چهارشنبه  07  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
جمالی نوبندگانی در گفتگو با آنا:

اگر دفعه قبل با عربستان در زمین بی‌طرف بازی نمی‌کردیم اکنون گستاخ‌تر نمی‌شدند/ خرید رای توسط کشورهای عربی در مجامع ورزشی

يكشنبه 29 دی 1398 ساعت 19:00
عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دفعه قبل هم که عربستان مطرح کرد در زمین بی‌طرف بازی کنیم، نپذیرفته بودیم، اکنون بار دیگر چنین گستاخی‌هایی نمی‌کردند.

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، درباره نامه کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) به فدراسیون فوتبال مبنی بر سلب میزبانی از باشگاه‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: امروز حوزه ورزش به‌رغم اینکه می‌گویند جدا از مسائل سیاسی است، در واقع کاملاً سیاست‌زده است. 

وی معتقدم با اینکه در حوزه‌های ورزشی و به‌دست آوردن کرسی‌های هیئت‌های اجرایی و هیئت‌رئیسه فدراسیون‌ها ضعف‌هایی داریم، اما طرح چنین مسائلی با رویکرد سیاسی انجام می‌شود، عنوان کرد: بسیاری از کشورها جایگاهی در رشته‌های ورزشی ندارند، اما در رأس هیئت‌ مدیره‌ها و فدارسیون‌ها قرار می‌گیرند، شما در این فضا یکباره مشاهده می‌کنید ویتنام که چیز زیادی برای مطرح کردن در حوزه کشتی ندارد، عضو هیئت رئسیه کشتی آسیا می‌شود، در حالی که ما نمی‌شویم و یا کویت در زمینه بسکتبال مسئولیت می‌گیرد که به لحاظ فنی پذیرفتنی نیست.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه چنین فضاهایی از سوی فدراسیون فوتبال تابع عقلانیت و قانون نیست، بنابراین هرقدر ما دیپلماسی داشته باشیم تأثیری در چنین تصمیم‌هایی ندارد، تصریح کرد: رأی‌ها در مجامع ورزشی خرید و فروش می‌شوند. زمانی که محمد بن‌همام از قطر رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا بود اثبات شد چه زدوبندهایی کرده بود و فیفا خودش این موارد را قبول دارد.

جمالی نوبندگانی تصریح کرد: موضوع نامه کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره سلب میزبانی باشگاه‌های ایران هم با مسائل مالی هدایت می‌شود و ما نمی‌توانیم آن را چاره کنیم. در این مواقع 20 کشور عربی رأی خود را در این مواقع یکسان می‌‌دهند و رأی دیگران را هم می‌خرند تا طرح خود را پیاده کنند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی گفت: امروزه دشمن به‌رغم اینکه فشارهای تحریم، جنگ روانی، ترور و... را در دستور کار دارد، از جهات دیگر هم به ایران فشار می‌آورد. متأسفانه زمانی که کویت مورد حمله صدام حسین قرار گرفته بود، جمهوری اسلامی ایران به آنها کمک کرد، اما اینها نمک نشناسی می‌کنند و با گروه الاحوازیون تجزیه طلب جلسه می‌گذارند.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اگر دفعه قبل هم که عربستان مطرح کرد در زمین بی‌طرف بازی کنیم، نپذیرفته بودیم، اکنون بار دیگر چنین گستاخی‌هایی نمی‌کردند.

وی گفت: معتقدم حتی اگر دو سال هم محروم شویم و جریمه‌هم پرداخت کنیم قطعاً هزینه آن کمتر از رفت و آمد به کشورهای مختلف می‌شود در عوض عزتمان را حفظ می‌کنیم. پذیرفتن این موضوع یعنی اعتراف به ناامن بودن ایران که این واقعیت ندارد، جمهوری اسلامی ایران امن‌ترین کشور منطقه است.

جمالی نوبندگانی خاطرنشان کرد: همه می‌دانند عربستان کشور ناامن منطقه است، چرا که فرودگاه‌هایش هدف قرار می‌گیرد و آرامکوی این کشور را آنگونه می‌زنند. همچنین کشور امارات است که فرودگاه دوبی و ابوظبی آن هدف قرار می‌گیرد، آنوقت اینها امن هستند و ایران نیست؟!

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی گفت: چهار تیم استقلال، پرسپولیس، سپاهان و شهرخودرو باید هماهنگ باشند و وزارت ورزش هم از آنان حمایت کند و در دو جلسه باقی مانده امور آنان را پیش ببرد. 

وی بیان کرد: متأسفانه اکنون فوتبال ما رئیس فدراسیون هم ندارد و این هم مزید بر علت سوءاستفاده عربستان و همپیمانانش شده است.

جمالی نوبندگانی با تصریح اینکه تماشاگر حواسش باشد، فریب نخورد و از سر دلسوزی حرکتی نکند، گفت: تماشاگر فوتبال ما بداند عزت و شرفش مهمتر از بازی مقابل فلان تیم خود فروخته عربستان و اماراتی است.

وی با اشاره به اینکه برخی این مسائل را نشانه ضعف حقوقی در حوزه ورزش قلمداد می‌کنند، گفت: موضوع ناامنی در ایران ادعایی است که از سوی فیفا مطرح می‌شود و واقعیت ندارد، بنابراین مقابل چنین ادعاهایی نمی‌توان رفتار منطقی کرد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با تصریح اینکه این گفته‌ها قانونی نیست، خاطرنشان کرد: اینها همانهایی هستند که سپهبد سلیمانی را در کشور ثالث هدف ترور قرار دادند، همانطور که با گستاخی و قلدرمأبی سردار ما را زدند اکنون هم می‌دانند که ایران امن‌ترین کشور جهان است و مطرح کردن ناامنی ایران با هدف منزوی کردن این کشور صورت می‌گیرد و می‌خواهند فشار وارد کنند.

وی تأکید کرد: اینها در برجام هم از یک سو می‌گویند ایران همه تعهدات را انجام داده و از لحاظ حقوقی مشکلی ندارد، اما وقتی ترامپ از برجام خارج می‌شود باز هم اجرای مکانیزم ماشه علیه ایران را مطرح می‌کنند. اینها خصومتی است که غرب با ایران دارد و هرقدر هم ما به لحاظ حقوقی قوی باشیم کارکرد دلارهای نفتی برای غرب قوی‌تر است. 

جمالی نوبندگانی خاطرنشان کرد: مردم در موضوع تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) مبنی بر سلب میزبانی از باشگاه‌های ایرانی، آدرس غلط نگیرند، این ضعف از دیپلماسی ورزشی ایران نیست بلکه پازل فشار آمریکاست که توسط کشورهای منطقه اجرا می‌شود.

انتهای پیام/4034/

http://ana.ir/i/467127
انصراف جمالی نوبندگانی از کاندیداتوری انتخابات مجلس یازدهم

انصراف جمالی نوبندگانی از کاندیداتوری انتخابات مجلس یازدهم

آماده گفت‌وگو با ایران هستیم

آماده گفت‌وگو با ایران هستیم

سؤال از ظریف در دستور کار مجلس قرار گرفت

سؤال از ظریف در دستور کار مجلس قرار گرفت

AFC مجری دستورات غیرفوتبالی ها!/ فدراسیون فوتبال ایران سرکارم گذاشت/ ای اف سعودی

AFC مجری دستورات غیرفوتبالی ها!/ فدراسیون فوتبال ایران سرکارم گذاشت/ ای اف سعودی

جهانگیری استادیوم فوتبال شهدای نوشهر را افتتاح می‌کند

جهانگیری استادیوم فوتبال شهدای نوشهر را افتتاح می‌کند

فرمول حق پخش مسابقات ورزشی در حال تدوین است

فرمول حق پخش مسابقات ورزشی در حال تدوین است

واگذاری سرخابی‌ها به نفع دولت و دو باشگاه است

واگذاری سرخابی‌ها به نفع دولت و دو باشگاه است

از خداحافظی 14 استاندار تا توصیه جهانگیری به شیخ سلمان

از خداحافظی 14 استاندار تا توصیه جهانگیری به شیخ سلمان