چهارشنبه  22  آبان  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
نماینده مردم مشهد در مجلس:

تصویب CFT مانع تهمت‌های آمریکا نمی‌شود

يكشنبه 15 مهر 1397 ساعت 10:01
نماینده مردم مشهد در مجلس گفت: آقایان برای ما یکسری الزام در FATF تحمیل کردند که باید پاسخ دهند. اگر این موارد را اجرا کنیم از تهمت‌هایی که به ما می‌زنند خارج می‌شویم؟

به گزارش خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، مجلس شورای اسلامی صبح امروز بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بین‌المللی تأمین مالی تروریسم را در دستور کار داشت.

 محمد دهقان نماینده مردم طرقبه و شاندیز در مخالفت با تصویب این لایحه گفت: کشور در شرایط جنگ اقتصادی است و تمام ملت و مسئولان به این امر اذعان دارند.

وی افزود: آمریکا به‎‌رغم همه وعده‌ها و خوشبینی‌های داخلی تمام توان خود را برای فشار اقتصادی و به ستوه آوردن مردم به‌کار گرفته است.

این عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه در شرایط جنگ اقتصادی آیا باید شاگرد خوب کلاس باشیم و هرچه گفتند عمل کنیم؟ گفت: ایران اسلامی 40سال در تحریم به‌سر می‌برد. ما در سال 91 هم تحریم آمریکا، اروپا و شورای امنیت را داشتیم، اما به‌صورت غیررسمی کارمان را انجام می‌دادیم.

نماینده مردم طرقبه و شاندیز با تأکید براینکه به الزامات گروه ویژه اقدام مالی که برای ایران دیکته کرده پایبند نبودیم و کشور را اداره کردیم، تصریح کرد: از سال 95 و پذیرش اف ای تی اف آن را اجرا کردیم و باعث شد دچار بحران‌های جدی شویم.

دهقان تأکید کرد: دولت برای اینکه ثابت کند متعهد به اف ای تی اف است نگذاشت ارز وارد کشور شود و اینکه کشور دچار بحران شد، اجرای اف ای تی اف توسط دولت بود.

وی با بیان اینکه برخی ادعا می‌کنند لبنان هم لایحه سی اف تی را پذیرفته، گفت: هزاران حزب‌الله و غیرحزب الله فدای جمهوری اسلامی ایران. تا جمهوری اسلامی نباشد، حزب‌الله هم نیست. 

نماینده مردم مشهد اضافه کرد: آنها می‌خواهند ما را در تنگنای اقتصادی قرار دهند. چرا سؤال نمی‌کنید چطور دلار به 19 هزار تومان رسید؟ و یکشنبه گذشته 12هزار تومان شد؟ علت این است که دولت الزامات اف ای تی اف را اجرا کرد و این شد که دلار دو هزار و 500 تومانی به 19 هزار تومان رسید که شورای هماهنگی سران قوا واردکردن دلار را آغاز کرد و دلارها به بازار عرضه شد.

نماینده مشهد در مجلس با تأکید بر اینکه در شرایط جنگ باید تحریم‌ها را دور بزنیم، تصریح کرد: دولت دو سال برجام را اجرا و اقتصاد را قفل کرد. 

دهقان گفت: آقایان برای ما یکسری الزام در FATF تحمیل کردند که باید صراحتاً پاسخ دهند اگر این موارد را اجرا کنیم از لیست سیاه خارج می‌شویم؟ 

وی تصریح کرد: دیپلماسی را قدرتمند دنبال کنیم، و همه موضوعات را به یک نفر واگذار نکنیم تا بلایی که برجام سرمان آورد، اف ای تی اف نیاورد و سعی کنیم سطح مذاکرات را بالا ببریم و با افراد قوی‌تر مذاکره کنیم.

انتهای پیام/4071/ن

http://ana.ir/i/316080
استحاله فرهنگی بزرگ‌ترین هدف دشمن در طول چهل سال انقلاب بوده است

استحاله فرهنگی بزرگ‌ترین هدف دشمن در طول چهل سال انقلاب بوده است

پذیرش FATF مزیتی برای کشور نخواهد داشت

پذیرش FATF مزیتی برای کشور نخواهد داشت

مجلس با علنی شدن رأی نمایندگان درباره CFT مخالفت کرد

مجلس با علنی شدن رأی نمایندگان درباره CFT مخالفت کرد

تجمع اعتراضی جمعی از دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها مقابل مجلس

تجمع اعتراضی جمعی از دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها مقابل مجلس

 بررسی لایحه سامان‌دهی سهام عدالت در کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس

بررسی لایحه سامان‌دهی سهام عدالت در کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس