چهارشنبه  27  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
حجت‌الاسلام پژمانفر در گفتگو با ‌آنا:

آقای روحانی! اهل رفراندوم هستید محبوبیت خود را به رأی مردم بگذارید

جمعه 01 شهریور 1398 ساعت 00:10
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس‌جمهور اگر اهل رفراندوم هستند، محبوبیت خود را به رفراندوم بگذارند تا ببینند مردمی که به ایشان رأی دادند بار دیگر به او رأی خواهند داد؟

حجت‌الاسلام والمسلمین نصرالله پژمانفر در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا،‌ با اشاره به اینکه آقای روحانی یک‌ونیم سال از ریاست‌جمهوری خودش را بر موضوعی قرار داد که کاملاً پوچ و بی‌حاصل بود اظهار کرد: بی‌نتیجه بود برجام سبب شد مبنای فکری آقای رئیس‌جمهور با یک شکست مسلم مواجه شود و البته انتظار می‌رفت وی به‌عنوان کسی که به لباس روحانیت ملبس است لااقل این حریت را داشته باشد و اشتباه خود در اعتماد به غرب را بپذیرد تا جامعه بیش از این ضرر نکند.

وی افزود: اینکه رئیس‌جمهور یک روز می‌گوید قدرت ندارم، روز دیگر بیان می‌کند اختیار نداریم و جای دیگر می‌گوید دیگران به کارم دخالت می‌کنند، نشان می‌دهد بعد از شکست برجام در موضع ضعف قرار گرفته به هر جا می‌زد تا فضای جامعه را تغییر دهد، اما مرم این بهانه‌ها را می‌شناسند و می‌فهمند.

پژمانفر با اشاره به طرح برگزار رفراندوم از طرف رئیس‌جمهور تصریح کرد: برگزاری رفراندوم قواعدی دارد و از آقای روحانی تعجب می‌کنیم که خود را حقوقدان معرفی ولی صحبت‌هایی را مطرح می‌کند که سر سوزنی رویکرد حقوق در آن رعایت نشده است.

نماینده مردم مشهد با بیان اینکه بی‌توجهی به مسائل حقوقی از سوی رئیس‌جمهور قابل پذیرش نیست، خاطرنشان کرد: اگر منظور آقای روحانی از برگزاری رفراندوم گرفتن نظر مردم است، بیایند از مردم کوچه و خیابان در ارتباط با برجام سؤال کنند که واقعاً مورد رضایت مردم بوده و خواسته آنان را برآورده کرده است؟

وی اضافه کرد: اینها همه چیز را به برجام گره زدند و برجام را درخت سیب و گلابی معرفی کردند و ماه تابانش خواندند اما امروز معلوم شده مرده‌ایست که از اول هم حیاتی نداشته، چرا این را به رفراندوم نمی‌گذارند؟ 

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: آقای رئیس‌جمهور اگر اهل رفراندوم هستند، محبوبیت خود را به رفراندوم بگذارند تا ببینند مردمی که به ایشان رأی دادند واقعاً بار دیگر به او رأی خواهند داد؟

پژمانفر بیان کرد: معتقدم اگر واقعاً بخواهیم نظر مردم را بگیریم رئیس‌جمهور باید استعفا دهد به این دلیل که دیگر رأیی ندارد. منتها سعی می‌کنیم کمکش کنیم به شرط اینکه از لجبازی دست بردارد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در آزادی کشتی گریس این مقاومت بود که پاسخ داد، گفت: دیپلماسی وادادگی نشان داد که به گل نشسته است. دیپلماسی دولت روحانی در حوادث متعددی مانند بازگرداندن شهدای حادثه منا سنجیده شد که سبب تحقیر ملت بود و آنچه عزت ملت را بازگرداند و سبب شد حداقل شهدای حادثه را بازگرداندند، دیپلماسی مقاومت و ایستادگی بود که با یک تشری از سوی رهبر معظم انقلاب صورت گرفت و مردم اینها را فراموش نمی‌کنند. لذا هرقدر اینها در تریبون‌ها داد بزنند پژواک دروغ‌هایشان به خودشان باز می‌گردد.

انتهای پیام/4034/

http://ana.ir/i/410868
رئیس‌جمهور دو قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را برای اجرا ابلاغ کرد

رئیس‌جمهور دو قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را برای اجرا ابلاغ کرد

روحانی: انتقاد از دولت بلامانع است/ گاهی مشکلات مردم ناشی از قصور و خطاست

روحانی: انتقاد از دولت بلامانع است/ گاهی مشکلات مردم ناشی از قصور و خطاست

 رفراندوم علیه دموکراسی

رفراندوم علیه دموکراسی

وجوب دفاع از جمهوریت

وجوب دفاع از جمهوریت

مقابل  مردمی که به نظام عشق می‌ورزند از رفراندوم می‌گویید؟

مقابل مردمی که به نظام عشق می‌ورزند از رفراندوم می‌گویید؟

مشکل اصلی مردم اقتصاد است نه رفراندوم / باید با مردم صادقانه صحبت کنیم و به شعار اکتفا نکنیم

مشکل اصلی مردم اقتصاد است نه رفراندوم / باید با مردم صادقانه صحبت کنیم و به شعار اکتفا نکنیم

رفراندوم می‌تواند به معیشت مردم کمک کند؟

رفراندوم می‌تواند به معیشت مردم کمک کند؟

01/06/1398 01:24:25 ب.ظ
يكي به اين نماينده ابله بايست بگويد رفراندوم محبوبيت روحاني مشكلي از مشكلات ملت ايران را حل ميكند يا خير اصل برگزاري رفراندوم براي حل مسايل مهم در قانون أساسي آمده يا نبايست مي امد يا امده بايست به قوانين اعتبار داد و البته نه مخبوبيت جناح اين يا أو؟ شرم بر سواد و درك چنان نماينده اَي با چنين فكري