دوشنبه  05  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
قالیباف:

یک برنامه پنج‌ساله برای جبران گذشته کافی است

شنبه 05 بهمن 1398 ساعت 19:51
عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت:باید تحول ایجاد شود، ما برای اینکه مردم تحول را احساس کنند و آماده حرکت بزرگ برای جبران گذشته باشند، باید بگویم یک برنامه پنج‌ساله کافی است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، محمدباقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز در جمع اعضای جامعه اسلامی مهندسین با گرامیداشت یاد و نام امام خمینی، شهید سلیمانی و شهدای حادثه کرمان و هواپیمای اوکراین، اظهار کرد: ما در کشور مشکلی اساسی و جدی داریم و آن این بوده که چالشی به نام نبود تناسب میان نظام ساختار کشور و خواسته‌ها روبرو هستیم و این موضوع در تمامی حوزه‌ها از اقتصاد، فرهنگ، آموزش و غیره وجود دارد و اگر آن را اصلاح نکنیم، سروسامان نخواهیم گرفت.

وی ادامه داد: اداره یک مجموعه بزرگ تحت عنوان دولت یا حکومت و به‌طور کلی کشور، نیازمند داشتن هنر حکومت‌داری است. مدیریت هم هنر، مهارت و علم است و در کشور ما باید بر اساس باورها و اندیشه‌های اسلامی و قرآنی باشد.

عضو مجمع تشخیص گفت: در اجرا متأسفانه انطباق حکمت نظری و عملی وجود ندارد و این ناکارآمدی که در بخش‌های از کشور ناکارآمدی اشباع شده است، ادامه می‌یابد.

قالیباف افزود: معتقدم که مبنای این تحول و حرکت بر اساس قانون اساسی که مبنای اداره کشور بوده، مجلس است. هر چند برخی این انتقاد را می‌کنند که من تاکنون در مجلس نبوده‌ام ولی باید بگویم بنا به تجربه و مشورت با پیشکسوتان این حرف را می‌زنم.

وی عنوان کرد: برخی می‌گویند که این تحول از مجلس شروع نمی‌شود ولی باید بگویم من مخالفم که معتقدم که کار نشد ندارد.

شهردار اسبق تهران اضافه کرد: معتقدم مدیری اگر وارد مجموعه‌ای شد و چهار ماه نتواند روی کار سوار شود، چهل ماه دیگر هم نمی‌تواند این کار را بکند. زمانی که بنده به نیروی انتظامی رفتم، به دوستان گفتم که باید دو کار انجام شود. اولین کار هویت بخشی به نیروی انتظامی به این معنی است، فرزندان مجموعه نیروی انتظامی در مدرسه وقتی شغل پدر را گفتند، همه دانش آموزان بفهمند و به آن افتخار کند. این کار در درون سازمان است.

قالیباف بیان کرد: به عنوان دومین هدف این موضوع را پی گرفتم که هرکسی می‌خواهد به کلانتری برود، اول بیاید سراغ من و بعد به مجموعه پاسگاه‌های پلیس برود. همه به من می‌خندیدند ولی من گفتم که با این دو هدف به نیروی انتظامی آمده‌ام.

مجلس با حضور ۲۹۰ نفر و با یک خرد جمعی توان ایجاد تحول دارند

وی تصریح کرد: من با همان پرسنل نیروی انتظامی تنها چهارده ماه بعد توانستیم به این اهداف دست پیدا کنیم و ۱۱۰ راه افتاد. ۱۱۰ یک ساختار و تغییر فرهنگ بود و به‌صورت شکلی انجام شد و سوری نبود. پرسنل نیروی انتظامی این کار بزرگ را انجام دادند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت: در دولت اصلاحات در مورد حل ترافیک بحث شد و قبول کردند. به من گفتند که یک بند که مربوط به کمربند است را حل کنید و اگر این موضوع حل شد، بقیه طرح را اجرا کنیم. من به دوستان گفتم سه ماه مهلت می‌خواهم که مشکل بستن کمربند را حل کنم و این کار را نیز کردم و دوستان هم تصدیق کردند.

قالیباف افزود: مردم ما وقتی مسئولین از آنان چیزی بخواهند و به آن باور داشته باشند، انجام می‌دهند چرا که فرهنگ پذیر هستند. مجلس با حضور ۲۹۰ نفر و با یک خرد جمعی توان ایجاد تحول دارند.

وی اظهار داشت: وقتی حضرت آقا می‌فرمایند که باید قوی بشویم، باید از مجلس شروع شود و با درایت شویم.

شهردار اسبق تهران اضافه کرد: قوی شدن به معنای قوی شدن دولت نیست و معتقدم هر چه نهاد دولت و بروکراسی دولت قوی شود، مردم ضعیف می‌شوند. قوی شدن به این معنی است که ایران قوی شود و این هم به معنی این است که تک تک مردم قوی شوند. نمایندگان باید قوی باشند که کشور قوی شود و تحول ایجاد کنند. از طریق قانون‌گذاری و نظارت نمایندگان توان تغییر و قوی شدن وجود دارد.

قالیباف بیان کرد: نمایندگان با خرد و کار جمعی توان قوی شدن را دارند. باید این تحول از درون رخ دهد تا در جامعه نیز تحول شکل بگیرد و کشور قوی شود. ما در شهرداری تحول را از درون شروع کردیم و شهر و مردم را قوی کردیم.

نمایندگان باید به سنت الهی ایمان داشته باشند

وی تصریح کرد: در سیاست‌های قانون‌گذاری حضرت آقا به این موضوعات اشاره شده و لذا معتقدم در گام دوم باید تحول از مجلس شروع شود و این موضوع نیازمند افراد متخصص، انقلابی و جوان است. جوان منظورم نسبت به مجلس است و سن فقط یک شاخص است. مثلاً اگر متوسط سن مجلس ۵۰ باشد، مجلس جوان است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت: نمایندگان باید به سنت الهی ایمان داشته باشند. غرب‌زده بودن و اینکه نمی‌توانیم، نمی‌شود. خداوند به تمامی بندگان مؤمن قول داده که پیروز خواهید شد. پس در سنت الهی نمی‌شود و نمی‌توانیم نیست.

قالیباف افزود: ما در دوم اسفند پیش رو دلسوزان انقلاب اسلامی و آن‌هایی که شیفته خدمت به مردم هستند را انتخاب کنیم تا تحول ایجاد شود. ما برای اینکه مردم تحول را احساس کنند و آماده حرکت بزرگ برای جبران گذشته باشند، باید بگویم یک برنامه پنج‌ساله کافی است.

وی اظهار کرد: من معتقدم این تحول با شرایط موجود منطقه‌ای، داخلی و بین‌المللی با یک برنامه پنج‌ساله ایجاد خواهد شد و مردم آن را حس خواهند کرد.

شهردار اسبق تهران اضافه کرد: من در دوران شهرداری به مردم گفتم که اگر هر ۶ ماه تغییر را حس نکنند، این به معنی مشکل است. حالا هم که صحبت از برنامه پنج‌ساله می‌کنم باید بگویم که این تغییر و تحول در طول دوران این برنامه حس خواهد شد و این موضوع مستلزم اراده جدی نمایندگان خواهند بود.

قالیباف بیان کرد: نباید سطح ملی فدای سطح محلی شود. نباید مسائل بین‌المللی را فدای سطح محلی کنیم. اما باید بگویم که سطح محلی را نیز نباید فراموش کرد. ما باید تناسب بین این سطوح ایجاد کنیم. هر چه سیطره بر میزان بروکراسی بیشتر شود، مشکلات کمتر می‌شود.

وی تصریح کرد: سیستم بروکراسی کشور اسب سرکشی شده است که حتماً باید مهار شود. باید تصمیماتی گرفته شود تا تحول رخ دهد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت: نباید دولت خدمت تولید کند و این موضوع فساد زا است. دولت باید خرید خدمت کند. دولت باید به امورات تولی گری بپردازد.

قالیباف افزود: اگر می‌خواهیم انقلاب اسلامی و ایران قوی شود، مردم باید قوی شوند. اگر می‌خواهیم مردم قوی شوند، دولت باید چابک شود و در این راستا مجلس باید در رأس امور قرار گیرد. این کار به دست افراد متخصص و باورهای انقلابی صورت می‌پذیرد.

وی اظهار کرد: انقلابی گری به معنی کارهای محکم، پرقدرت، بدون فساد، علمی و سیستمی است.

شهردار اسبق تهران اضافه کرد: گاهی به جای اینکه مشکل برخی بخش‌ها را حل کنیم، کار را به بخش دیگر می‌سپاریم و این موضوع باعث می‌شود که شوراهای متعدد شکل بگیرد.

قالیباف درباره ارتباط خودش با سردار سلیمانی بیان کرد: ما با شهید سلیمانی نزدیک به چهل سال دوستی داشتیم. با ایشان از عملیات فتح المبین آشنا شدیم و تا چند روز قبل از شهادت این دوستی ادامه یافت. ما با هم مأنوس بودیم. همان‌طور که حضرت آقا فرمودند، زندگی شهید سلیمانی نمونه بارز مکتب انقلاب، اسلام و امام بود. امیدواریم همان‌طور که به برکت خون شهید بهشتی در آن مقطع حساس انقلاب تحول عظیمی رخ داد و ریشه نفاق از کشور کنده شد، امیدواریم به برکت خون مطهر شهید سلیمانی ریشه فرهنگ و باور غرب‌زدگی از کشور برچیده شود. امیدواریم گام دوم با حذف غرب‌زدگی ادامه یابد.

وی درباره مواجهه با دولت دوازدهم تصریح کرد: معتقدم در کشور با وجود سلایق مختلف باید کار را به پیش ببریم. ممکن است دولت موانعی برای کار داشته باشد و مجلس یازدهم باید این موانع را بردارد. اگر دولت قانون را رعایت نکند، مجلس باید ورود کرده و تذکر دهد. من به مجلس گفته‌ام که باید به دولت کمک کند و معتقدم اگر مجلس به رسالت وجودی خود عمل کند، همین دولت را به کار خواهد کشید تا کار را به پیش ببرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت: من تجربه کار با سه دولت را دارم که مرا قبول نداشتند ولی من کارم را کردم. اگر موضوع کار باشد، می‌توان کار را به پیش برد. حضرت آقا و امام بارها دشمن را آمریکا دانسته‌اند و راه مبارزه را کار برای کشور دانسته‌اند.

قالیباف در مورد پاسخ دادن به اتهامات علیه ایشان در دوران شهرداری افزود: ما نمی‌گوییم بی عیب و نقص هستیم. ‌ یک پرونده نشان دهید که به دادگاه رفته و جواب گرفته شده باشد. همین موضوع املاک تعاونی که به املاک نجومی بعد از حقوق نجومی مطرح شد، حکم هم آمده ولی جریانات دست از تخریب برنمی‌دارند. ما از سال ۸۷ تمامی گزارش‌های بودجه و تفریق بودجه را گذاشته‌ایم. ایکاش در قوه قضاییه حل شود که وقتی کسی ادعایی می‌کند، خواستار ارائه سند شوند. این هم قانون و هم سرعت است و این باعث بسته شدن دهان دروغ‌گویان می‌شود.

وی درباره اف ای تی اف اظهار کرد: این موضوع در مجمع بررسی می‌شود. حضرت آقا هم فرمودند که باید کار کارشناسی در این موضوع صورت بگیرد. اف ای تی اف در حال بررسی است.

انتهای پیام/4129/

http://ana.ir/i/468235
اقتصاد کشور باید توسط مردم اداره شود

اقتصاد کشور باید توسط مردم اداره شود

70 درصد مشکلات کشور ناشی از بی‌مدیریتی‌هاست/ تغییراتی باید به نفع مردم و محرومان صورت بگیرد

70 درصد مشکلات کشور ناشی از بی‌مدیریتی‌هاست/ تغییراتی باید به نفع مردم و محرومان صورت بگیرد

باید فرصت‌هایی را که از مردم گرفته شده به آنان برگردانیم

باید فرصت‌هایی را که از مردم گرفته شده به آنان برگردانیم

نمره قبولی ترور شخصیت در کارنامه پر از خالی جریان غرب‌گرا/ تخریب می‌کنیم تا مردم ضعف عملکرد اصلاح‌طلبان را فراموش کنند!

نمره قبولی ترور شخصیت در کارنامه پر از خالی جریان غرب‌گرا/ تخریب می‌کنیم تا مردم ضعف عملکرد اصلاح‌طلبان را فراموش کنند!

باید کاری کرد که دخل‌وخرج مردم با هم بخواند/ مشکل اصلی ما این است که از مردم دور شده‌ایم

باید کاری کرد که دخل‌وخرج مردم با هم بخواند/ مشکل اصلی ما این است که از مردم دور شده‌ایم

انقلابی کسی است کارآمدی دین در اداره جامعه را به اثبات برساند

انقلابی کسی است کارآمدی دین در اداره جامعه را به اثبات برساند

حادثه پلاسکو یادآور رشادت آتش‌نشانان قهرمان وطن است

حادثه پلاسکو یادآور رشادت آتش‌نشانان قهرمان وطن است

واکنش توئیتری قالیباف در مورد سردار حاجی زاده

واکنش توئیتری قالیباف در مورد سردار حاجی زاده

آمریکای جنایتکار بداند که انتقام ملت ایران شکننده خواهد بود

آمریکای جنایتکار بداند که انتقام ملت ایران شکننده خواهد بود

06/11/1398 12:26:28 ب.ظ
همه چیز رو میخوایید بندازید گردن دولت در صورتیکه امثال شما در مجمع تصمیماتی میگیرید که موجب منزوی شدن و تحریم شده است و مجلس و دولت رو بی اختیار کردید مردم دیگر آگاه شدند و با این حرفها خام نمیشن