سه شنبه  26  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
در جلسه علنی مجلس

نماینده پاکدشت: شرکتها و پالایشگاهها قوانین زیست محیطی را رعایت نمی‌کنند

يكشنبه 13 تیر 1395 ساعت 11:37
نماینده پاکدشت در مجلس گفت: مشکل هوای ناسالم سلامتی آنها را به خطر انداخته است و امروز که مردم مشکلات اقتصادی دارند حداقل دیگر نباید مشکل تنفسی داشته باشند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، محمد قمی در جلسه علنی امروز -یکشنبه 13 تیرماه- پس از اظهارات معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: یکی دیگر از مشکلات اساسی محیط زیستی کشور عدم رعایت مقررات از سوی شرکتها و پالایشگاههای مرتبط با وزارتخانه‌های نیرو و نفت است، اگر همه گروهها با هم در مقابل رعایت مسایل زیست محیطی همراه شوند این مشکلات به وجود نمی آید.

وی ادامه داد: عدم تناسب ساختار و منابع سازمان محیط زیست با ماموریت‌های این سازمان یکی دیگر از مشکلات زیست محیطی است و ما معتقدیم ساختار سازمان برای این ماموریتها کافی نیست.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: باید آموزش محیط زیست را از مدارس توسط اموزش و پرورش شروع کنیم و این مسایل را جدی بگیریم و مردم باید بدانند محیط زیست برای خودشان است نه برای سازمان محیط زیست. همچنین باید جریمه افرادی که محیط زیست را آلوده می‌کنند در نظر گرفته شود و یک مدیریت جامع و هماهنگ برای استفاده از منابع آب، خاک و نور در کشور ایجاد شود.

نماینده پاکدشت در ادامه از رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خواست تا موانع زیست محیطی بر سر راه عشایر در چراگاهها را مرتفع سازند تا مشکلات دامدارها رفع شود.

http://ana.ir/i/98705
دفتر ثبت نفت؛ الزام تردد در آب‌های ایران توسط کشتی‌ها

دفتر ثبت نفت؛ الزام تردد در آب‌های ایران توسط کشتی‌ها

وزارت بهداشت مسئول شناسایی موجودات آسیب‌زا برای انسان است

وزارت بهداشت مسئول شناسایی موجودات آسیب‌زا برای انسان است

مؤسسه استاندارد موظف به تهیه استاندارد مواد بازیافتی است

مؤسسه استاندارد موظف به تهیه استاندارد مواد بازیافتی است