يكشنبه  17  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
لاریجانی در جمع خبرنگاران:

رأی بالا و قوی پشتوانه‌ای اساسی در حل مشکلات مردم است

چهارشنبه 30 بهمن 1398 ساعت 20:06
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رأی قوی به نهادهای حکومتی و انتخاب افراد اصلح همیشه برای نظام جمهوری اسلامی ایران، رکنی و اساسی است، تصریح کرد: موضوع رأی بالا و قوی پشتوانه‌ای اساسی در حل مشکلات مردم است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز با اشاره به اهمیت حضور مردم در انتخابات روز جمعه گفت: دو موضوع در مورد انتخابات پیش رو مطرح است که باید به آن‌ها توجه کرد؛ نخست اینکه اصولاً نهادهای جمهوری اسلامی ایران به‌وسیله انتخابات شکل می‌گیرد و کارآمدی آن‌ها به دو موضوع بستگی دارد.

نخستین موضوع داشتن پشتوانه رأی قوی است که اهمیت زیادی دارد، چراکه سبب می‌شود این نهادها بتوانند با قوت و قدرت بیشتری به حل مشکلات بپردازند.

لاریجانی با بیان اینکه هر چه پشتوانه رأی نهادهای حکومتی ضعیف‌تر باشد، به طور طبیعی قدرت نفوذ و تأثیر آن‌ها در کارها کاهش می‌یابد، ادامه داد: اگر قصد ما حل مشکلات کشور است که در شرایط فعلی پیچیدگی‌های مختلفی دارد، باید پشتوانه نهادهای دموکراتیک نیز قوی شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه افرادی که در انتخابات پیش رو انتخاب می‌شوند، همان‌طور که مقام معظم رهبری فرموده‌اند باید متدین باشند، افزود: خداترس بودن در اینکه افراد به مصالح ملی توجه کنند بسیار مؤثر است و ویژگی سرزندگی و انقلابی بودن افرادی که انتخاب می‌شوند، در اینکه انقلاب به حیات خود ادامه دهد، تأثیرگذار است.

وی کاردان و باتدبیر بودن، توجه به مصالح کشور و شناخت موضوعات اساسی کشور را از دیگر ویژگی‌هایی عنوان کرد که مردم باید در انتخاب منتخبان خود به آن توجه کنند و ادامه داد: البته ممکن است همه افرادی که انتخاب می‌شوند متخصص نباشند، اما این ظرفیت را داشته باشند که از دیدگاه متخصصان استفاده کنند.

رئیس نهاد قانون‌گذاری کشور با بیان اینکه رأی قوی به نهادهای حکومتی و انتخاب افراد اصلح همیشه برای نظام جمهوری اسلامی ایران، رکنی و اساسی است، تصریح کرد: موضوع رأی بالا و قوی، پشتوانه‌ای اساسی در حل مشکلات مردم است و افرادی که انتخاب می‌شوند باید ویژگی‌هایی را که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند، داشته، کاردان بوده و صلاحیت اخذ نظرات تخصصی را از بخش‌های مختلف داشته باشند.

لاریجانی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در این مقطع چند موضوع را دنبال می‌کنند، افزود: یکی از موضوعات، تحریم‌های همه‌جانبه‌ای است که اعمال کرده‌اند، به‌طوری که پس از پیروزی انقلاب این حجم وسیع از تحریم‌ها را نداشته‌ایم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها تنها به موضوع تحریم اکتفا نکرده‌اند، ادامه داد: افرادی همانند پمپئو در آمریکا بر موضوع انتخابات ایران متمرکز شده‌اند تا مردم را تشویق کنند که رأی نداده و در انتخابات حضور نیابند.

رئیس قوه مقننه کشورمان با طرح سؤالی مبنی بر اینکه چرا آمریکایی‌ها بر مؤلفه انتخابات تمرکز کرده‌اند، تأکید کرد: این موضوع به آن برمی‌گردد که آن‌ها متوجه شده‌اند اگر مردم در انتخابات حضور چشمگیر داشته باشند، در کارآمدی کشور مؤثر خواهد بود، درحالی‌که آن‌ها می‌خواهند این کارآمدی را ضعیف کنند.

لاریجانی با اشاره به اینکه ایران در حال حاضر با آمریکایی‌ها مصاف سیاسی و اقتصادی دارد، ادامه داد: آمریکایی‌ها در حال حاضر فشار را بر ایران افزایش داده‌اند و در تحریم‌ها فصل جدیدی را در موضوعات مختلف صنعتی و معدنی باز کرده‌اند که اگر بخواهیم در مصاف با آن‌ها موفق باشیم و کم هزینه عبور کنیم، باید نشان دهیم که مردم در انتخابات شرکت جدی دارند، چرا که این موضوع به حل مشکلات و جلوگیری از فشار آمریکایی‌ها کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها به دنبال حضور کمرنگ مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند، تصریح کرد: آن‌ها می‌خواهند از این موضوع برای افزایش فشار به مردم در بُعد تحریم استفاده ابزاری کنند و همچنین کارآمدی کشور را کاهش دهند.

رئیس نهاد قانون‌گذاری کشورمان با اشاره به اینکه مردم باید در انتخابات پیش رو عکس خواسته آمریکایی‌ها عمل کنند، افزود: مردم باید با حضور پرشورتر و انتخاب صحیح، کارآمدی نهاد مجلس را افزایش دهند و همچنین با پیام قدرتمندی از این طریق آمریکایی‌هایی را خم کنند تا آن‌ها مجبور شوند مسیر خود را تغییر دهند.

وی تأکید کرد: انتخابات مجلس فارغ از فلسفه اصلی نظام جمهوری اسلامی که حضور هر چه بیشتر و گسترده‌تر مردم است، می‌تواند تأثیری جدی در کارآمدی حکومت داشته باشد تا نهادهای حاکمیتی بتوانند مشکلات مردم را حل کرده و حریف ما را متوجه این مسئله کنند که از مسیر فعلی نمی‌تواند ملت ایران را تحت‌فشار قرار دهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی و انتخابات روز جمعه، موضوع منافع و امنیت ملی کشور مطرح است، افزود: بنده با توجه به سابقه طولانی که در حوزه امنیت ملی کشور دارم، خاضعانه به مردم می‌گویم چند ساعت وقت گذاشتن برای حضور در پای صندوق‌ها برای رأی دادن به فرد مورد نظرشان، پس از ۲۴ ساعت تأثیر خود را می‌گذارد و به آمریکایی‌ها اعلام می‌کند که باید روش فشار اقتصادی حداکثری و ماجراجویی‌های سیاسی را تغییر دهند و ریل خود را عوض کنند.

لاریجانی با بیان اینکه حضور گسترده مردم در انتخابات دستاورد بزرگی برای حل مشکلات و منافع ملی کشور است، ادامه داد: انتخابات روز جمعه با توجه به هوشیاری ملی ان‌شاءالله انتخاباتی باعزت خواهد بود و موجب می‌شود که عزت ملی، حفظ و کارآمدی کشور افزایش یابد؛ همچنین دشمن را از مسیر خود منصرف می‌کند.

رئیس نهاد قانون‌گذاری کشورمان تصریح کرد: چند ساعت وقت گذاشتن برای حضور در پای صندوق‌های رأی برکات زیادی برای رفع مشکلات مردم، پیروزی در مصاف با آمریکایی‌ها و حل این مناقشه بزرگ خواهد داشت که ان‌شاءالله با عنایت الهی و همت عالی، ملت شاهد یک انتخابات باشکوه هستیم.

انتهای پیام/4129/

http://ana.ir/i/473164
 مردم پای صندوق‌های رأی رکن مردم‌سالاری را محقق کردند

مردم پای صندوق‌های رأی رکن مردم‌سالاری را محقق کردند

دستگاه‌های اجرایی برای شمارش الکترونیکی آرا همکاری نزدیک داشته باشند

دستگاه‌های اجرایی برای شمارش الکترونیکی آرا همکاری نزدیک داشته باشند

رأی ما حاج قاسم است

رأی ما حاج قاسم است

هرگونه تبلیغات انتخاباتی از ساعت 8 صبح امروز ممنوع است

هرگونه تبلیغات انتخاباتی از ساعت 8 صبح امروز ممنوع است

نمایندگان مجلس باید در شأن ملت ایران و جامعه اسلامی باشند

نمایندگان مجلس باید در شأن ملت ایران و جامعه اسلامی باشند

حضور هوشمندانه مردم در انتخابات نمایش‌گر اقتدار ملی است

حضور هوشمندانه مردم در انتخابات نمایش‌گر اقتدار ملی است

مهلت تبلیغات نامزدهای انتخابات ساعت ۸ صبح فردا پایان می‌یابد

مهلت تبلیغات نامزدهای انتخابات ساعت ۸ صبح فردا پایان می‌یابد

پخش 600 ساعت برنامه انتخاباتی از شبکه‌های سیما

پخش 600 ساعت برنامه انتخاباتی از شبکه‌های سیما