پنجشنبه  21  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
جشن ملی/ لاریجانی:

دستگاه‌های اجرایی برای شمارش الکترونیکی آرا همکاری نزدیک داشته باشند

جمعه 02 اسفند 1398 ساعت 20:26
رئیس مجلس گفت: لازم است شورای نگهبان با وزارت کشور برای شمارش الکترونیکی آرا همکاری نزدیک داشته باشند تا کارها سامان و سرعت پیدا کند.

به گزارش خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا مستقر در وزارت کشور، علی لاریجانی با حضور در محل ستاد انتخابات وزارت کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امیدواریم انتخابات پررونق باشد. از ستاد انتخابات که بازدید کردم، متوجه توجه فراوان به صیانت از آرای مردم شدم. وزارت کشور گام خوبی برای صیانت کامل از آرای مردم برداشت و هم با استفاده از تجهیزات جدید سرعت عمل را بالا برد.

وی افزود: لازم است شورای نگهبان با وزارت کشور برای شمارش الکترونیکی آرا همکاری نزدیک داشته باشند تا در گام بعد این اتفاق هم رخ دهد و کارها سامان و سرعت پیدا کند. مخصوصاً که وزارت کشور هم طراحی‌های لازم برای این کار را انجام داده است.

رئیس مجلس با بیان اینکه رأی مردم کارآمدی سیستم حکومتی را در آن بخش قوی‌تر و باپشتوانه‌تر می‌کند، اظهار کرد: وقتی مردم بیشتر در انتخابات شرکت کنند، انتخابات دقیق‌تر خواهد بود و وقتی این اتفاق رخ داد آن وقت دشمنان ما تلقی دیگری خواهند داشت و کارها در عرصه جهانی به شکل دیگری پیش می‌رود.

لاریجانی با اشاره به حضورش در جلسه استانداری قم اظهار کرد: صبح در جلسه‌ای در استانداری حضور داشتم که در آنجا متوجه شدم تمهیدات خوبی در قم برای روز انتخابات در نظر گرفته بودند که مردم با آرامش شرکت کنند. در جلسه همچنین مطرح شد که دو بیمارستان را برای کسانی که مشکوک به کرونا هستند در نظر گرفته‌اند. چرا که هنوز درگیری با این بیماری زیاد نیست.

وی ادامه داد: تصمیماتی هم برای مدارس و تجمعات مردمی گرفته شد و اگر بخواهیم با دقت نگاه کنیم این استان را برای سرمایه‌گذاری بهداشتی باید بیشتر مورد نظر قرار داد. امیدواریم هم دستگاه‌ها توجه زیادی به این موضوع داشته باشند و هم مسائل بهداشتی را در رسانه‌ها بیشتر مطرح کنند تا مردم مراقبت بیشتری داشته باشند.

رئیس مجلس در پاسخ به پرسش درباره میزان رضایت مردم از اقدامات مجلس دهم گفت: باید نظرسنجی‌ها این موضوع را نشان دهد. کارهایی که مجلس در حوزه قانون‌گذاری انجام داده تدوین قوانین پایه‌ای مهم بوده است. البته  برخی رسانه‌ها به خاطر مسائلی کمتر به این موضوع پرداخته می‌شود اما به عنوان کسی که سالیانی در مجلس حضور داشته‌ام می‌گویم که در این دوره قوانین پایه‌ای مهمی در مجلس تصویب شده است. 

انتهای پیام/۴۰۷۹/پ

http://ana.ir/i/473474
 مردم پای صندوق‌های رأی رکن مردم‌سالاری را محقق کردند

مردم پای صندوق‌های رأی رکن مردم‌سالاری را محقق کردند

لاریجانی از قم در انتخابات مجلس و خبرگان شرکت کرد

لاریجانی از قم در انتخابات مجلس و خبرگان شرکت کرد

رأی بالا و قوی پشتوانه‌ای اساسی در حل مشکلات مردم است

رأی بالا و قوی پشتوانه‌ای اساسی در حل مشکلات مردم است

لاریجانی با رئیس‌جمهور لبنان دیدار کرد

لاریجانی با رئیس‌جمهور لبنان دیدار کرد