزار نفر را ویزیت کرده باشیم.

فرمانده بهداشت امداد، درمان و آموزش پزشکی آجا در پایان گفت: ظرفیت پوشش جمعیت مناطق مورد نظر را به طور کامل داریم و می‌توانیم در این مدت پذیرای 200 هزار نفر از هموطنانمان باشیم.

http://ana.ir/i/238852
طرح مردم‌یاری در مناطق سیل‌زده غرب کشور ادامه دارد

طرح مردم‌یاری در مناطق سیل‌زده غرب کشور ادامه دارد

33 هزار نفر از  سیل‌زدگان آق‌قلا به‌رایگان ویزیت شدند

33 هزار نفر از سیل‌زدگان آق‌قلا به‌رایگان ویزیت شدند

طرح مردم‌یاری در مناطق محروم خراسان‎جنوبی اجرا شد

طرح مردم‌یاری در مناطق محروم خراسان‎جنوبی اجرا شد