شنبه  17  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
قالیباف:

سردار شهید سلیمانی زمانی وارد جبهه قدس شد که کسی یارای مقابله نداشت/ سیاست رژیم صهیونیستی با مقاومت به بن‌بست رسید

جمعه 02 خرداد 1399 ساعت 20:11
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه سردار سلیمانی زمانی وارد جبهه قدس شد که برخی از گروه‌های توان مقابله با صهیونیست را نداشتند، افزود: سردار شهید سلیمانی با بهره‌گیری از سنت‌های الهی به مقابله با مستکبران رفت.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، محمدباقر قالیباف عصر جمعه در آئین گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر در جوار مزار سردار سلیمانی با اشاره به تلاش‌های این سردار دلاور جهان اسلام برای تحقق آرمان‌های قدس اظهار کرد: نام سردار سلیمانی برای همیشه با روز قدس و فتح خرمشهر عجین شده است.

وی با اشاره به شکل‌گیری رژیم نامشروع، ظالم و آدم کش صهیونیستی در سال ۱۹۴۸ توسط قدرت‌های استعمار انگلیس و آمریکا در سرزمین فلسطین افزود: بحران‌ها و ناآرامی‌ها از زمان تشکیل این رژیم نامشروع شکل گرفت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه این رژیم منحوس روزبه‌روز تقویت شد و مقاومت و مقابله درستی در آن از سوی کشورهای عربی و اسلامی رخ نداد، افزود: عزم کشورهای عربی در دهه ۶۰ برای مقابله با رژیم صهیونیستی منجر به شکست شد و در نهایت این رژیم منحوس بخش عمده‌ای از سرزمین فلسطین و صحرای سینا را به اشغال خود در آورد.

قالیباف گفت: این کشورها در آن زمان وابسته به ابرقدرت‌ها بودند و هیچ انسجامی نداشتند، همچنین متکی به فرهنگ اسلامی و قرآنی هم نبودند.

وی نام‌گذاری جمعه پایانی ماه رمضان را به نام «روز قدس» را نشان از درایت، بینش و باور عمق امام خمینی (ره) دانست و افزود: این مناسبت هر سال پررنگ‌تر شد و دیگر کشورهای اسلامی هم تسری یافت همه آزادی خواهان جهان همراه با این حرکت شدند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به شکل‌گیری گروه‌های اسلامی مانند «حماس» و «جهاد اسلامی» عنوان کرد: در این مسیر برخی از گروه‌ها فقط به مبارزه پرداختند، اما برخی دیگر همراه با مبارزه مسائل سیاسی را هم پی گیری می‌کردند، برخی دیگر هم راه مذاکره را پیش گرفتند.

سردار سلیمانی با بهره‌گیری از سنت‌های الهی به مقابله با مستکبران رفت

وی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی زمانی وارد جبهه قدس شد که برخی از گروه‌های توان مقابله با صهیونیست را نداشتند، افزود: سردار شهید سلیمانی با بهره‌گیری از سنت‌های الهی به مقابله با مستکبران رفت.

قالیباف با اشاره به اینکه صهیونیست در جنگ ۳۳ روزه در نتیجه تدبیر سردار سلیمانی نتوانست حتی یک متر به خاک لبنان تجاوز کند، بیان کرد: حیات این رژیم منحوس به دو بخش تقسیم می‌شود؛ بخش اول ۳۵ سالی است که دوران تسلط و قدرتش توسط آمریکا و همه کسانی که به دنبال ظلم به جامعه جهانی هستند، تقویت شد که دوران ضعف کشورهای اسلامی و عربی هم بود.

وی ادامه داد: اما بخش دوم مربوط به دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران است که ۳۵ عزت مسلمین به شمار می‌آید، در این دوران امت‌ها و کشورهای اسلامی ایستادند و رژیم صهیونیستی را در یک دوره افول قرار دادند.

شکست استراتژی اسرائیل با تدبیر سردار سلیمانی

قالیباف عنوان کرد: با اعلام روز قدس و ورود سردار سلیمانی و مجاهدانی مانند این سردار دلاور، استراتژی رژیم صهیونیستی با شکست روبرو شد.

وی با بیان اینکه طراحی استراتژیک اسرائیل با استقامت شهدای مدافع حرم در بن بست قرار گرفت، افزود: مشاهده می‌کنید که اکنون قدرت نظامی اسرائیل در محدوده اشغالی خود محصور شده و این رژیم با بحران روبرو شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نابودی انسجام سیاسی در اسرائیل بیان کرد: امروز این رژیم منحوس و نامشروع با بحران هویت مواجه است.

وی هدف از معامله قرن را شکستن بن بست استراتژیک اسرائیل عنوان کرد و افزود: آمریکا در این طرح خود با شکستی سخت روبرو می‌شوند هرچند کشورهایی مانند مصر و عربستان در این مسیر آن‌ها را همراهی می‌کنند.

قالیباف با اشاره به ویژگی‌های سردار شهید سلیمانی عنوان کرد: باید از این سردار دلاور جهان اسلام الگو بگیریم چرا که تمام توان خود را برای تحقق آرمان‌های انقلاب به کار گرفت.

وی با بیان اینکه ان شالله رژیم صهیونیستی تا ۲۵ سال آینده از صفحه روزگار محو می‌شود، افزود: اسرائیل آرزو داشت که در مرزهای ما استقرار پیدا کند اما این آرزوی آن‌ها محقق نمی‌شود چرا که مجاهدان و رزمندگان جبهه اسلامی از شبه‌قاره هند تا بغل گوش اسرائیل با تمام توان در حال مبارزه با آن‌ها هستند.

انتهای پیام/4129/

http://ana.ir/i/491469
چشم امید مردم به مجلس یازدهم است

چشم امید مردم به مجلس یازدهم است

سازشکاری با غده سرطانی رژیم‌صهیونیستی محال است/تل‌آویو؛ عامل اصلی بحران‌های منطقه

سازشکاری با غده سرطانی رژیم‌صهیونیستی محال است/تل‌آویو؛ عامل اصلی بحران‌های منطقه

تعیین دو گزینه‌ نهایی ریاست مجلس یازدهم/ پروژه‌ اختلاف میان نیروهای انقلاب شکست خورد

تعیین دو گزینه‌ نهایی ریاست مجلس یازدهم/ پروژه‌ اختلاف میان نیروهای انقلاب شکست خورد

پایگاه اطلاع رسانی فراکسیون مردمی نیروهای انقلاب رونمایی شد

پایگاه اطلاع رسانی فراکسیون مردمی نیروهای انقلاب رونمایی شد

منتخبان تهران برای پرهیز از سیاسی‌کاری هم‌قسم شده‌اند

منتخبان تهران برای پرهیز از سیاسی‌کاری هم‌قسم شده‌اند

نیازمند الگوی جدیدی برای حکمرانی در کشور هستیم

نیازمند الگوی جدیدی برای حکمرانی در کشور هستیم

قالیباف مطرح‌ترین گزینه برای ریاست مجلس است

قالیباف مطرح‌ترین گزینه برای ریاست مجلس است