دوشنبه  29  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
هفته آینده؛

دژپسند و آذری جهرمی در صحن مجلس به سؤالات نمایندگان پاسخ می‌دهند

پنجشنبه 31 مرداد 1398 ساعت 15:33
وزرای اقتصاد و ارتباطات و فناوری اطلاعات هفته آینده با حضور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به سؤالات نمایندگان پاسخ می‌دهند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، مجلس شورای اسلامی در هفته آینده روزها یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه تشکیل جلسه می‌دهد.

بنا بر اداره اخبار مجلس شورای اسلامی بررسی ایرادات شورای نگهبان در لایحه تجارت، بررسی طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی، طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری، طرح استفساریه بند ۲ ماده ۲ قانون مالیات‌های مستقیم، لایحه موافقتنامه سرویس‌های هوایی دوجانبه بین ایران و کویت و طرح اصلاح ماده ۱۳۳ قانون مالیات‌های مستقیم در دستور کار مجلس قرار دارد.

بررسی لایحه موافقتنامه چارچوب تسهیل تجارت بدون کاغذ فرامرزی در آسیا و اقیانوسیه، طرح الحاق دو تبصره به بند «د» ماده ۸۸ قانون برنامه ششم. لایحه موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی در دریای خزر بین ایران و قزاقستان، طرح الزامات اجرایی توضیح و عرضه سوخت و CNG در کشور، لایحه عضویت ایران در موسسه بین‌المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی، طرح الحاق یک تبصره به ماده ۹۸ قانون آئین‌نامه داخلی، لایحه عضویت ایران در شرکت بین‌المللی نقدینگی اسلامی و طرح اداره و نظارت بر سازمان صدا و سیما از دیگر موارد کاری مجلس است.

همچنین نمایندگان بررسی طرح اصلاح بند «ل» ماده ۲۸ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ۲، لایحه اصلاح قانون نحوه استفاده از خانه‌های سازمانی ارتش و لوایح نحوه پرداخت هزینه دادرسی دستگاه‌های اجرایی، استفساریه تبصره ۴ ماده واحده قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل و الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به محدوده منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار را برای بررسی در دستور کار دارد.

سوالات منصور مرادی نماینده مریوان و محمدرضا صباغیان نماینده مهریز از وزیر اقتصاد و سوالات نصرالله پژمان فر نماینده مشهد و مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود از وزیر ارتباطات نیز در دستور کار مجلس قرار دارد.

بررسی دو گزارش کمیسیون آموزش درباره پذیرش خارج از ظرفیت دانشجو در دانشگاه آزاد و حادثه آتش سوزی مدرسه دخترانه در زاهدان، رسیدگی به گزارش کمیسیون عمران مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از قراردادهای منعقده برای تامین هواپیما و نوسازی سیستم‌های ناوبری هوایی توسط وزارت راه و شهرسازی و گزارش دیگر این کمیسیون درباره تصویب تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در دستور کار مجلس قرار گرفته است.

همچنین بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص اجرای ناقص قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار، گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در مورد آسیب‌شناسی، چالش‌ها و راهکارهای رونق تولید در سال ۹۸ و بررسی تقاضای عده‌ای از نمایندگان مجلس در مورد رسیدگی به طرح اساسنامه شرکت ملی گاز ایران طبق اصل ۸۵ قانون اساسی از دیگر موارد کاری مجلس به شمار می‌آید.

انتهای پیام/4034/

http://ana.ir/i/411739
بخش صدور مجوزها یکی از گلوگاه‌های فساد است/  پنجره واحد صدور‌ مجوزها پیگیری شود

بخش صدور مجوزها یکی از گلوگاه‌های فساد است/ پنجره واحد صدور‌ مجوزها پیگیری شود

تأخیر بیش از یک ساعت در آغاز کار صحن علنی مجلس/ نمایندگان نیامندند

تأخیر بیش از یک ساعت در آغاز کار صحن علنی مجلس/ نمایندگان نیامندند

6 وزیر دولت در کمیسیون‌های تخصصی به سؤال نمایندگان ملت پاسخ می‌دهند

6 وزیر دولت در کمیسیون‌های تخصصی به سؤال نمایندگان ملت پاسخ می‌دهند

پایان کار قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کمیسیون اقتصادی

پایان کار قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کمیسیون اقتصادی

 مرز خسروی ظرفیت پذیرش روزانه 5 میلیون زائر عتبات عالیات را دارد/  بزرگترین پایانه مرزی غرب آسیا در مرز خسروی

مرز خسروی ظرفیت پذیرش روزانه 5 میلیون زائر عتبات عالیات را دارد/ بزرگترین پایانه مرزی غرب آسیا در مرز خسروی