دوشنبه  25  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
حسن‌بیگی در گفتگو با ‌آنا:

همینه آمریکا با سقوط پهپادش در خلیج‌فارس توسط ایران شکست

پنجشنبه 17 مرداد 1398 ساعت 00:10
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: با ساقط کردن پهپاد پیشرفته متجاوز آنان در آب‌های نیلگون خلیج فارس بار دیگر هیمنه کاخ سفید را در هم شکست.

ابوالفضل حسن‌بیگی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا،‌ با اشاره به اینکه طبق توافق برنامه جامع مشترک کشورهای 5+1 مکلف بودند تعهدات برجام را موبه‌مو اجرا کنند، اظهار کرد: متأسفانه با آمدن ترامپ به کاخ سفید بدعهدی‌های آمریکا در برجام برای جهان محرز شد و ترامپ بدون هیچ دغدغه‌ای خروج دولت آمریکا از توافقنامه برجام را اعلام کرد و متعاقب آن هم شاهد سلسله تحریم‌های ظالمانه و خائنانه آنان علیه جمهوری اسلامی ایران بودیم.

وی با تأکید بر اینکه جهان امروز تک قطبی نیست و آمریکایی‌ها در هاله‌ای از ابهام اقداماتی را انجام می‌دهند تصریح کرد: فرمایشات صریح مقام معظم رهبری مبنی بر همگرایی میان آحاد ملت، برنامه‌ریزی و یکپارچگی میان قوای سه‌گانه را به‌وجود آورد و این حمیّت در کشور تصمیم‌های ضد ایرانی آمریکا را تحت تأثیر قرار داد و ترامپ را به‌شدت عصبانی کرد.

می‌خواستند ایران را پیمان‌شکن معرفی کنند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تیم ترامپ در جای دیگری تلاش کرد تا بتواند جمهوری اسلامی ایران را کشوری بدعهد و پیمان‌شکن معرفی کند، اما این توطئه هم با درایت مقام معظم رهبری و اقدامات قوای سه‌گانه شکست خورد و امروز افکار عمومی در سطح بین‌الملل اقدام ایران را تأیید می‌کنند و قدرت پوشالی جمهوری‌خواهان آمریکا را به تمسخر می‌گیرند.

حسن‌بیگی با اشاره به صبوری جمهوری اسلامی ایران در عهدشکنی‌های برجام اظهار کرد: ایران پس از خروج آمریکا از برجام زمانی را صبر کرد و اروپایی‌ها تعهد 11گانه دادند که اگر ایران در برجام بماند از منافع برجام منتفع شود؛ لذا مقام‌های کشور احقاق حق خود در برجام را عقب انداختند، اما با توجه به رفتار اروپا و حقوق قانونی ایران در برجام دیگر بیش از این ملت ایران تحمل صبر غیرمنطقی را نداشت و دولت گام اول و دوم را برداشت.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با تصریح اینکه اگر اروپا و آمریکا اقدامات متناسب با اجرای برجام را انجام ندهند، یقیناً گام‌های سوم و چهارم را نیز برداشته می‌داریم،  خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها وقتی متوجه شدند ایران در فروش نفت با مشکل جدی مواجه نبوده، به فشارهای اقتصادی روی آوردند و اکنون که می‌بینند در سازندگی داخلی پیشرفت داریم، احزاب مخالف کاخ سفید و جمهوری‌خواهان این را به رخ ترامپ می‌کشند که جمهوری اسلامی قوی‌تر از قبل اقدامات خود را پیش می‌برند.

مقاومت برابر هر نوع زورگویی، اقتصاد مقاومتی و یکپارچگی ملت سه راهکار ابلاغی مقام معظم رهبری برای مقابله با فشارهای خارجی بود که مورد توجه آحاد مردم و مسئولان با هر اندیشه و جریان فکری قرار گرفت و خوب عمل کرد.

وی با اشاره به سه استراتژی مقام معظم رهبری گفت: مقاومت مقابل هر نوع زورگویی، اقتصاد مقاومتی و یکپارچگی ملت سه راهکار برای مقابله با فشارهای خارجی بود که در فرمایشات داهیانه مقام معظم رهبری تأکید شد و آحاد مردم و مسئولان با هر اندیشه و جریان فکری آن را مورد توجه قرار دادند و با وحدت مقابل زورگویی‌های آمریکا ایستادند، لذا این استراتژی مقام معظم رهبری خوب عمل کرد و آمریکایی‌ها در موضوع تحریم‌های اقتصادی نیز با شکست مواجه شدند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا بعد از شکست‌های پی‌درپی در سیاست‌های ضد ایرانی تلاش کرد با قدرت‌نمایی پوشالی از عملیات روانی برای تضعیف روحیه و قدرت ملت ایران بهره بگیرد، تصریح کرد: می‌خواستند از طریق تبلیغات در سطح بین‌الملل ابراز وجود کنند که جمهوری اسلامی با مقاومتی که در منطقه ایجاد کرد و با ساقط کردن پهپاد پیشرفته متجاوز آنان در آب‌های نیلگون خلیج فارس بار دیگر هیمنه کاخ سفید را در هم شکست.

ساقط کردن پهپاد متجاوز آمریکایی روح تازه‌ای در کالبد مخالفان آمریکا

وی با تأکید براینکه ساقط کردن پهپاد متجاوز آمریکایی در سطح جهان روح تازه‌ای در کالبد مخالفان سیاست‌های ضد بشری آمریکا دمید، گفت: امروزه مقابله با سیاست‌های استکباری آمریکا به یک مقاومت بین‌المللی تبدیل شده و آمریکایی‌ها را سردرگم کرده است.

حسن‌بیگی با بیان اینکه اروپا هم با سیاست‌های آمریکا موافق نیست و دائماً به آنان تذکر می‌دهند اظهار کرد: هیمنه کاخ سفید در سطح بین‌الملل شکسته شده و کشورهای دیگر آمریکا را ابرقدرت نمی‌شناسند. از سوی دیگر افزایش قیمت نفت بحران اقتصادی آنان را سخت‌تر قبل کرده و تهدیدشان می‌کند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: در این شرایط استنباط آمریکایی‌ها این بود که اگر محمدجواد ظریف را تحریم کنند، ثلمه‌ای برای جمهوری اسلامی است، اما ایران پس از تحریم رئیس دستگاه دیپلماسی خود به صراحت اعلام کرد که در طول تاریخ نشان دادیم یک ظریف نداریم و ظریف‌های فراوانی برای مقابله با سیاست‌های آمریکایی در ایران وجود دارد.

دو متحد دست و پا چلفتی در کنار آمریکا

وی تأکید کرد: اقدام آمریکایی‌ها در تحریم وزیر امور خارجه ایرانغیر قانونی است و هیچ کشوری نمی‌تواند چنین تحریمی را عملی کند. وزیر امور خارجه سکاندار سیاست خارجی است و باید در چهارچوب قوانین بین‌المللی وظایف خود را انجام دهد، بنابراین این یکی دیگر از گاف‌های ترامپ بود که احساس می‌کرد دیگر کشورها از این اقدام او پشتیبانی می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه آمریکا اکنون فقط دو متحد دست و پا چلفتی به نام عربستان و رژیم صهیونیستی را در کنار خود دارد و حتی اروپا هم از آنان جدا می‌شود، تصریح کرد: با روی کار آمدن نخست وزیر جدید انگلیس و خروج از اتحادیه اروپا بحران سنگینی بر اتحادیه اروپا وارد شده و  با توجه به بیماری خانم مرکل به‌عنوان لیدر جریان اروپا، آنان در پی این هستند که دوستی و ارتباط خود خصوصاً در بعد انرژی را با ایران تقویت کنند.

ظریف از اعضای سازمان ملل متحد است

حسن‌بیگی تأکید کرد: اروپا هم به تحریم ظریف معترض است و آمریکایی‌ها متوجه شدند تحریم مسئول سیاست خارجی ایران و یکی از 222 عضو سازمان ملل، عملاً به ضرر خودشان و شکست دیگری در سطح بین‌الملل برای آنان بود.

وی گفت: دشمنان بدانند جمهوری اسلامی ایران مقابل هرگونه زورگویی و بی‌قانونی ایستاده و قواعد را هم خوب بلد است، لذا با مقاومت امروز در سطح ملی و منطقه‌ای در اوج اقتداریم و گفتمان ایران اسلامی در سطح بین‌المللی تبدیل به جریان مقاومتی مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا شده است.

انتهای پیام/4034/

http://ana.ir/i/408823
چهار داوطلب عضویت در کمیسیون امنیت ملی از ورود به این کمیسیون باز ماندند

چهار داوطلب عضویت در کمیسیون امنیت ملی از ورود به این کمیسیون باز ماندند

ظریف: هرگونه حضور فرا منطقه‌ای در خلیج‌فارس منبع ناامنی است

ظریف: هرگونه حضور فرا منطقه‌ای در خلیج‌فارس منبع ناامنی است

تحریم ظریف توسط آمریکا دروغ بودن شعار مذاکره را نشان داد

تحریم ظریف توسط آمریکا دروغ بودن شعار مذاکره را نشان داد

ظریف:حضور در رسانه‌های آمریکایی به دعوت آنها بود؛ نه خواست من!/  محدودیت‌های دولت آمریکا بچه‌گانه است

ظریف:حضور در رسانه‌های آمریکایی به دعوت آنها بود؛ نه خواست من!/ محدودیت‌های دولت آمریکا بچه‌گانه است

آمریکا نه‌تنها از موشک که از سخن گفتن ایران نیز هراس دارد

آمریکا نه‌تنها از موشک که از سخن گفتن ایران نیز هراس دارد

واکنش روحانی به تحریم ظریف +فیلم

واکنش روحانی به تحریم ظریف +فیلم

واکنش توئیتری واعظی به تحریم ظریف

واکنش توئیتری واعظی به تحریم ظریف

می‌دانم مردم برای زندگی عادی با سختی مواجهند/ افتتاح پروژه‌ها در شرایط تحریم باعث افتخار است/ آمریکا از مصاحبه‌های ظریف هراس دارد

می‌دانم مردم برای زندگی عادی با سختی مواجهند/ افتتاح پروژه‌ها در شرایط تحریم باعث افتخار است/ آمریکا از مصاحبه‌های ظریف هراس دارد