پنجشنبه  28  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
نماینده مردم دلیجان در مجلس:

پدرسالاران در دولت تصمیم می‌گیرند

يكشنبه 19 خرداد 1398 ساعت 00:03
عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: پدرسالاران در دولت تصمیم می‌گیرند و وزرا باید مطیع اوامر ملوکانه باشند و این آش آنقدر شور شده که برای کسی مخفی نیست.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا سلیمی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، با اشاره به استعفاها در دولت اظهار کرد: متأسفانه فقط در وزارت آموزش و پرورش این سومین وزیری است که جابه‌جا می‌شود و موضوع عجیبی است.

وی با بیان اینکه آقای روحانی همواره رفت‌وآمدها در دولت قبل را به‌ عنوان یک نکته انتقادی مطرح می‌کرد افزود: اکنون دولت تدبیر و امید در همان چاله افتاده و وزرایش دائماً در رفت‌وآمد هستند.

نماینده مردم دلیجان در مجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه ایرادهایی که روحانی به دولت قبل می‌گرفت سر خودش آمد، تصریح کرد: در بحث تورم، گرانی، بیکاری و کوچک شدن سفره مردم این دولت گوی سبقت را از دولت قبل ربوده است. همچنین ارتباط دولت تدبیر و امید با کشورهای همسایه از هر زمان ضعیف‌تر شده و وضعیت امروز ما با کشورهای منطقه هیچ زمان اینگونه نبوده است.

دولت با وزرا همکاری ندارد

سلیمی با اشاره به اینکه چند عامل در استعفای بطحایی دیده می‌شود بیان کرد: یکی از این عوامل اختلاف‌ها در درون دولت است؛ چراکه دولت با وزرا همکاری ندارد.

وی افزود: پدرسالاران در دولت تصمیم می‌گیرند و وزرا باید مطیع اوامر ملوکانه باشند و این آش آنقدر شور شده که دیگر برای کسی مخفی نیست که یک عده در دولت تصمیم‌های اساسی را می‌گیرند و دیگران باید مجری اوامر آنان باشند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تصریح اینکه بطحایی باید برای خدمت به مردم با مشکلات می‌جنگید خاطرنشان کرد: گفته شده آقای بطحایی قصد کاندیداتوری مجلس را دارد که بعید به نظر می‌رسد؛ چرا که کسی وزارت را برای حضور در مجلس رها نمی‌کند و همواره عکس این موضوع صادق است. برای اینکه در کسوت وزارت بیشتر می‌توان به مردم خدمت کرد.

مذاکرات دولت مستقیم پخش شود

سلیمی گفت: ممکن است وزیر آموزش و پروش از مشکلات فرار کرده باشد که در این صورت گویی فرمانده‌ای میدان جنگ را خالی کرده باشد و این تحلیل رفتار آقای بطحایی را غیرقابل دفاع می‌کند.

وی با تأکید براینکه بطحایی باید واقعیت را به مردم بگوید بیان کرد: پیشنهاد می‌کنم مذاکرات دولت هم مانند مجلس مستقیم از صدا و سیما پخش شود تا همه زوایای جلسات هیئت وزیران آشکار باشد.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر نماینده‌ای در صحن علنی مجلس در حال خستگی لحظه‌ای چشمانش را روی هم بگذارد این از دید مردم مخفی نمی‌ماند، چرا دولت که در هفته چهار ساعت جلسه دارد این جلسات پخش زنده نمی‌شود؛ در آن صورت می‌توانند مسائل غیرعلنی خود را هم مانند مجلس در جلسات غیرعلنی مطرح کنند.

وی با تأکید براینکه دولت خود برای پخش زنده جلسات داوطلب شود، خاطرنشان کرد: هیئت دولت یکشنبه‌ها و چهارشنبه‌ها جلسه دارد و این تداخلی با پخش زنده مذاکرات مجلس ندارد. چرا که مجلس چهارشنبه‌ها جلسه ندارد و یکشنبه‌ها هم صبح جلسه دارد.

مدعیان دنیای شیشه‌ای پشت دیوارهای بتنی تصمیم نگیرند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تصریح اینکه دولت مدعی شفافیت است، بنابراین این شفافیت را از خودش شروع کند، گفت: این کار منافعی دارد و سطح فرهنگ مردم را بالا می‌برد و مردم با کم و کیف اداره کشور آشنا می‌شوند.

سلیمی با تأکید براینکه مردم محرم هستند، بیان کرد: امیدوارم دولت این کار را داوطلبانه انجام دهد. کسانی که می‌گویند دنیا، دنیای شیشه‌ای است نباید خودشان پشت دیوارهای بتنی برای کشور تصمیم بگیرند و خبرنگاران را پشت در دولت منتظر نگه‌دارند تا شاید بتوانند کلامی با اعضای هیئت وزیران سخن بگویند.

انتهای پیام/4034/

http://ana.ir/i/396669
رفتن وزیر آموزش و پرورش از ماندنش مفیدتر است

رفتن وزیر آموزش و پرورش از ماندنش مفیدتر است

 آقای زنگنه فرصت تمام شد

آقای زنگنه فرصت تمام شد

رئیس‌جمهور با درخواست استعفای وزیر آموزش و پرورش موافقت کرد

رئیس‌جمهور با درخواست استعفای وزیر آموزش و پرورش موافقت کرد

نماینده مردم ارومیه  خواستار آموزش زبان مادری در آموزش و پرورش شد

نماینده مردم ارومیه خواستار آموزش زبان مادری در آموزش و پرورش شد

چنارانی از پاسخ وزیر آموزش و پرورش قانع شد

چنارانی از پاسخ وزیر آموزش و پرورش قانع شد

چاپ 16 هزار عنوان کتاب کمک‌آموزشی در 2 سال اخیر

چاپ 16 هزار عنوان کتاب کمک‌آموزشی در 2 سال اخیر

نماینده مردم تهران از پاسخ‌های بطحایی قانع نشد

نماینده مردم تهران از پاسخ‌های بطحایی قانع نشد